Do Budějovic po letech přijíždí Břeclav!

Žihadla si v posledním kole v Chotěboři otevřela střelnici. Nyní na jejich led přijíždí \"stará známá\" Břeclav. Žihadla se v krajském přeboru setkávala s béčkem Břeclavi, nyní na náš led přijíždí po 5ti letech A tým. Utkání začíná 7.10.2012 v 17 hodin na zimním stadion v Mor. Budějovicích.

Žihadla rozstřílela Chotěboř

Žihadla v posledním kole zajížděla na led Chotěboři. Byl to souboj nováčka s týmem, který se skládal až na poslední chvíli, tak téměř nikdo nevěděl co od zápasu očekávat. První třetina nasvědčovala že celý zápas bude velmi vyrovnaný a do kabin hráči odcházeli za stavu 2:2. Od druhé třetiny ale Chotěboř zcela odpadla a Žihadla tam začala sázet jeden gól za druhým a nakonec deklasovala Chotěboř 3:10. Hattrickem se blýskl ve svém prvním utkání v černožlutém dresu Jan Müller!

Břeclav si vyšlápla na Techniku

V tomto zápase patřila za favorita jasně Technika, ale tvrdě narazila. Břeclav Techniku "sestřila" už v první třetině, kterou vyhrála jasně 3:0. Technika se potom snažila dotáhnou, ale Břeclav vždy opět vstřelila gól a náskok si udržela až do konce. Čtyři góly v přesilovkách a dva góly v oslabení, takové statistiky si Břeclav zapsala během utkání a byl to hlavní základ jejich výhry.

Na ledě Žihadel se Břeclav představí znovu po 5ti letech

Žihadla se setkávala poslední roky s béčkem Břeclavi v krajském přeboru. Dříve však kraj s hrál i "A" tým. Naposledy se u nás představil v sezóně 2007/2008, tehdy Žihadla skončila v tabulce první právě před Břeclaví, ale ta našim hráčům vystavila stopku ve finále, kdy vyhrála 3:1 na série a sezónu zakončila postupem právě do 2. ligy, kdy v baráži skončila před Uherským Hradištěm a Kopřivnicí.

Sestavy z posledního utkání

HC M. Budějovice 2005: Kousal (20. Boška) - Bulička, Sechovec, Novák, Kún, Prkna, Peroutka, Vlašín, Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, Sobotka, Kadlec, Telesz, Latner, Müller

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora (C), Šaur - Dufek, Peslar - Koukal, Nekoranec - Papp, Novák Jak., Jurča (A) - Bartoš M., Kurial (A), Beneš - Bartoš O., Bolfík, Lechner - Truhlář, Gabriška, Vlašic

Břeclav - Žďár n/S 5:3
Roman Barták (1+5) Nejproduktivnější hráč Petr Jurča (5+3)
Jan Müller, Jan Bula (3) Nejlepší střelec Petr Jurča (5)
Roman Barták (5) Nejlepší nahravač Marek Dora, Peter Beneš (4)
Jiří Prkna (0+3) Nejproduktivnější obránce 3 hráči (4)
Roman Barták (1+5) Nejproduktivnější útočník Petr Jurča (5+3)
Jiří Peroutka (+9)
Petr Vlašín (-2)
+/- bodování Jakub Šaur, Marek Dora (+5)
Štěpán Koukal (-4)
David Křenek (14) Nejtrestanější hráč Petr Jurča (10)