Tipni si výsledek zápasu s týmem
SKLH Žďár nad Sázavou
Chci tipnout

Žihadla letí do Pelhřimova pro další tři body!

Žihadla letí do Pelhřimova pro další tři body!

V posledním zápase s jihočeskými Servismany si Žihadla díky vysoké výhře 7:0 zajistila první tři body do letošní tabulky. Na oslavy, ale není čas, již tuto středu se totiž žlutočerný tým představí v nedalekém Pelhřimově, kde bude usilovat o druhé vítězství v řadě, které by se po nevydařeném vstupu do sezony bez debat hodilo. Souboj s Ledními Medvědy přinese taktéž poměřený dvou tabulkových sousedů. Žihadla mají aktuálně 3 mistrovské body, Pelhřimov jich nasbíral 6. Pokud tedy žlutočerná letka uspěje dostane se díky lepším vzájemným zápasům před svého nejbližšího soupeře. Utkání začíná ve středu 3.10 na zimním stadionu v Pelhřimově od 18:00 hodin. Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textového onlajn přenosu jehož adresa bude uvedena v článku.


Pelhřimov navázal užší spolupráci s Duklou Jihlava

Loňský druholigový ročník skončil pro pelhřimovské hokejisty dosti neslavně, se ziskem pouhých 33 bodů obsadil celek z Vysočiny předposlední místo v tabulce, což znamenalo, že se vyřazovací boje obešly bez Ledních Medvědů. Závěrečné utkání loňské sezony odehráli pelhřimovští shodou okolností právě na ledě Moravských Budějovic. 28. Února si z hnízda Žihadel odvezli vysokou porážku 2:12. Během letní přestávky tedy měli v Pelhřimově o čem přemýšlet. Zásadním krokem, jenž má Lední Medvědy posílit, je navázání sportovní spolupráce s Duklou Jihlava. Díky ní se na pelhřimovské trenérské lavičce objevil nový hlavní trenér, kterým je extraligový mistr se Zlínem a Karlovými Vary Marek Melenovský. Ten má k dispozici poněkud pozměněný hráčský kádr, než na který byli fanoušci v Pelhřimově zvyklí. Průvan zasáhl všechny řady našeho soupeře, z brankoviště odešly loňské opory Dominik Svoboda (Třebíč) a Jan Hlaváč, jenž se vrátil do organizace třineckých Ocelářů. Přestavbou prošly i zadní řady. Kariéru ukončil dlouholetý pelhřimovský kapitán Jiří Kubát, Marek Melenovský navíc nemůže počítat ani s dalšími obránci z loňského kádru, jmenovitě už mezi Ledními Medvědy nepůsobí Samuel Rudy, Dominik Kalenda a Aleš Hájek. Útok opustili Vladimír Oščádal, ten se vrátil do Znojma a také Miroslav Kopic, jeden z nejproduktivnějším hráčů uplynulého ročníku oblékající bíločervený dres.  Tyto ztráty bylo nutností nahradit. Do brankoviště získalo pelhřimovské vedení zbrusu nové gólmanské duo Martin Holík - Martin Holata, oba maskovaní muži dorazili na Vysočinu z mládežnických výběrů Komety Brno.  Ze stejného týmu přivedli Lední Medvědi zadáka Petra Slabého, ze sousední Jihlavy navíc pelhřimovští přilákali dalšího beka Aleše Krtka. Ofenziva Pelhřimova zaznamenala sice jen jeden příchod, ale o to výraznější. K Ledním Medvědům se připojil Jakub Kadlec, hráč se zkušenostmi z Hodonína, Techniky Brno či juniorských celků rakouského Salcburku.

Odchody před sezonou 2018/2019

Dominik Svoboda (SK HS Třebíč)

Jan Hlaváč (HC Frýdek Místek)

Jiří Kubát (ukončil aktovní kariéru)

Samuel Rudy (Neznámo)

Aleš Hájek (Neznámo)

Pavel Srdínko (Neznámo)

David Čermák (HC Dukla Jihlava)

Vladimír Oščádal ( HC Orli Znojmo)

Miroslav Kopic (Neznámo)

Příchody před sezonou 2018/2019

Martin Holík (HC Kometa Brno)

Martin Holata (HC Kometa Brno)

Petr Slabý (HC Kometa Brno)

Aleš Krtek ( HC Dukla Jihlava)

Jakub Kadlec (SHK Hodonín)

Největší oslabení dle redakce: Miroslav Kopic

Ač loňská sezona nedopadla pro pelhřimovské barvy dobře, tak i přes tento fakt měli Lední Medvědi ve svých řadách velmi produktivní forvardy. Jedním z nich byl i Miroslav Kopic, který si během 31 zápasů  ročníku 2017/2018 připsal 31 kanadských bodů za 15 gólů a 16 asistencí. To znamená úctyhodný průměr jednoho kanadského bodu na utkání.

Nejlepší příchod dle redakce: Jakub Kadlec

Šestadvacetiletý útočník Jakub Kadlec je bez pohyb nejvýraznější akvizicí Pelhřimova před touto sezonou.  V uplynulých dvou letech řádil v barvách jihomoravského Hodonína, zde za toto období zaznamenal 94 kanadských bodů ( 46+ 48). Kadlec patří svým věkem do střední hokejové generace a v Pelhřimově má za cíl být lídrem týmu.

Pelhřimov nasbíral v dosavadním průběhu soutěže 6 bodů

Náš následující soupeř prozatím v letošní sezoně odehrál 5 zápasů. Během nich dokázal nasbírat celkem 6 bodů. Výhru za tři body si svěřenci Marka Melenovského přivezli z ledu David Servisu. Dva body získali za triumf po prodloužení proti Táboru. Poslední bodík si na konto připsali díky domácí porážce s Pískem v prodloužení.

Poslední tři zápasy Pelhřimova

HC David Servis - HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:5

HC Lední Medvědi Pelhřimov - IHC Písek 3:4 pr.

BK Havl. Brod - HC Lední Mevědi Pelhřimov 5:3

Aktuální umístění v tabulce: 5. místo (6 bodů)

V přípravných zápasech je skóre vyrovnané 1:1

Oba týmy se letos utkaly dvakrát  v rámci přípravného období  . Bilance z těchto utkání je vyrovnaná poměrem 1:1. Nejdříve dokázali moravskobudějovičtí zvítězit na třebíčském zimním stadionu 5:3, Pelhřimov dokázal Žihadlům porážku oplatit díky domácí odvetě, která nabídla fanouškům přestřelku a konečné vítězství Ledních Medvědů 6:4.

Minulý zápas? Demolice David Servisu

Poslední utkání žlutočerné družiny máme ještě všichni v živé paměti. Na ledě Moravských Budějovic se představil jihočeský David Servis a Žihadla svého soupeře opravdu nešetřila. Již ve druhé minutě oslavil svůj návrat do našeho dresu Lukáš Paták trefou na 1:0. Tato branka svěřence Augustina Žáka uklidnila a když navíc David Horký přidal o pár minut později druhý úspěšný zářez bylo na moravskobudějovickém zimáku veselo. Na začátku druhé periody dostali hosté další z mnoha přesilových her, jenže místo snížení přišla definitivní pojistka náskoku žlutočerných. Postaral se o ni Daniel Kabelka. Od této chvíle se utkání dohrávalo takřka v exhibičním rytmu. Diváci se bavili a Žihadla přidala další trefy, Filip Matějka, Ladislav Rytmauer, David Horký a Petr Krutiš postupně upravili skóre až na konečných 7:0. Kdo si tedy našel cestu na sobotní hokej rozhodně nemohl litovat. 

HC Moravské Budějovice - HC David Servis 7:0

Góly a nahrávky: 2. Paták (Kliment, Kadela), 13. Horký (Rytnauer, Krutiš), 26. Kabelka (Paták), 35. Matějka (Juráň), 36. Rytnauer (Horký, Matějka), 47. Horký, 59. Krutiš (Rytnauer).

Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Komínek.

Vyloučení: 10:3, navíc Schmidmayer (D. Servis) 5 minut + do konce.

Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Diváků: 410.

Vzájemné zápasy sezona 2017/2018

HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Moravské Budějovice 5:8

HC Moravské Budějovice - HC Lední Medvědi pelhřimov 4:3 sn.

HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Moravské Budějovice 5:2

HC Moravské Budějovice - HC Lední Medvědi Pelhřimov 12:2

Věděli jste, že…?

- Žihadla dala v posledním utkání (David Servis 7:0) víc branek než za všechny předešlé zápasy letošní sezony dohromady.

- Výtěžek ze středečního utkání bude věnován na podporu pelhřimovského hasiče Václava Paulíka, který po úrazu ochrnul.

- Daniel Kabelka, Filip Matějka a Lukáš Paták vsítili proti David Servisu své první branky v letošní sezoně.

- První sezonu zaznamenal pelhřimovský hokej v letech 1931/1932.

Delegace rozhodčích: Michal Antonín, Petr Křivohlavý, Martin Klouda

Adresa pro sledování textového onlajn přenosu z utkání: http://www.onlajny.com/match/index/date/2018-10-03/id/249334

Další program středečních zápasů 2. ligy skupiny jih/východ

HC David Servis - SKLH Žďár nad Sázavou

IHC Písek - BK Havl. Brod

HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Opava

HC Tatra Kopřivnice - HC Orlová

Draci Šumperk - SHK Hodonín

Tiper
sezóny
pivson 120 b.
tento měsíc 65 b.
předchozí měsíc 55 b.
Tabulka dalších tiperů
2. thom 115 b.
3. Rudys 100 b.
4. Radim 95 b.
Hlasujte
v anketě
Na který hostující tým se letos těšíte nejvíce?
8 %
15 %
52 %
8 %
17 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
HC Tábor SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod HC Lední Medvědi Pelhřimov IHC Písek HC David Servis České Budějovice Draci Šumperk SHK Hodonín HC Orlová HC Slezan Opava HK Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí HC Kopřivnice Onlajny.com Hokej.cz