• Polívka (Mikeš) 53. minuta
  • Havel 55. minuta
  • Šťáva (Havel, Mikeš) 58. minuta

Komentář k utkání

V jedenáctém kole druholigové soutěže hostila Žihadla tým HC Davis Servis z Českých Budějovic. Domácí začali aktivně a téměř nepouštěli hosty do svého obranného pásma. Po několika neproměněných šancích se jako první do sítě trefil Lukáš Nováček – 1:0. Domácí byli nadále aktivnější a po zásluze na výšili skóre, když Matějkovu chytrou přihrávku zužitkoval Ladislav Rytnauer – 2:0. Třetí trefu pak přidal při hře 4 na 4 Michal Kliment – 3:0. Hostům se ještě při stejném počtu hráčů na hřišti podařilo snížit z hole Jiřího Hanzala – 3:1.

Druhou třetinu zahájili aktivněji hosté. Dudáček v brance domácích se měl co ohánět. Odolával zhruba do poloviny utkání. Po konci přesilové hry využil přihrávku napříč brankovištěm Michal Šesták – 3:2. Dvoubrankové vedení si Žihadla vzala zpět po chybě střídačky hostů, když přesilovku za příliš mnoho hráčů na ledě využil Jiří Peroutka – 4:2. Oba týmy měly ještě několik náznaků šancí, ale skóre se už do konce třetiny nepohnulo.

Vývoj třetího dějství naznačila rychlá branka domácích. Po půlminutě hry přetavil důraz před brankou v pátou trefu Ladislav Rytnauer – 5:2. Za nedlouho využil přesilovou hru Lukáš Havel – 6:2, a o dvě minuty později navýšil vedení Žihadel Filip Matějka – 7:2. Výhoda přesilovky byla nabídnuta i hostům. Po faulu domácího obránce a následném vyhození kotouče hráli hosté 5 na 3. Hostům branka nebyla dopřána, naopak v dvojnásobné početní nevýhodě ujelo celé trio hráčů Žihadel a přečíslení 3 na 1 využil Erik Polívka – 8:2. Zmar hostující obrany využil Lukáš Havel, který projel od vlastní modré čáry, v útočném pásmu nabruslil na osu hřiště a zavěsil pod horní tyč – 9:2. Touhu diváků po „desítce“ vyslyšel Ondřej Šťáva, když střelou od modré čáry využil další přesilovou hru – 10:2.

Žihadla si vynikajícím výkonem zejména ve třetí třetina zajistila další tři body do druholigové tabulky.

Ohlasy trenérů

Rudolf Suchánek – trenér HC Davis Servis České Budějovice

"My jsme sem jeli s tím, že jsme věděli, že soupeř je silný se vším všudy, malé kluziště. Zápas se lámal, když jsme prohrávali jen o gól. Náš hráč tam zbytečně skočil, hráli jsme v šesti, dostali jsme gól. Hned jsme udělali zbytečný faul na střední čáře. Tam si myslím, že se ten zápas rozhodl. Navíc soupeři zachytal velmi dobře gólman. Víc k tomu není co říct."

Tomáš Jakeš – asistent trenéra HC Moravské Budějovice 2005

"Věděli jsme, že když potvrdíme naši hru, tak by měli zůstat tři body doma. První třetinu jsme šli za svým cílem. Pak jsme si to trošku zbytečně zkomplikovali. Nicméně jsme potvrdili opět nějakou kvalitu a zaslouženě jsme vyhráli."