Tipni si výsledek zápasu s týmem
Draci Šumperk
Chci tipnout

Ligovou generálku obstará dvojzápas se žďárskými Plameny!

Ligovou generálku obstará dvojzápas se žďárskými Plameny!

Přípravné období před nadcházející sezonou finišuje. Žihadlům v něm zbývají odehrát ještě závěrečná dvě utkání, v obou jim bude soupeřem celek Žďáru nad Sázavou. První měření sil se uskuteční ve středu 5. 9. na ZS v Třebíči, odveta je pak na programu o dva dny později ve žďárských Bouchalkách.


Žihadla nestačila v divokém zápase na Pelhřimov

Zatím poslední utkání odehráli svěřenci Augustina Žáka v Pelhřimově. A nutno říci, že vstup do souboje se jim povedl parádně, když se díky dvěma trefám Ladislava Rytnauera dostali do brzkého vedení 2:0. Matador ve žlutočerném dresu navíc přidal do první přestávky ještě jednu branku, ale ani to Žihadlům k výhře nepomohlo. Domácí totiž dokázali ve zbytku zápasu skóre otočit, což nakonec rezultovalo v divoký výsledek 6:4, ve prospěch Ledních Medvědů. Autorem čtvrtého brankového úspěch Žihadel byl Marcel Juráň.

Sestava Žihadel z posledního utkání:  Svoboda (Čáp) – Peroutka, Pelikán, Kabelka, Kadela, Kliment, Wasserbauer, Trnka, Rytnauer, Krutiš, Horký, Pucher st., Mikeš, Juráň, Lupač, Bulín, Hačecký, Sobotka

Léto u Plamenů proběhlo ve znamení hledání nových lídrů

Ždárské Plameny se stejně jako Žihadla dostaly v uplynulém ročníku až do semifinále soutěže. Lví podíl na tomto úspěchu měl především Petr Štěpánek, který suverénně ovládl produktivitu týmu v loňské sezoně. Jenže v létě se vytáhlý forvard rozhodl pro změnu působiště a nově zamířil do anglického celku Peterborough Phantoms. Skvělou sezonu prožil ve Žďáru rovněž velký talent českého hokeje a mládežnický reprezentant Jaromír Pytlík, ten svými výkony zaujal extraligové Vítkovice, které mu posléze nabídly smlouvu. Mladičký útočník si tak v 16 letech poprvé vyzkouší nejvyšší českou hokejovou soutěž. Tyto a některé další odchody z mužstva trenérů Konečného a s Bieglem znamenaly potřebu posílení. Novými akvizicemi jsou tak mezi Plameny především dva zkušení útočníci, Marek Prokš, respektive Tomáš Franek. Prvně jmenovaný Prokš spjal většinu své kariéry s jihlavskou Duklou, zde odehrál 133 zápasů v 1. lize s bilancí 33 branek a 25 asistencí.  Čtyřiadvacetiletý Franek působil poslední 2 sezony ve WSM lize. V barvách Frýdku Místku si v tomto období připsal celkem 23 kanadských bodů.  Franek má taktéž zkušenosti s 2 ligou, jelikož před třemi lety významnou měrou pomohl právě Frýdku Místku k vítězství v této soutěži. Plameny se navíc mohou těšit z návratu zkušeného pětatřicetiletého barda Aleše Koželuha. Ostřílený obránce, jenž patří ke žďárským ikonám, hrál v posledních letech Krajskou ligu v Hlinsku.

Po slabším úvodu Plameny v přípravě válcují soupeře

Říká se, že začátky bývají vždy těžké a jakoby se tohoto pořekadla chtěli letos držet i žďárští hokejisté. Ti totiž své první tři přípravné zápasy před sezonou prohráli. Dvakrát s prvoligovou Třebíčí ( 2:5, 2:11), posléze také s Havlíčkovým Brodem (3:5). Od té doby, ale Plameny nepoznaly hořkost porážky. Postupně zdemolovaly Dvůr Králové (6:1), Trutnov (6:2) a ve svém prozatímně posledním utkání si vyšlápli i na Havlíčkův Brod (6:5). Přičemž tahouny týmu byly v těchto vítězných zápasech právě čerstvé posily Franek s Prokšem.

Čerstvou akvizicí Plamenů David Čermák

Další novou tváří v týmu Žďáru nad Sázavou je navíc David Čermák, kterého na Bouchalky uvolnila jihlavská Dukla v rámci střídavých startů. Šikovný útočník působil většinu loňské sezony v Pelhřimově, kde plnil roli jednoho z klíčových hráčů.

Sestava Plamenů z posledního utkání: Sláma (Kulich) — Poizl, Pleva, Marek, Lojek, Půža, Kališ, Kolda — Bureš, Jícha, Kuřítko - Franek, Hasoň, Prokš - Krupka, Konečný, Kovářů - Čermák, Stehlík, Tlačil

První mistrovské utkání Žihadel se uskuteční již ve středu 12. září. Moravské Budějovice se v tento den postaví na domácím ledě Písku, začátek zápasu je v 18:00!

Tiper
sezóny
thom 195 b.
tento měsíc 40 b.
předchozí měsíc 90 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Rudys 170 b.
3. pivson 165 b.
4. Radim 160 b.
Hlasujte
v anketě
Kdo je podle vás prozatím nejlepším hráčem Žihadel?
49 %
22 %
11 %
10 %
8 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
HC Tábor SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod HC Lední Medvědi Pelhřimov IHC Písek HC David Servis České Budějovice Draci Šumperk SHK iClinic Hodonín HC Orlová HC Slezan Opava HK Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí HC Kopřivnice Onlajny.com Hokej.cz