Tipni si výsledek zápasu s týmem
Draci Šumperk
Chci tipnout

Domácí premiéra je tady! Žihadla v prvním kole hostí Písek.

Domácí premiéra je tady! Žihadla v prvním kole hostí Písek.

Dlouhé období čekání je u konce. Ve středu 12. září se poprvé po téměř půl roce rozduní mantinely na zimním stadionu v Moravských Budějovicích. Prvním soupeřem, který prověří Žihadla v letošním druholigovém ročníku, bude celek Písku. Nenechte si úvodní domácí představení Moravských Budějovic ujít! Začínáme ve středu 12. září od 18 hodin.


Žihadla v přípravě se střídavými úspěchy

Družina Augustina Žáka odehrála v přípravném období na nadcházející sezonu celkem osm zápasů. Radovala se ve třech případech, když porazila Pelhřimov (5:3), Tábor (4:2) a v generálce před startem soutěže silný Žďár nad Sázavou (4:3 po sn.). Naopak porážku uštědřila našim barvám Kopřivnice (3:5), Hodonín (1:4), Tábor (1:3), Pelhřimov (4:6) a také Žďár nad Sázavou (2:3 po sn.).

Z hlediska kádru čeká lodivoda Augustina Žáka nová výzva. Moravskobudějovickou kabinu totiž v létě opustilo hned několik klíčových hráčů, mezi nimi například hrdina loňského play off Jan Brož (Jihlava), nejproduktivnější hráč týmu v základní části i vyřazovacích bojích Filip Matějka ( Silz Bulls), či nejproduktivnější obránce Roman Čermák (Třebíč). Tyto ztráty má v obraně zacelit především zkušený Roman Kadela, ten se vrací k hokeji, přičemž zkušeností má na rozdávání. V minulosti působil například v Třebíči nebo Olomouci. Mezi útočníky stále probíhá hledání. Momentálně jsou v klubu na zkoušce Patrik Říčka, který loni hrál v olomoucké juniorce a také Robert Havlát (juniorka Komety Brno). Trenér Augustin Žák se netají přáním sehnat ještě minimálně dva útočníky, zde je tedy kádr stále otevřený.

Odchody před sezonou 2018/2019

Jan Brož (Jihlava)

Roman Čermák (Třebíč)

Jan Bulín (Znojmo)

Filip Matějka (Silz Bulls - Rakousko)

Jan Salák (Neznámo)

Příchody před sezonou 2018/2019

Roman Kadela (obnovení kariéry)

Patrik Říčka (zkouška Olomouc)

Robert Havlát (zkouška Kometa Brno)

Trenér Augustin Žák před sezónou : 

O BRANKÁŘÍCH

"Sezonu začneme s našimi brankáři, to znamená, že se v brankovišti bude střídat duo JAN ČÁP, DAVID VACEK, další průběh soutěže následně ukáže, zda dojde k nějakým změnám"

O OBRANĚ

"S obranou jsem momentálně spokojen, věřím, že má kvalitu a, že se v ní oproti minulým letům zlepšíme, cílem je hrát zápasy víc ze zabezpečené obrany než v minulých letech"

O ÚTOKU

"V útoku hledáme ještě doplnění, v posledním přípravném zápase se objevilo duo útočníků ROBERT HAVLÁT, PATRIK ŘÍČKA a já věřím, že minimálně jeden z nich u nás bude působit dlouhodobě. Cílem je přivést ještě zhruba dva útočníky, hledáme hlavně pravé křídlo"

O SOUTĚŽI

"Těšíme se na ostrý start soutěže, na začátku sezony je vždy těžké odhadovat, ale myslím, že špička zůstane stejná jako byla v minulých letech, vysoko bude Žďár a Havlíčkův Brod, věřím, že do špičky budeme patřit i my, uděláme pro to maximum"

OČEKÁVÁNÍ PŘED PRVNÍM ZÁPASEM

"Chtěl bych fanoušky pozvat k prvnímu zápasu, který se odehraje ve středu. Uděláme maximum pro to, aby ze stadionu odcházeli spokojení a zároveň maximum pro to, aby jich i letos chodilo na zápasy hodně"

Písek v nové sezoně s řadou změn

Zásadní novinkou z tábora Jihočechů je ta o změně trenéra. Davida Míku, jež šéfoval písecké střídačce loni nahradil mladý teprve pětadvacetiletý začínající trenér Karel Herr. Hokejisté od řeky Otavy se budou muset v nové sezoně obejít bez své loňské brankářské jedničky, jelikož žlutomodrý dres již nebude oblékat Jonáš Štekr. Zadní řady Písku opustil Milan Hřebíček a v útoku již nebude moci trenér Herr počítat se zkušeným Josefem Urbancem, který nově zakotvil v Řisutech.  Především ztráta posledně jmenovaného je pro našeho příštího soupeře těžkou ránou. Matador Urbanec totiž patřil k lídrům týmu.   Samozřejmě, ale nezůstalo jen u odchodů. Mezi nové tváře píseckého týmu můžeme zařadit mladého perspektivního brankáře Martina Hausera, jenž se do jižních Čech vrátil z anabáze v Německu.  Zadní řady Písku nově vystužil odchovanec Českých Budějovic Roman Tintěra, který hlásí návrat z dobrodružství v zámoří . Na zkoušku pak k Otavě dorazili další dva zadáci, konkrétně Ondřej Pelant a Matěj Houdek .  Útočnou vozbu Písku  nově vyzbrojil světoběžník Petr Hučko (loni Francie), z Domažlic dorazil Roman Jabůrek a svůj návrat hlásil v jižních Čechách rovněž Jakub Volf, kterého jsme loni mohli vídat v barvách David Servisu.

Odchody před sezonou 2018/2019

Jonáš Štekr (Neznámo)

Milan Hřebíček (Neznámo)

Josef Urbanec (Řisuty)

Příchody před sezonou 2018/2019

Martin Hauser ( Wanderers Germering - Německo)

Roman Tintěra ( Idaho IceCats - WSHL)

Ondřej Pelant (Letňany - zkouška)

Matěj Houdek (Třemošná -zkouška)

Petr Hučko ( Mont-Blanc - Francie)

Roman Jabůrek ( Domažlice)

Jakub Volf (David Servis)

Písek prožil úspěšné přípravné období

Náš středeční soupeř může svoje přípravné zápasy před novou sezonou popsat slovem povzbudivé.  Svěřenci trenéra Herra nastoupili k devíti utkáním, přičemž zvítězit dokázali hned v sedmi případech.  Jako cenné můžeme označit především dvě výhry nad David Servisem.

Přípravné zápasy Písku před sezonou 2018/2019

David Servis - Písek 3:5

Písek - David Servis 4:2

Písek - Letňany 9:2

Milevsko - Písek 2:7

Příbram - Písek 5:6

Písek - Milevsko 11:2

Písek - Briancon 1:5

Písek - Weiden 0:5

Letňany - Písek 5:6

Sestava Žihadel z posledního utkání:  Čáp ( 30. Vacek) – Peroutka, Pelikán, Kabelka D., Kadela R., Kliment, Wasserbauer, Trnka, Sobotka – Rytnauer, Krutiš, Horký, Pucher st., Mikeš, Juráň, Lupač, Bulin, Hačecký, Havlát, Říčka.

Sestava Písku z posledního utkání:  Hauser - Hanus, Parýzek, Suda, Bílek, Turek, Houdek, Pelant, Hora - Sýbek, Hučko, Polata, Volf J., Koupal, Strnad, Rod, Jabůrek, Novák, Stauber.

Vzájemné zápasy sezona 2017/2018

IHC Psek - HC Moravské Budějovice 3:4sn.

HC Moravské Budějovice - IHC Písek 6:0

HC Moravské Budějovice - IHC Písek 6:1

IHC Písek - HC Moravské Budějovice 3:5

Věděli jste, že…?

- Žihadla se s Pískem utkávají v zahajovacím kole druhé ligy už po druhé za sebou. Loni byli úspěšnější naši hráči, když na Jihu Čech zvítězili 4:3 po s. n.

- V přípravných zápasech se mezi tyčemi Moravských Budějovic vystřídalo 5 brankářů. Jan Čáp, David Vacek, Jaroslav Juda, Daniel Šťastný a Dominik Svoboda.

- Písecký útočník Jan Sýbek zaznamenal v přípravném utkání s Letňany, které Písek opanoval výsledkem 9:2, pět branek.

- Roman Kadela oblékne v následující sezoně dres Žihadel poprvé od ročníku 2012/2013, tehdy zaznamenal v 11 zápasech 10 kanadských bodů (6+4).

- Ve vzájemných zápasech jsou momentálně výrazně úspěšnější Žihadla, která zvítězila hned sedmkrát z celkových osmi posledních vzájemných zápasů s Pískem.

Delegace rozhodčích: Mgr. Zdeněk Pokorný, Martin Musil, Mgr. Roman Komínek

Adresa pro sledování textového onlajn pženosu z utkání: http://www.onlajny.com/match/index/date/2018-09-12/id/249297

Tiper
sezóny
thom 195 b.
tento měsíc 40 b.
předchozí měsíc 90 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Rudys 170 b.
3. pivson 165 b.
4. Radim 160 b.
Hlasujte
v anketě
Kdo je podle vás prozatím nejlepším hráčem Žihadel?
49 %
22 %
11 %
10 %
8 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
HC Tábor SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod HC Lední Medvědi Pelhřimov IHC Písek HC David Servis České Budějovice Draci Šumperk SHK iClinic Hodonín HC Orlová HC Slezan Opava HK Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí HC Kopřivnice Onlajny.com Hokej.cz