• Horký (Nováček) 38. minuta
  • Polívka (Havel, Mikeš) 56. minuta
  • Hačecký (Kondratěv, Polívka) 60. minuta

Komentář k utkání

Druhé čtvrtfinálové utkání začali lépe domácí. Jejich aktivitu přibrzdilo vyloučení Matějky. V oslabení vytáhl několik dobrých zákroků Dusík v domácí svatyni. Následně však Žihadla ovládla ledovou plochu a v přesilové hře poprvé udeřila z hole Petra Krutiše. Domácí byli nadále aktivnější a dostávali se do šancí. Rytnauer tu svoji ještě neproměnil, ale vzápětí se puk šťastně odrazil na hůl Marka Lupače, který navýšil vedení domácího celku. V závěru třetiny hrála obě družstva v početní výhodě, hosté dokonce více než minutu 5 na 3, ale stav se již nezměnil.

I ve druhé části byli aktivnější domácí hráči a jejich snaha byla korunována. Přesilovku využil opět Marek Lupač. Domácí diváci ještě oslavovali střelce, když od modré nahodil puk na branku Jakub Slavík a puk z jeho čepele skončil v horním rohu domácí branky. Než se hosté nadechli k náporu, svítilo červené světlo i za klatovskou klecí. Po půlminutě navýšil vedení Žihadel Lukáš Havel střelou z mezikruží. Sochůrek v brance hostí držel naděje hostí, když pochytal několik vyložených šancí domácích. Chybička do jeho výkonu se vloudila po polovině utkání, když jej nachytal střelou z brankové čáry Lukáš Havel. Puk se odrazil od zad brankáře za brankovou čáru.  Lukáše Sochůrka nahradil ve svatyni hostí Jonáš Štekr. Ale ani on dlouho neudržel čisté konto. Střelou z kruhu jej překonal David Horký. A tak Odcházela Žihadla do kabin se slušným pětibrankovým náskokem.

Třetí třetina začala dobrým bráněním na obou stranách. Klatovští měli možnost hrát několikrát v početní výhodě, ale ani tato činnost se jim nedařila. Dlouze kombinovali v útočném pásmu, ale chyběla jakákoli střela na branku. Za zmínku stojí jen šance Slavíka, kterého však vychytal Dusík. V druhé polovině třetího dějství bylo vidět více osobních soubojů a šarvátek než pohledného hokeje. Žihadla z těchto situací vytěžila dvě početní výhody 4 na 3, které přetavila v branky. Nejprve prostřelil Štekra Erik Polívka a v poslední minutě dal konečnou podobu výsledku Tomáš Hačecký.

Žihadla byla po celý zápas lepším a aktivnějším týmem a zaslouženě zvítězila, byť rozdíl ve skóre je pro hosty poměrně krutý.

Ohlasy po utkání

Pavel Vostřák – trenér SHC Klatovy

„Takové jsou play off zápasy, dnes výsledek 8:1, ale na zápasy je to 1:1. Teď to musíme hodit za hlavu a připravit se na další zápas doma. Dneska jsme do utkání nevstoupili dobře a domácí nás potrestali za naši pasivitu a napadaly nám tam góly. Ale je to jenom jeden zápas a jdeme dál.“

Tomáš Jakeš – asistent trenéra HC Moravské Budějovice 2005

„Dneska k tomu není co říct. Od první minuty jsme byli lepším mančaftem. Měli jsme trošku i štěstí, ale šli jsme tomu naproti. Sami jsme možná byli trochu překvapeni, jak nám to šlo. Neudělali jsme žádnou závažnější chybu. Soupeř si nevytvořil nějaké vyložené šance, a pokud ano, tak jsme to vzadu dobře zavírali. Obrana pracovala na jedničku, útok se přidal. Uvidíme. Ta série bude asi dlouhá. Klatovy hrají výborně doma, jedeme tam ve čtvrtek a budeme chtít uspět.“