Tipni si výsledek zápasu s týmem
IHC Písek
Chci tipnout

Úvodní polovinu základní části uzavřou Žihadla domácím střetnutím s Pelhřimovem.

Úvodní polovinu základní části uzavřou Žihadla domácím střetnutím s Pelhřimovem.

Již tuto sobotu se uzavře první polovina základní části skupiny Střed. Pro Žihadla se tak stane domácím utkáním s pelhřimovskými Ledními Medvědy. Těm patří v aktuální tabulce poslední příčka, papírové předpoklady tak hovoří jasnou řečí ve prospěch našich Žihadel. Nicméně každý zápas začíná od nuly, takže náš tým bude i v sobotu potřebovat mohutnou podporu od svých fanoušků, proto neváhejme a zaplňme ochozy zimního stadionu v Moravských Budějovicích! Začínáme, jak je v sobotních termínech zvykem, v 17.00 hodin.


Lední Medvědi obývají suterén tabulky

Pro hokejisty Pelhřimova je letošní sezona sportovní noční můrou. Nevydařil se jim už začátek soutěže a ve stejném duchu pokračují až doposud. Nic na tom nemění ani občasná vítězství, která zatím připomínají slabě hořící svíčku v temné noci. Není jich totiž dost k tomu, aby se Lední Medvědi vyškrábali ze dna tabulky do jejich vyšších pater. Z posledních pěti utkání dokázala družina trenéra Dvořáka vyhrát pouze v jednom případě a to na ledě Písku (2:3). Z dalších soubojů odešel náš sobotní soupeř poražen, když nestačil doma na Nymburk (2:4) , následně mu porážku uštědřil David Servis (4:6). A aby toho nebylo málo vyloupit zimní stadion v Pelhřimově dokázala i Žihadla (5:8) s Havlíčkovým Brodem (2:5)

Pelhřimov spoléhá na osvědčené tváře

V brankovišti Ledních Medvědů dochází letos k nemalé rotaci maskovaných mužů. Sezonu začal na postu prvního brankáře Petr Hamalčík, ten po několika zápasech kabinu Pelhřimova opustil a od té doby se v pelhřimovském brankovišti nejčastěji střídá duo třebíčských mladíků Roman Šoustal - Dominik Svoboda. Aktuálně má na svém kontě více odchytaných zápasů první jmenovaný V poslední době dostává v brance Ledních Medvědů prostor také pardubický junior Tomáš Vlk.

Nejzkušenějším obráncem pelhřimovského týmu je jednačtyřicetiletý veterán Jiří Kubát. Mezi další zkušené beky patří Tomáš Kohút, mladou krev v defenzivních řadách zastupují například Vladimír Port, či jihlavský junior Ladislav Pospíchal, který si letos snažil vybojovat místo v prvoligovém Prostějově, to se mu, ale nepodařilo a tak v průběhu ročníku posílil právě Pelhřimov.

I přes fakt, že Pelhřimovu patří poslední příčka v tabulce, má náš soupeř ve svém kádru šikovné útočníky. Nejproduktivnějším z nich je Martin Vysloužil (2+16), toho následují Tomáš Plachý (10+7) a také Miroslav Kopic (8+7). Nebezpečí číhá rovněž od Martina Hadravy (6+5).

Aktuální umístění v tabulce:

HC Moravské Budějovice 5. místo (26 bodů)

HC Lední Medvědi Pelhřimov 10. místo (14 bodů)

Žihadla oplatila porážku Nymburku, Pelhřimov vzdoroval Havlíčkově Brodu, nakonec však padl

Oběma mužstvům, které se v sobotu utkání na moravskobudějovickém kluzišti, patří úplně odlišné tabulkové postavení a v tomto duchu se nesly i jejich poslední zápasy. Zatímco Žihadla suverénně přehrála Nymburk na jeho ledě (2:6), pelhřimovští, leč se snažili, recept na Havlíčkův Brod přece jen nalézt nedokázali. Po dvou třetinách byl sice stav vyrovnaný 2:2. ale v závěrečném dějství Bruslaři ukázali svou zkušenost. Vsítili tři branky a nakonec si dokráčeli k pohodovému vítězství 2:5, z pohledu domácího týmu.

Při podrobnějším pohledu na zápas Žihadel v Nymburce, zjistíme, že jej žlutočerný tým absolvoval ve značně okleštěné sestavě. Z různých důvodů především zdravotního rázu, nemohl trenér Žák počítat s Martinem Sobotkou, Jiřím Peroutkou, Tomášem Pelikánem, Tomášem Hačeckým, či dlouhodobě zraněným Jiřím Všetečkou. Tato nepříjemná komplikace naštěstí Žihadla neoslabila - právě naopak.  Sice s oslabenou sestavou, ale s o to větším odhodláním bojovat jeden za druhého, dokázali moravskobudějovičtí hokejisté zvítězit na ledě nepříjemného Nymburka již zmíněným vysokým výsledkem 2:6. Na něm se nejvíce podíleli střelci dvou branek Petr Krutiš a Ladislav Rytnauer, David Horký přispěl k vítězství dvěma asistencemi a zapomenout nesmíme ani na Filipa Matějku, ten si v zápase připsal jeden gól a jednu asistenci. Právě Filip Matějka k utkání s Nymburkem řekl: "Hráli jsme  ve 14 lidech, takže šlo o fyzicky náročné utkání, o to víc bych chtěl kluky pochválit za výborný taktický výkon od brankáře až po posledního hráče v poli".

Sestavy z minulého utkání:

HC Moravské Budějovice: Brož (Čáp), Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Bulín P., Pucher ml. – Pucher st. (C), Mikeš, Horký, Rytnauer (A), Matějka, Krutiš, Lupač, Bulín J., Juráň

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Šoustal (Urban) – Pospíchal, Kubát, Kohút, Port, Kasalý, Kalenda, Rudy – Oščádal, Kopic, Vysloužil, Kasalý, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Šulák, Votápek, Kaminsky, Plachý.

Poslední vzájemný zápas Žihadel a Ledních Medvědů připomínal westernovou přestřelku

Jako na divokém západě si museli připadat všichni účastníci posledního vzájemného klání mezi Žihadly a Ledními Medvědy. Lépe ho nakonec zvládla právě Žihadla, když zvítězila poměrem 5:8. David Horký se v tomto střetnutí blýsknul čtyřmi asistencemi.

9. kolo HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Moravské Budějovice 5:8.

Branky a nahrávky:

37. Šulák (Kaminsky, Oščádal), 42. Vysloužil (Plachý), 45. Kasalý F. (Martin Hadrava), 56. Martin Hadrava (Port, Kasalý F.), 57. Marek Hadrava (Martin Hadrava, Kohút) – 8. Krutiš (Horký), 10. Rytnauer (Horký), 27. Rytnauer (Horký, Wasserbauer), 30. Peter Pucher (Kabelka), 33. Mikeš (Čermák), 34. Bulín J. (Sobotka), 35. Wasserbauer (Peter Pucher st.), 54. Krutiš (Horký)

Věděli jste, že…?

- Pelhřimovští útočníci Martin Hadrava a Marek Hadrava jsou bratři.

- V brance Ledních Medvědů se letos vystřídalo už 5 brankářů.

- Žihadla se aktuálně potýkají s největší marodkou od začátku sezony.

- Moravské Budějovice se s Pelhřimovem utkají v sobotu ve druhém utkání během necelých čtrnácti dnů.

- Peter Pucher st. se dokázal bodově prosadit v každém z posledních sedmi zápasů.

- Žihadlům se zatím více daří na hřištích soupeřů, z nich si přivezla 14 bodů, na domácím kluzišti jich získala 12.

Delegace rozhodčích: Král Vojtěch Ing., Mikšík Pavel, Roupec Jiří Bc.

Adresa pro sledování textového onlajn přenosu z utkání: http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-12-02/id/219505

Tiper
sezóny
hotovson 200 b.
tento měsíc 30 b.
předchozí měsíc 55 b.
Tabulka dalších tiperů
2. ron12 195 b.
3. Honza 180 b.
4. Martkat 180 b.
Hlasujte
v anketě
Jak podle Vás skončí Žihadla v sezóně 2017/2018?
37 %
17 %
16 %
7 %
23 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
SKLH Žďár nad Sázavou HC Tábor HC Lední Medvědi Pelhřimov BK Havlíčkův Brod HC Klatovy NED Hockey Nymburk IHC Písek HC David Servis České Budějovice SC Kolín Onlajny.com Hokej.cz