Ve středu Budějovice vyráží na led poslední Chotěboře

Žihadla po 2 prohraných zápasech za sebou míří na led poslední Chotěboře. Ta je v letošním roce pro většinu jedna velká neznámá. Zápas začíná 3.10.2012 v 18 hodin na zimním stadionu Chotěboř.

Žihadla prohrála poslední 2 utkání

Moravskobudějovičtí hokejisté prohráli na ledě Hodonína 4:6. U favorita 2. ligy se nedařilo zejména v oslabení, kdy hodonínští vstřelili v jejich početní výhodě 4 branky a tím se tak výrazně přiblížili k vítězství. V posledním kole na horký led Žihadel přijel Nymburk. Žihadla většinu zápasu diktovala tempo hry, ale po nevydařených přesilovkách a individuálních chybách si nakonec odnesla těsnou porážku 2:3.

Za Žihadla nováčci na střídavé starty

Ve středu se v černožlutých dresech představí 2 mladí nováčci. Na střídavé starty přichází ze Znojma útočnící Jan Müller a Michal Telesz. Jan Müller do Znojma přišel v této sezóně z pražské Slávie, kde hrál za mládežnické výběry v Extralize dorostu či juniorů. Michal Telesz letos vstoupil se znojemskými juniory do nové ligy EBYSL (mezinárodní liga juniorů). Dříve hrál za Orli extraligu juniorů v ČR.

Chotěboř si odnesla těžkou porážku od Techniky 1:7

Do Brna jeli Lvi, jako už tradičně, s tím, že můžou proti papírově silnějšímu soupeři jen překvapit a nemají v podstatě co ztratit. V první třetině jsme sice dlouho drželi i zásluhou skvělého výkonu golmana Zvolánka bezbrankový stav, ale v 16. minutě vše zlomil Petr Bělohlávek a pak už to šlo Technice samo. O jediný gól Lvů se postaral ve 47. minutě za asistence Petra Fily a Karla Kesnera kapitán Aleš Koželuh. Technika nás výrazně přestřílela a na hřišti bylo celých šedesát minut znát, kdo zápasu diktuje tempo. Jedinou kaňkou na vcelku poklidném utkání byla potyčka mezi Petrem Bělohlávkem z Brna a naším Radimem Křišťanem několik sekund před závěrečnou sirénou. (www.hclvi.cz)

Sestavy z posledního utkání

HC Moravské Budějovice: Kousal (Boškal) - Bulička, Sechovec, Novák, Kún, Vlašín, Hrbáček - Bula, Zahradník, Křenek - Barták, Kovalský, Jánský - Kundela, Dostál, Sobotka - Prokš, Kadlec, Pěška

HC Lvi Chotěboř: Zvolánek - Vaněk, Koželuh, Bělohlávek, Fibikar, Brychta, Diviš - Blažek, Kapec, Dolinský, Vlček, Hemský, Křišťan, Kubišta, Kesner, Fila, Hospodka, Varga

Delegaci rozhodčích se nám nepodařilo zjistit.