Tipni si výsledek zápasu s týmem
IHC Písek
Chci tipnout

„Fanoušci jsou tady opravdu skvělí, ten bod navíc vybojovali oni,“ říká D. Kabelka

„Fanoušci jsou tady opravdu skvělí, ten bod navíc vybojovali oni,“ říká D. Kabelka

Připsal si rozhodující branku v utkání se Žďárem nad Sázavou, jak hodnotí DANIEL KABELKA právě uplynulé derby? Jak se mu hrálo před zaplněnými tribunami, či jaký pocit má z vlastní hry, ale i mnohem více se dočtete v následujícím rozhovoru.


Dane, máme za sebou zápas se Žďárem ve kterém nakonec berete dva body, jak bys ho zhodnotil?

Zápas to byl určitě těžký, od začátku bylo dobré tempo a hrálo se tvrdě. Před zápasem, bychom  byli za dva body určitě rádi, ale když jsme dostali 3 minuty před koncem gól na 2:2, tak je to pro nás ztráta bodu.

Dnes jste na Žďár narazili ve třetím utkání sezony, přičemž minulá dvě utkání s tímto soupeřem byla brankově hodně bohatá, celkem v nich padlo 24 branek, dnes to byl na góly poměrně chudší zápas, v čem vidíš rozdíl oproti těm dvěma předchozím?

My jsme první část sezony hráli hurá hokej bez pravidel, kdy se stávalo, že bylo 5 hráčů ve předu a nikdo vzadu. Teď se snažíme hrát jednoduše zezadu, s dobrou obranou  a čekat na chyby soupeře, takže tomu odpovídají i výsledky.

Jak se Tobě osobně proti Žďáru hraje? jak bys popsal jejich herní styl?

Mně osobně se hraje proti každému kvalitnímu soupeři dobře, moc mě nebaví zápasy, kdy je po první třetině výsledek 4:0 a zápas se jen dohrává. Žďár je výborný dopředu, mají dobrý pohyb a umí se dostat do šancí, podle mě mají kvalitní tým.

Vy jste drželi vedení 2:1 až do závěru třetí třetiny. Pak soupeř ve výhodě 6/4 vyrovnal, jak těžké je bránit situace, kdy má protivník o dva hráče na ledě víc? Dalo se tam podle Tebe udělat něco jinak?

V těchto  situacích hrozně rozhodují maličkosti. Podle mě se nikomu chyba vyčítat nemůže, oni už neměli co ztratit a všechno stříleli do brány, nakonec jim tam padla jedna ze střel, která navíc byla tečovaná.

Ještě před vyrovnáním na 2:2 to vypadalo, že David Horký dosáhl gólu na 3:1, který, ale rozhodčí neuznal, jak vám arbitr  tuto situaci vysvětli?

Popravdě ani nevím, myslím si že sám Horkáč věděl, že to gól nebyl, jen to na rozhodčího zkusil, jestli to neuzná (úsměv), ale sám jsem to pořádně neviděl

Utkání jsi rozhodl trefou v prodloužení, když jste využili přesilovku. Jak se ta situace  seběhla z Tvého pohledu?

My jsme šli na led a pořádně jsme nevěděli, co budeme hrát. (směje se) Zavezl jsem puk do pásma, kde jsem to hodil puk doleva na Mikyho (Roman Mikeš pozn. redakce), ten to posunul na Matěje( Filip Matějka pozn. redakce),který mi dal hezkou nahrávku a já už jsem to měl jednoduché.

V letošní sezoně nastupuješ v prvním obranném páru s Romanem Čermákem, který má zároveň už dost zkušeností, například i z extraligy. Jak bys zhodnotil vaši spolupráci? Je pro Tebe Roman mentorem?

S Čermisem se mi hraje dobře, i když jsme oba ofenzivní obránci a občas to nedělá dobrotu, ale vždycky si vyhovíme. Za mentora bych ho úplně nepovažoval. (směje se)

Pro Tebe je to letos první kompletní sezona v seniorském hokeji, jak jsi prozatím spokojený se svými výkony?

Samozřejmě, že vždycky je co zlepšovat, ale jsem spokojený, myslím si, že mi dospělý hokej celkem sedí, nějaké body taky mám, takže zatím fajn (úsměv)

Jsi útočně laděný obránce, jenž se nebojí vystřelit, je právě tohle tvoji největší devízou?

Určitě se rád podívám dopředu, ale zase si myslím, že to nějak nepřeháním, to se odvíjí od zápasu, každý je jiný.

Utkání s Plameny navštívilo 885 diváků, což je letošní rekord, jak se Ti hrálo před takovou návštěvou? Chtěl bys divákům něco vzkázat?

Fanoušci jsou tady opravdu skvělí, každému se hraje líp, když ví že má za sebou spoustu skvělých fanoušků, ten bod navíc vybojovali oni.

Na závěr. Blíží se konec roku 2017, jak oslavíš Silvestr?

Půjdu s kamarády na pivo a uvidím, jak to dopadne.

Spousta lidí si při příchodu nového roku dává různá předsevzetí, jsi jedním z nich? A pokud ano jaké předsevzetí si dáš pro příští rok?

Určitě ne. Já na tohle moc nejsem, předsevzetí si dávám ze dne na den a nemusím čekat na nový rok.

Co bys popřál fanouškům Žihadel do roku 2018?

Ať jsou hlavně všichni zdraví a šťastní ( úsměv)

Děkuji za rozhovor

Tiper
sezóny
hotovson 200 b.
tento měsíc 30 b.
předchozí měsíc 55 b.
Tabulka dalších tiperů
2. ron12 195 b.
3. Honza 180 b.
4. Martkat 180 b.
Hlasujte
v anketě
Jak podle Vás skončí Žihadla v sezóně 2017/2018?
37 %
17 %
16 %
7 %
23 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
SKLH Žďár nad Sázavou HC Tábor HC Lední Medvědi Pelhřimov BK Havlíčkův Brod HC Klatovy NED Hockey Nymburk IHC Písek HC David Servis České Budějovice SC Kolín Onlajny.com Hokej.cz