Žihadla přehrála Havlíčkův Brod a srovnala stav série na 1:1 na zápasy.

Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Peroutka, Pelikán, Kliment, Polívka – Havel, Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Matějka, Lupač, Hačecký, Salát.

Ing. Pavel Obadal
Ing. Rudolf Volf – Ing. Petr Blaha
Bc. Leon Wesley

Soupiska hosté

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Kříž, Vala, Bušek, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Teplý, Kozlík, Michálek, Chlubna, Ludvík, Kuchta, Navrátil,Szilva, Beneš, Křížek.

Komentář k utkání

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení z hole Lukáše Havla. Hosté dostali možnost ke srovnání stavu v dlouhé přesilovce 5 na 3, kterou však nevyužili. V polovině prvního dějství se rozjel Lukáš Endál, projel přes celé kluziště a blafákem srovnal stav. Hosté zvýšili aktivitu, ale jejich střely míjeli branku nebo končily ve výstroji Dudáčka v domácí brance. Neujala se střela Kuchty ani Teplého. Hosté se dostali do vedení před koncem třetiny, když ve vlastním oslabení využil přečíslení 2 na 1 Filip Beneš.

Od počátku druhé části utkání byla aktivnější Žihadla. Srovnání přišlo v přesilovce z hole Romana Mikeše. V polovině utkání dostal příliš mnoho času k dorážení před brankou David Horký a otočil vývoj skóre. Prostřední dějství bylo kouskováno častými vyloučeními. I domácí dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, i když ne tak dlouho jako brodští v první třetině. Žihadla však s výhodou naložila podstatně lépe a svoji druhou brankou potrestal nekázeň hostů Lukáš Havel. Po skončení třetiny se nepohodli Třetina s Peroutkou, oba dostali menší trest.

V třetí třetině se hosté snažili o snížení stavu, domácí však dobře bránili. Co nezvládli hráči v poli, zlikvidoval Dudáček v domácí brance. Své šance promarnili Krutiš na domácí straně a při přečíslení Kozlík na straně druhé. A tak rekordní návštěva sezóny (1008 diváků) viděla branku až z hole Lukáše Havla, který v přečíslení „dva na nikoho“ pohodlně trefil poloprázdnou branku. Hosté se dál snažili útočit, ale šance měli domácí. Mikešovu střelu vyrazil za překonaného Nováka z brankové čáry Přidal. Brodští se dočkali dvě minuty před koncem, když nepřesnou rozehrávku domácích obránců potrestal Jakub Lacina. V závěrečné hře hostů bez brankáře dal konečnou podobu skóre do prázdné klece Roman Mikeš.

Ohlasy po utkání

Roman Kaňkovský – trenér BK Havlíčkův Brod

„Myslím, že rozhodly dneska přesilovky, které ač trénujeme, tak nám nejdou. Tohle musíme napravit. Stav je 1:1, takže když zapracujeme na přesilovkách nebo když nám to tam už konečně začne padat, tak se to utkání bude vyvíjet jinak. Víc k tomu nemám.“

Tomáš Jakeš – asistent trenéra HC Moravské Budějovice 2005

„My všichni jsme se na ten zápas těšili, celý tým. Ta první třetina nám moc nevyšla, ale věřili jsme ve vítězství do poslední minuty. Bylo to vidět i na tom ledě, nasazení, bojovnost. My tu sílu máme, což ukázala celá sezóna. V play off, první kolo, druhé i teď ve třetím kole jdeme za tím cílem, rveme se do poslední minuty. Je to otevřené. Myslím, že zažíváme krásné období, kluci si je vychutnávají. Ale máme za dveřmi další zápas, musíme se na něj připravit. Bude nás to stát asi hodně sil, ale v tom je krása hokeje.“