Tipni si výsledek zápasu s týmem
Draci Šumperk
Chci tipnout

Žihadla zajíždí ve druhém kole na horký led Havlíčkova Brodu!

Žihadla zajíždí ve druhém kole na horký led Havlíčkova Brodu, podaří se jim napravit úvodní zaváhání? Úvodní kolo 2. ligy se Žihadlům nepovedlo, přesto není čas ani důvod věšet po porážce s Pískem hlavy. Již tuto sobotu budou mít moravskobudějovičtí hokejisté šanci na reparát, představí se totiž na horkém ledě Havlíčkova Brodu. Tomuto soupeři mají Žihadla co vracet, vždyť právě Havlíčkův Brod vystavil v posledních dvou letech žlutočernému souboru stopku ve vyřazovacích bojích. Zápas, ve kterém budou naše barvy usilovat o první body v sezoně, začne svůj příběh psát tuto sobotu 15. září od 18 hodin.

Havlíčkův Brod se musí vypořádat s odchody Endála a Vašíčka, tým převzal zkušený Čelanský

Ani v loňské sezoně se Rebelům z Havlíčkova Brodu nepodařilo splnit si svůj vytooužný sen. V baráži o 1. ligu byla v konečném součtu o 1 gól úspěšnější ostravská Poruba. To znamenalo, že před vedením havlíčkobrodského hokeje stál opět úkol vybudovat tým pro další ročník 2. ligy, pokud možno s cílem znovu postoupit. Možnost odkupu prvoligové licence od Kadaně totiž předsednictvo klubu pomyslně smetlo ze stolu. Zároveň bylo zřejmé, že udržet pohromadě tým, který v posledních dvou letech válcoval druholigovou konkurenci bude nemožné. Tento fakt se začal potvrzovat velmi brzy po otevření přestupového okna. Hned v průběhu května totiž oznámil svůj odchod z Havlíčkova Brodu Lukáš Endál.  O hráče, který v loňské sezoně zaznamenal v základní části 64 kanadských bodů (30+34) a dalších 25 bodů následně přidal v play-off + kvalifikaci o 1. ligu mělo zájem hned několik klubů. Obávaný útočník se nakonec rozhodl přijmout nabídku českobudějovického Motoru, což znamená, že v této sezoně působí v Chance lize. Druhou citelnou ztrátou celku sídlícího v Kotlině je odchod velezkušeného barda Jiřího Vašíčka.  Obránce jenž měl být hlavním stavebním pilířem havlíčkobrodské defenzivy i v této sezoně překvapivě upřednostnil nabídku ambiciózního Vrchlabí, které se také netají plány postoupit do Chance ligy. Hned po sezoně byla zároveň oznámena změna na trenérské lavičce. Václava Adama nahradil Jiří Čelanský Trenér se zkušenostmi z 1. ligy i extraligy, kde trénoval například Chomutov Kladno či Kadaň taktéž dostal v klubu i roli sportovního manažera. Právě na něm tedy bylo pokusit se nahradit odcházející opory, o kterých jsme psali výše. Do svého týmu si přivedl především Matěje Blinku, jenž loni oblékal dres francouzského Dunkerque, ale ve svém hokejovém životopisu má rovněž angažmá v Přerově, kde si vyzkoušel i 1. ligu, Šumperku či Břeclavi. Dalším nově příchozím forvardem je Ondřej Procházka, ten loni nastupoval za prvoligovou Kadaň, s bilancí 2 góly a 4 asistence, to vše během 28 zápasů. Více prostoru v havlíčkobrodském "A" týmu pak dostanou i místní odchovanci. Jmenovitě například Martin Nepokoj, či Vojtěch Holenda.

Největší oslabení dle redakce: Lukáš Endál

Byl to on, kdo dokázal rozhodovat zápasy. V tandemu s Miroslavem Třetinou naháněl strach všem druholigovým obranám. Nyní se Lukáš Endál rozhodl pro novou výzvu v Motoru České Budějovice, je tedy otázkou jak si s jeho ztrátou poradí Havlíčkův Brod. Nahradit 89 kanadských bodů z loňské sezony nebude jen tak, v Kotlině ale věří, že se k Miroslavu Třetinovi přidají další hráči, kteří mezeru po odchodu kanonýra zacelí.

Nejlepší příchod dle redakce: Matěj Blinka

Sedmadvacetiletý forvard patřící do střední hokejové generace už  prošel řadou klubů. Po odchodu z Francie si našel nové angažmá v Havlíčkově Brodě, zde si od něj slibují jednoznačně zvýšení produktivity a konkurence v týmu.

Přípravné zápasy Havlíčkova Brodu ve znamení divokých výsledků

Rebelové absolvovaly před letošní sezonou celkem 9. přípravných utkání. Zvíítězili celkem sedmkrát, naopak poraženi odešli ve dvou případech.  Za zmínku stojí  divoké výsledky v letní přípravě, což znamená, že havlíčkobrodští hodně gólů dávali, ale zároveň jich i hodně inkasovali. Nejlepším příkladem tohoto faktu je domácí utkání s Hodonínem, které Havlíčkův Brod prohrál poměrem 6:7 po samostatných nájezdech.

Žihadlům se vstup do nového ročníku nevydařil

Hokejisté Moravských Budějovic mají na rozdíl od Havlíčkova Brodu, který měl v 1. kole soutěže volno už vstup do sezony za sebou a nutno podotknout, že to nebyl vstup, který by se dal nazvat jako podařený. Přitom téměř pět stovek diváků, kteří si našli i v extrémně horkém počasí cestu na moravskobudějovický zimní stadion doufalo ve snadnou výhru svého týmu. Začátek proběhl podle představ všech příznivců Žihadel. V 8. minutě totiž našel přesným pasem Marcel Juráň před bránou stojícího Patrika Říčku, jenž prokázal dobrou orientaci a zároveň i důraz na brankovišti 1:0. Jenže radost vydržela domácím jen necelou minutu. Již o pár vteřin později totiž hostující Jan Polata přesnou střelou nad lapačku brankáře Svobody srovnal stav zápasu. 1:1. Toto skóre platilo rovněž po konci úvodního dějství.  Do druhé periody vstoupila Žihadla aktivně, jenže Marcel Juráň v brejku přestřelil a David Horký s Peterem Pucherem si vylámali zuby na výborně chytajícím brankáři hostí. A tak jak už to v podobných případech bývá přišel trest. Nejdříve ještě šanci hostí zastavila branková konstrukce, respektive brankář Svoboda, ale v minutě s pořadovým číslem 33 rozjásal lavičku Písku Petr Hučko. 1:2.  Další tvrdý direkt si Žihadla zasadila paradoxně sama. Pas Filipa Vlčka, který směřoval do předbrankového prostoru si totiž srazil do brány jeden z domácích beků. 1:3. Do závěrečné třetiny vstupovali domácí hokejisté s cílem minimálně vyrovnat nepříznivý stav, ale velkou čáru přes rozpočet jim v tomto ohledu udělal opět Petr Hučko, ten se po pěkné individuální akci dostal až před Dominika Svobodu a s ledovým klidem těch nejlepších střelců nezaváhal. 1:4. Situace Žihadel se v této chvíli podobala takříkajíc klinické smrti, z ní se družinu Augustina Žáka pokusil dostat nestárnoucí Ladislav Rytnauer. Oblíbený útočník přesně tečoval nahození jednoho z domácích obránců a vykřesal tak jiskřičku naděje. Ta hořela, až do poslední minuty základní hrací doby i celého zápasu. V ní totiž dokázal Filip Vlček využít zmatku mezi domácími obránci a střelou z otočky zametl puk do opuštěné klece. Konečný stav zápasu se tedy zastavil na skóre 2:5 v neprospěch Žihadel.   Ještě dodejme, že Žihadla v tomto utkání mezi sebou přivítala novou akvizici, kterou je mladý třebíčský útočník Radim Ferda, jeho statistiky si můžete prohlédnout zde:  https://www.eliteprospects.com/player/216106/radim-ferda

Trenér domácích Augustin Žák k zápasu řekl: „Bylo to samozřejmě špatné, udělali jsme spoustu chyb a góly jsme nedali. Za stavu 1:2 jsme jeli dva sami na bránu a gól z toho nebyl. To pak ihned Písek potrestal a poté byli po zbytek zápasu více lehkonozí. Naše první lajna dostala tři góly a to rozhodlo.“

Sestava Žihadel z posledního utkání:  Svoboda (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Sobotka – Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Pucher, Hačecký, Rytnauer, Ferda, Říčka, Bulín, Krutiš.

Sestava Havl. Brodu z posledního utkání ( příprava s Táborem 4.9 2018)  Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Vala, Kopic, Kříž – Beneš, Milfait (A), Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek, Procházka – Kuchta, Ludvík, Kozlík.

HC Moravské Budějovice - BK Havl Brod 4:5

BK Havl Brod - HC Moravské Budějovice 4:3p.

Věděli jste, že…?

- Havlíčkův Brod se v posledních dvou letech pokaždé dostal až do baráže o 1. ligu a v obou případech rozhodla o jeho nepostupu jedna branka v celkovém účtování baráže.

- Brankář Dominik Svoboda, jenž letos střeží svatyni Moravských Budějovic, hájil loni barvy Pelhřimova.

- Kapitán Havlíčkova Brodu Miroslav Třetina má vlastní hudební kapelu. Ta nese název III. Třetina, sám Miroslav Třetina přitom zpívá a ještě hraje na kytaru.

- Jiří Čelanský je již 4. hlavním trenérem Havlíčkova Brodu během posledních 3 let. Před ním tuto funkci zastávali Václav Adam, Roman Kaňkovský a Aleš Totter.

Delegace rozhodčích: Jiří Velčovský, Bc. Jan Gabriel, Ing. Jakub Zmeškal

Další program sobotních zápasů skupiny Východ/Jih (2. kolo)