Tipni si výsledek zápasu s týmem
IHC Písek
Chci tipnout

Třetí čtvrtinu základní části uzavřou Žihadla na ledě Pelhřimova.

Úsloví, že čas letí jako voda, se dá parafrázovat v podstatě na cokoliv. A sport, v našem případě lední hokej, není výjimkou. Už tuto sobotu totiž Žihadla uzavřou na ledě Pelhřimova třetí čtvrtinu základní části. Je tedy zřejmé, že každý mistrovský bod bude mít v následujících dnech a týdnech v honbě za co nejvýhodnějším postavením do vyřazovacích bojů svoji váhu. V Pelhřimově nečeká Žihadla nic snadného, soupeř, který se značnou část dosavadního ročníku trápil na poslední příčce tabulky, zaznamenal během posledních zápasů znatelně zlepšené výkony, což se projevilo i na jeho průběžném tabulkovém postavení. Zápas startuje v sobotu úderem 18. hodiny. Držte Žihadlům palce!

Pelhřimov se odpoutal z posledního místa tabulky

Ledním Medvědům, patřilo v celkovém pořadí dlouhou dobu poslední místo. To už, ale neplatí. Pelhřimovští hokejisté se posunuli před Písek a nyní bojují o osmou pozici s David Servisem. Právě Servismany dokázal Pelhřimov na jihu Čech porazit vysokým rozdílem 6:0, přičemž tento výsledek předznamenal vzestup našeho soupeře. V dalším utkání vyloupil celek trenéra Dvořáka žďárské Bouchalky (4:3), následovaly sice dvě porážky, nejdříve doma s Kolínem (1:3) a posléze v Nymburce (3:8), ale důležitý zápas Pískem Lední Medvědi zvládli, svého jihočeského rivala přemohli na vlastním ledě 5:2.  V minulém kole zavítal Pelhřimov na led vedoucího týmu tabulky, v Kotlině sice padl 2:3, ale jak už výsledek napovídá rozhodně to nebylo jednoznačné utkání, jak mnozí očekávali. Právě tento výsledek by měl být zároveň pro Žihadla varováním, že je u Ledních Medvědů nečeká snadná šichta.

Faktor pelhřimovského vzestupu? Brankář Hlaváč

Říká se, že brankář je v ledním hokeji víc jak polovina úspěchu. Pravdivost tohoto tvrzení si můžeme ukázat rovněž na příkladu Ledních Medvědů. V jejich brankovišti se během letošní sezony vystřídalo hned několik maskovaných mužů, ale dlouho se zdálo, že nikdo z nich nebude oporou schopnou vychytat Pelhřimovu body. Pak, ale vedení klubu z Vysočiny získalo na střídavé starty Jana Hlaváče a ukázalo se, že právě tohle byla pomyslná trefa do černého. Mladý brankář, jenž prošel mládežnickými výběry třineckých Ocelářů, si už v letošní sezoně také vyzkoušel WSM ligu, když v několika zápasech hájil barvy Frýdku Místku a tyto zkušenosti dokázal v Pelhřimově zúročit dokonale. Brankoviště Ledních Medvědů hájil zatím v pěti případech, přičemž průměr inkasovaných branek má na velice dobré hodnotě 2,21 branky na utkání. Obrana Ledních Medvědů letos nedisponuje výraznými osobnostmi, alespoň ne takovými, které by se výrazněji prosazovali v kanadském bodování. Jejím nejproduktivnějším článkem je junior Ladislav Pospíchal ( 1+6) Za zmínku, dále stojí slovenský obránce Tomáš Kohút (2+3), taktéž Jiří Kubát (0+3) patří k tomu zkušenějšímu co může obrana Pelhřimova nabídnout. Útok je o poznání nebezpečnější. Momentálně je jeho lídrem matador Tomáš Plachý (14+14). Druhé místo klubové produktivity zaujímá Martin Vysloužil (4+22), exjihlavský forvard je zároveň suverénně nejlepším nahrávačem týmu.  Kvalitními čísly se mohou pochlubit i další útočníci jako například Martin Hadrava (15+9), Miroslav Kopic (10+12), či Filip Kasalý (10+9).

Horký a Wasserbauer za Třebíč, novici v týmu jsou Pipek se Salákem

V poslední době doznal kádr Žihadel hned několika změn. Útočník David Horký spolu s obráncem Jiřím Wasserbauerem momentálně nastupují za prvoligovou Třebíč. Proto vedení klubu hledalo možnost vhodného doplnění týmu. Novici v kabině Moravských Budějovic jsou útočníci Tomáš Pipek s Janem Salákem. Prvně jmenovaný toho má za sebou v kariéře již docela dost. Nakoukl do seniorské extraligy, za Pardubice odehrál pět zápasů, letos vystřídal týmy Havlíčkova Brodu a Kolína. Jan Salák je odchovancem Třebíče, přičemž naposledy sbíral hokejové zkušenosti v zámořské FHL, kde nastupoval za Carolinu Thunderbirds.

Aktuální umístění v tabulce:

HC Moravské Budějovice 3. místo (49 bodů)

HC Pelhřimov 8. místo (24 bodů)

Žihadla v dramatické bitvě přemohla Nymburk, Pelhřimov nebodoval v Kotlině

Minulé utkání přivedlo do Moravských Budějovic Nymburk. Velice solidně naplněné tribuny očekávaly jasný průběh zápasu a dominanci našeho týmu, ta, ale nepřišla. Žihadla připomínala v první třetině spíše spícího obra po dlouhém flámu, než favorita utkání, čemuž odpovídalo i skóre, hosté po úvodních 20 minutách vedli 2:0. Domácí nahodili motory po přestávce, když k obratu zavelel dlouhán Petr Krutiš, který se trefil dvakrát v rozmezí pěti minut, rázem tak byl stav utkání 2:2. Obrat Žihadel dokonal v minutě s číslem 38 Ladislav Rytnauer. Vstup do třetí periody, ale vyšel znovu lépe hostům, to když Jan Stehlík využil přesilovku a srovnal na 3:3. Jenže radost nevydržela na nymburské střídačce dlouho. Hned o minutu později vybídl přesnou přihrávkou Marek Lupač ke skórování Romana Mikeše a domácí šikula nabídnutou šancí nepohrdl. Dokonale umístěná rána z vrcholku kruhu tak znamenala vystavení úmrtního listu všem pavoukům sídlícím v bráně Nymburka a zároveň to byla trefa, jenž našim barvám přihrála tři body, protože na ni náš soupeř odpovědět už nedokázal. Triumf žlutočerných potvrdil ještě trefou do opuštěné klece Peter Pucher. „Dnes to byla bída. Vyhráli jsme se štěstím. Už po první třetině jsem kluky upozornil, že nehrají nejlépe. Druhá třetina se to mírně zlepšilo, ale třetí byla opět hrozná. Hodně nás pak podržel Jan Brož a také trochu štěstí. Ale nakonec se vyhrálo a bodovali jsme již v 10 utkání v řadě, takže nakonec dobré, ale dnes rozhodně spokojen nejsem.“, popsal zápas trenér Augustin Žák.

Pelhřimov zajížděl na led Havlíčkova Brodu v roli jasného outsidera, ale předpoklady o jasném vítězství domácích se nenaplnily. Bruslaři se v utkání pořádně nadřeli, koneckonců stav 3:2 v jejich prospěch po konci zápasu hovoří jasnou řečí. Branky Pelhřimova zaznamenali Filip Kasalý a Martin Hadrava. "První třetinu jsme se rozkoukávali, chyběl nám pohyb a nasazení. Soupeř byl lepší v pohybu a po našich chybách šel do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině se hra srovnala. V posledním dějství jsme si vytvořili řadu šancí. V závěru jsme zkusili power-play, ve které nám chybělo štěstí. Dneska jsme si minimálně bod zasloužili, i když domácí skvěle dokázali ubránit závěrečný tlak. Bohužel takový je hokej. Brankář Jan Hlaváč předvedl výborný výkon a my se musíme připravit na další zápas," ohodnotil zápas pelhřimovský trenér Jan Dvořák.

Sestavy z minulého utkání:

HC Moravské Budějovice: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Pucher "C", Mikeš, Pipek, Rytnauer "A", Matějka, Lupač, Krutiš, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín, Salák.

HC Pelhřimov: Hlaváč (Šoustal) – Pospíchal, D. Kasalý "C", Port, Rudy, Kalenda, Oščádal – Vysloužil, Votápek "A", Kopic, Šulák, F. Kasalý, Čermák, Kaminsky, Mejzlík, Siřiště, Martin Hadrava.

Poslední vzájemný zápas došel do nájezdů, v nich se radovala Žihadla

Na poslední zápas s Pelhřimovem nevzpomínají Žihadla v dobrém. Celek lodivoda Augustina Žáka totiž v závěrečných pěti minutách střetnutí prohospodařil náskok tří branek. O vítězství domácích tak rozhodl až v nájezdech Filip Matějka.

¨18. kolo: HC Moravské Budějovice - HC Pelhřimov 4:3 po sn.

Branky a nahrávky:17. Horký (Krutiš), 50. J.Bulín (Juráň), 53. Horký (Rytnauer, Krutiš), rozh. náj. Matějka – 55. Hadrava (Kasalý), 57. F.Kasalý (Pospíchal), 60. Votápek (D.Kasalý), Vyloučení: 3: 5 Rozhodčí: Ing. Vojtěch Král – Pavel Mikšík, Bc. Jiří Roupec

Vzájemná bodová bilance z aktuální sezony: HC Moravské Budějovice 5 bodů - HC Pelhřimov 1 bod.

Věděli jste, že…?

- Jan Hlaváč vychytal poslední tři vítězství Pelhřimova.

- David Horký si ve dvou letošních utkáních s Pelhřimovem připsal dva góly a 3 asistence.

- Žihadla dokázala bodovat v deseti zápasech za sebou, což je klubový rekord ve 2. lize!

- Za Lední Medvědy nastupují bratři Martin a Marek Hadravovi.

- Jedničkou mezi tyčemi Žihadel je Jan Brož. Jan Čáp se do brány příliš nedostává, avšak právě letošní první zápas s Pelhřimovem (výhra 8:5) odchytal.

- První vzájemný zápas Žihadel a Pelhřimova se ve druhé lize datuje do sezony 2012/2013, Žihadla tehdy na vlastním ledě zvítězila 2:1.

Delegace rozhodčích: Mertl Stanislav, Samuel Tomáš, Ing. Mertl Josef.