• Matušík (Březina, Seidl) 49. minuta
  • Matějka (Pucher st.) 53. minuta
  • Horký (Pucher st.) 56. minuta

Komentář k zápasu (hctabor.com)

Úvodní minuty zastihly domácí mužstvo v dlouho nevídané pohodě. V úvodu 7. minuty ji přetavilo ve vedoucí zásah. Hostující gólman Brož nezkrotil střelu obránce Raitermana a táborský kapitán Matušík už si s její dorážkou věděl rady – 1:0. V aktivní  hře pokračovali Kohouti i v následujících minutách, ale s příchodem druhé poloviny první části jakoby někdo otočil herním kormidlem o sto osmdesát stupňů. Na straně Jihočechů kvapem přibývaly nepřesnosti i taktické chyby a brankář Novák měl najednou o zábavu postaráno. Paradoxně to ale byli Táborští, kdo slavil druhý gól v utkání, navíc při vlastním oslabení. Rychlý výpad dvojice Březina – Urbanec druhý jmenovaný chladnokrevně zakončil a bylo to 2:0. Jakékoliv pozitivní dojmy ovšem smazal pokažený závěr úvodního dějství. Už v pokračující přesilové hře Moravanů dostal příliš prostoru Wasserbauer a snížil na 2:1, aby jen o dvacet vteřin později potrestal nedorozumění táborských obránců Všetečka a vyrovnal na 2:2. Čtyřicet vteřin před první sirénou dokonal táborskou pohromu Horký, jehož teč v početní převaze znamenala krutý obrat ve skóre – 2:3.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve znamení střelecké převahy hráčů Moravských Budějovic, ale brankář David Novák si se všemi dvanácti pokusy soupeře dokázal poradit. Také jeho protějšek Brož ale čelil několika velmi nepříjemným výpadům modro-bílé družiny. Už po necelých pěti minutách hry vyslal Prokeš na zteč Heřmana, ten ovšem svůj blafák ke kýženému cíli nedovedl. Jen o chvíli později se uvolnil mezi kruhy Matušík, ale gólman hostů sklapl své betony včas. Když už to vypadalo, že také jeho konto zůstane ve druhé části bez poskvrnky, snesla se za jeho záda přesilovková střela Tesaře a bylo vyrovnáno – 3:3.

Závěrečná perioda přinesla dvojí výsledkový obrat. Domácí soubor v jejím úvodu přežil krátké oslabení tři proti pěti a v 50. minutě se za to odměnil vedoucí brankou Matušíka, jenž zužitkoval Březinovu přihrávku zpoza branky – 4:3. Pokračující seriál individuálních i týmových chyb Kohoutů ale nakonec přestěhoval radost z vítězství na střídačku Moravských Budějovic. V úvodu 53. minuty zůstal před táborskou brankou nepokrytý Matějka a o tři minuty později dovršil až příliš lacino další zvrat ve skóre Horký – 4:5. Čtyřiapadesát vteřin před závěrečným klaksonem sáhli domácí trenéři ke hře bez brankáře, ale jediná ošemetná situace před Brožovou svatyní gólem neskončila.