Tipni si výsledek zápasu s týmem
SKLH Žďár nad Sázavou
Chci tipnout

První přípravné utkání

První přípravné utkání

Dlouhá letní pauza je u konce. Již v pátek 10. srpna absolvují Žihadla letošní první přípravné utkání a sice na ledě Kopřivnice. Svěřencům trenéra Žáka tak začíná cesta za zopakováním úspěchů z předešlých dvou sezon.


Léto u Žihadel? Ve znamení odchodu klíčových opor

Jak už to tak bývá po úspěšných sezonách je u ostatních klubů o hráče zájem a stejně tak tomu bylo i u Žihadel. Hned po sezoně bylo jasné, že Jan Brož přesídlí zpět do Jihlavy. Ambice zkusit vyšší ligu netajil navrátilec k hokeji Roman Čermák, jenž se nakonec dohodl s prvoligovou Třebíčí. Do stejného týmu navíc zamířil i další šikovný zadák Daniel Kabelka. Útočnou vozbu našeho týmu opustil žolík vyřazovacích bojů Jan Bulín (Znojmo) a především dlouholetá ikona žlutočerného dresu Filip Matějka, ten se rozhodl upřednostnit výzvu v Rakousku. Tohle všechno v praxi znamená, že vedení klubu řeší přes léto jak mužstvo posílit, aby bylo opět co nejvíce konkurenceschopné. Staronovou tváří by se mohl stát obránce Ondřej Šťáva, který s týmem trénuje, ale jeho budoucnost stále ještě není vyřešena. Dalším novicem, jehož by fanoušci Žihadel měli vidět v přípravných zápasech, je třebíčský mladík Robin Caha. Ten prozatím sbíral zkušenosti v mládežnických výběrech Třebíče a Komety Brno, kde působil loni. Na dalších nových tvářích se v tuto chvíli intenzivně pracuje, ale prozatím není nic definitivního a tak si pojďme alespoň říci, že dres s Žihadlem na hrudi budou dále oblékat hráči jako Peter Pucher, David Horký, Michal Kliment, Jiří Peroutka, Petr Krutiš nebo Roman Mikeš. O solidní kostru mužstva je tedy postaráno.

Žihadla se již připravují na ledové ploše

Na konci minulého týdne vyjel moravskobudějovický celek poprvé na ledovou plochu. Stalo se tak na zimním stadionu v nedaleké Třebíči. Realizačnímu týmu zde bylo k dispozici zhruba 20 hráčů, přičemž to zdaleka není konečný počet. " V prvních třech týdnech přípravy na ledě se změříme na objemové věci, ohledně fyzické kondice. Budeme zkrátka hodně bruslit, na systémové věci přijde řada později", hlásil po úvodním tréninku lodivod Augustin Žák.

Kopřivnici vystavil v play-off stopku Šumperk

Tatrováci nejsou našim fanouškům příliš známým týmem, jelikož loňský druholigový ročník odehráli ve východní skupině. Takže nebyli soupeři Žihadel. Jejich pouť zastavil v prvním kole vyřazovacích bojů Šumperk (3:2 na zápasy)

Mezi lídry celku v minulé sezoně patřili velezkušený bývalý forvard Vítkovic, Liptovského Mikuláše, či Sibiru Novosibirsk Martin Tomášek, jemuž zdatně sekundovali Michal Vyčesaný nebo David Stříž.  Nesmíme zapomenout ani na brankáře s extraligovými zkušenostmi Petra Hromadu. O novinkách v kádru soupeře zatím příliš informací není.

S Kopřivnicí letos i v sezoně

Změna herního formátu 2. ligy, ke které došlo v letní přestávce, znamená, že se Žihadla a Tatrováci hned dvakrát utkají v letošní sezoně o ligové body. Stane se tak 24. listopadu v Kopřivnici a 19. ledna v Moravských Budějovicích.

Vzájemné zápasy

HC Tatra Kopřivnice - HC Moravské Budějovice 7:5 (sezona 2015/2016)

HC Moravské Budějovice - HC Tatra Kopřivnice 5:2 (sezona 2015/2016)

HC Tatra Kopřivnice - HC Moravské Budějovice 3:9 (sezona 2015/2016)

HC Moravské Budějovice - HC Tatra Kopřivnice 5:2 (sezona 2015/2016)

HC Tatra Kopřivnice - HC Moravské Budějovice 2:2 (sezona 2016/2017 - příprava)

HC Moravské Budějovice - HC Tatra Kopřivnice 1:7 (sezona 2016/2017 - příprava)

Další přípravné zápasy Žihadel

17. 8. HC Tábor - HC Moravské Budějovice

20. 8. HC Moravské Budějovice - SHK Hodonín (ZS Třebíč)

22. 8. HC Moravské Budějovice - HC Lední Medvědi Pelhřimov (ZS Třebíč)

28. 8. HC Moravské Budějovice - HC Tábor (ZS Třebíč)

30. 8. HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Moravské Budějovice

5. 9. HC Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou ( ZS Třebíč)

7. 9. SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice

Tiper
sezóny
pivson 120 b.
tento měsíc 65 b.
předchozí měsíc 55 b.
Tabulka dalších tiperů
2. thom 115 b.
3. Rudys 100 b.
4. Radim 95 b.
Hlasujte
v anketě
Na který hostující tým se letos těšíte nejvíce?
8 %
15 %
52 %
8 %
17 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
HC Tábor SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod HC Lední Medvědi Pelhřimov IHC Písek HC David Servis České Budějovice Draci Šumperk SHK Hodonín HC Orlová HC Slezan Opava HK Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí HC Kopřivnice Onlajny.com Hokej.cz