Tipni si výsledek zápasu s týmem
IHC Písek
Chci tipnout

„Taková ztráta bodu je neomluvitelná,“ ví David Horký po zápase s Pelhřimovem.

V utkání s Pelhřimovem zaznamenal dvě přesné trefy, přesto ani tento počin k třem bodům nestačil. V následujícím rozhovoru hodnotí včerejší zápas DAVID HORKÝ a jak sám říká "Ztratit takové vedení je neomluvitelné." Další jeho zajímavé postřehy si můžete přečíst v následujících řádcích.

Davide jak bys zhodnotil dnešní zápas? Nakonec jste vyhráli po sam. nájezdech, ale ještě 6 minut před koncem jste vedli o 3 góly, takže by se dalo mluvit o ztrátě jednoho bodu. Souhlasíš?

Dnešní zápas byl velmi těžký, jelikož to bylo pouze 1:0 až do třetí třetiny. Určitě to byla ztráta bodu, která je neomluvitelná, takový závěr se nemůže stát.

Na začátku to vypadalo, že jste se nemohli dostat do tempa, v 1. třetině jste odehráli celkem 6 minut v oslabení, byl tohle hlavní důvod?

Rozhodně nás dostaly fauly pod tlak a soupeře naopak do herní pohody a tempa, ale postupně jsme začali hrát naši hru a utkání mělo jiný rozměr.

Vypadalo to, že Pelhřimov přijel s úmyslem pečlivě bránit a čekat na brejky, bylo těžké se proti takovému hernímu stylu prosadit?

Tento herní styl hrají i na domácím hřišti, je to jejich klasický herní styl. Proti tomuto stylu se na malém kluzišti hraje složitě, ale nebyl to hlavní důvod toho, že jsme se neprosadili. Mockrát to skákalo na brankové čáře a my jsme nedokázali dotlačit kotouč za záda brankáře.

Čekání na první branku zápasu jsi utnul právě Ty přesnou trefou v 17. minutě. Ta přišla hned po buly, byl to nacvičený signál?

Ano, je to nacvičený signál, buď Láďa Rytnauer střílí po buly nebo když kotouč skočí špatně snažím se zakončovat já.

Druhá třetina vypadala opticky z  vaší strany výborně, šancí bylo hodně, ale další branky nepřicházely..

Ve druhé třetině jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, ale nedokázali jsme toho využít a dát branku, která by nás uklidnila.

Možná, že to v některých situacích chtělo více přímočarosti, souhlasíš?

Souhlasím, měli bychom více střílet, ale v předchozích zápasech nás tyto kombinační situace dostávaly do gólových šancí a dnes jsme měli nejspíš méně štěstí, tudíž chtělo, abychom to zjednodušili.

Ve třetí třetině jsi zhruba v její polovině zvyšoval na 3:0, ta situace vypadala celkem nepřehledně, jak jsi ji viděl ze svého pohledu?

Podobná situace jako u první branky, Peťa Krutiš vyhrál buly, Láďa Rytnauer vystřelil, trefil tyč a kotouč se odrazil ke mně, nebyl jsem nikým atakován, tak jsem v klidu zakončoval.

Do konce zápasu zbývalo v tu chvíli nějakých 10 minut a na Tvém kontě byly dvě branky, pomýšlel jsi na hattrick?

Nepomýšlel, v této chvíli jsem se soustředil, abychom v klidu dohráli zápas a dovedli jej do výtěžného konce, což se nakonec nepodařilo.

Myšlenky na poklidný závěr zápasu vzaly za své v jeho  závěrečných pěti minutách- Co z Tvého pohledu stálo za nevídaným kolapsem, kdy jste za 5 minut inkasovali tři branky?

Nedokázal jsem si to vysvětlit, první obdržený gól byl trošku smolný, ale nemůžeme dostat ve zbytku zápasu další dva góly a ještě k tomu v přesilovce. Bylo to nezodpovědné, ale takový je hokej, navíc soupeř neměl vůbec co ztratit a první gól jej nakopl.

Navíc jste minutu a půl před koncem dostali výhodu přesilové hry, přičemž hned po buly jste z brejku inkasovali na 3:3, zažil jsi už na konci zápasu někdy takovou situaci?

Bohužel musím říct, že ano, ale jak už jsem říkal takový je hokej, je to hra chyb a my udělali na konci tři a soupeř je potrestal.

Takticky se to mělo sehrát určitě jinak, že?

Asi jsme měli hrát tlak do brány, jako do té doby než jsme dostali první branku…

V nájezdech jsi jel dvakrát, poprvé jsi uspěl, věděl jsi od začátku co uděláš? a nebo to byla improvizace?

První nájezd jsem byl rozhodnutý co udělám, klička mezi betony…

Tobě se v letošních utkáních s Pelhřimovem velmi daří, ve dvou zápasech s tímto týmem sis připsal 4 nahrávky a dva góly, je to Tvůj oblíbený protivník?

Nemyslím si, že je to oblíbený protivník, za tímto bodovým přísunem se zapisuje celá naše lajna, která si sedla dobře.

Celkově  vaše lajna s Ladislavem Rytnauerem a Petrem Krutišem funguje velice dobře, v čem bys řekl, že je vaše hlavní přednost?

Už jsme v tomto složení hráli loni i předloni, jsme na sebe zvyklí a vyhovíme si. Hrajeme docela přímočarý hokej a přitom hodně kombinujeme, což mě osobně vyhovuje a myslím si že i Láďovi i Peťovi.

Dnešní utkání s Ledními Medvědy uzavřelo první polovinu základní části. Jak bys ji zhodnotil? Ať už z pohledu týmu, či z pohledu osobního.

Myslím si, že každý čekal, že budeme hrát výše v tabulce, ale zápasy to byly těžké a hokej je rok od roku lepší ve druhé lize. Můžeme být v důsledku rádi za pozici v tabulce, ale v další půlce musíme více zabrat, abychom se dostali před play-off do výhodné pozice.