Tipni si výsledek zápasu s týmem
SKLH Žďár nad Sázavou
Chci tipnout

Fanoušci do pozoru! V sobotu přiletí Orli z daleké Orlové!

Fanoušci do pozoru! V sobotu přiletí Orli z daleké Orlové!

Již tuto sobotu čeká na moravskobudějovická Žihadla další měření sil v rámci třetí nejvyšší hokejové soutěže. Soubor Augustina Žáka přivítá na vlastním ledě celek z Orlové, tedy nováčka letošní druholigové mapy, který hraje o mistrovské body ve skupině Východ. Moravské Budějovice půjdou do tohoto zápasu s dvěma výhrami z předešlých dvou zápasů v Podaří se černožlutým prodloužit vítěznou sérii? Úvodní buly sobotní bitvy bude vhozeno v 17:00 hodin. Nenechte si ujít bitvu s tímto soupeřem a dorazte na zimní stadion v co nejvyšším počtu!


Orlová je letošním nováčkem 2. ligy


Severomoravský tým je letošním druholigovým nováčkem. V loňské sezoně se orlovští probojovali až do finále krajské ligy severní Moravy, v něm sice padli se Studénkou hladce 0:3 na zápasy, jenže právě Studénka odmítla účast ve třetí nejvyšší soutěži, a tak toto právo přešlo právě Orlové, která jím nepohrdla. Tento krok sebou zároveň nesl nutnost výrazně přebudovat kádr, čehož se místní vedení ujalo s opravdovou vervou. Posuďte sami z kabiny Orlů zmizelo v letní přestávce rovných 30 hráčů! Naopak loňskou partu jež vybojovala postup až do krajského finále zastupují letos pouze dva hokejisté. Změnou prošlo rovněž obsazení trenérské lavičky, novým koučem Orlové je lodivod s extraligovými zkušenostmi Darek Stránký, ten ještě v loňské baráži pomáhal se záchranou v nejvyšší soutěži litvínovské Vervě. "Z Litvínova do Orlové? Je to skok, ale těším se." řekl na jaře zkušený trenér webu Hokej.cz. Jak už bylo zmíněno před celým vedením klubu stál jasný úkol - postavit nový kádr. Do brankoviště získali orlovští René Svobodu (loni Šumperk) Dalším maskovaným novicem je také Adreas Kubáň jež dorazil do nově rodícího se týmu z Poruby. Také defenziva prošla značnou obměnou. Mezi její nejzajímavější přírůstky patří třeba exporubští Luboš Adam a Jan Puškár či havířovský mladík Jaroslav Mrowiec, ten  Orlové pomáhá v rámci střídavých startů z Azetu. Exotickým článkem zadních řad našeho nejbližšího soupeře je litevský zadák Domantas Cypas, loni působící v Německu a Kazachstánu. Útočnou vozbu Orlů posílilo především trio ruských forvardů ve složení Sergei Golev, Arslan Akhmetyanov a Maxim Bostanzhiyev. Není bez zajímavosti, že právě tito hráči momentálně vládnou klubovému kanadskému bodování. Kolonii cizinců navíc ještě rozšiřuje Arménec s českým občanstvím Norair Hovsepyan, jenž zakotvil na severu Moravy po loňské zkušenosti s druhou nejvyšší hokejovou soutěží v Bělorusku. Další forvardy lovilo klubové vedení opět v Porubě, odkud přivábilo Davida Ballnera nebo známého hokejového "raubíře" Josefa Fojtíka. V modrobílém dresu má taktéž zastoupení řada mladíků. Jedním z takováých je vítkovický junior Kamil Klíma, toho doplňuje další mladíček Michal Dang, hráč s kořeny v dalekém Wietnamu. Nelze nezmínit fakt, že severomoravané svoje mužstvo budují takřka za pochodu, takže se dají očekávat další výraznější změny. Žihadla si stejným procesem prošla během první druholigoví sezony 2012/2013.

Odchody před sezonou 2018/2019

Michal Gleich (Neznámo)

René Urbánek (Neznámo)

Filip Štefanka (konec aktivní kariéry)

 Alexandr Hegegy (Neznámo)

Marek Zientek (Neznámo)

Vít Grepl (Neznámo)

Jan Kotásek (Neznámo)

Robin Pavlas Neznámo)

Příchody před sezonou 2018/2019

Andreas Kubáň (RT Torax Poruba)

René Svoboda ( Draci Šumperk)

Sergei Golev ( Fizruk ChIFK Chaykovsky - Rusko)

 Arslan Akhmetyanov ( Batyr Neftekamsk - Rusko)

Maxim Bostanzhiyev ( Fizruk ChIFK Chaykovsky - Rusko)

Norair Hovsepyan ( Ararat Yerevan - Bělorusko)

Michal Dang (Vítkovice)

Kamil Klíma (Vítkovice)

Jan Šmíd (Bohumín)

Lukáš Sladkovský ( Cornwall Nationals - Kanada)

Luboš Adam, Jan Puškár, David Ballner, Josef Fojtík, Domantas Cypas (Všichni Poruba)

Poznámka: V přehledu nejsou uvedeny všechny odchody. Kádr Orlové opustilo po loňské sezoně 30 tváří. U příchodů jsou zaznamenány ty nejvýznamnější. jelikož i zde stále probíhá velká fluktulace hokejistů.

Největší oslabení dle redakce: Filip Štefanka

Filip Štefanka byl loňským kapitánem severomoravského celku. Velezkušený defenzivní štít, který ve své kariéře odehrál spoustu zápasů v české extralize především za třinecké Oceláře se po loňské sezoně rozmýšlel zda Orlové pomůže i ve 2 lize. Vše nakonec rozhodl první den letní přípravy. "Přišel jsem do kabiny a zjistil jsem, že tam vůbec nikoho neznám, loňská parta byla pryč, tak jsem se rozhodl, že skončím," nechal se pro Hokej.cz slyšel nyní již bývalý zadák.

Nejlepší příchod dle redakce: Ruská letka

Zde výjimečně neuvádíme jen jednoho hráče, ale hned tři. Trio Sergei Golev, Arslan Akhmetyanov, Maxim Bostanzhiyev  pochází z Ruska, což je pro 2. ligu vysoce nestandartní jev. Na severu Moravy si oo těchto krajánků slibují vůdčí roli v týmové produktivitě a to zatím mladí Rusové plní.

Být nováčkem to je těžká práce, Orlová se krčí na dně tabulky s nulou na bodovém kontě

Začátky jsou vždy těžké, tohle moudro si lidé předávají od nepaměti. Na vlastní kůži se o jeho pravdivosti aktuálně přesvědčují hokejisté Orlové. Trenérský štáb ještě nedokázal nalézt tu správnou chemii, která je třeba k fungování každého mužstva a to se projevuje především na výsledcích. Orli prozatím v letošním druholigovém ročníku odehráli 6 utkání s nelichotivou bilancí šesti porážek.  Přičemž největší slabinou druholigového nováčka je bez debat obranná činnost., neboť ve zmíněných šesti zápasech inkasovali svěřenci trenéra Stránského celkem 36 branek! To dělá průměr rovných 6 obdržených gólů na zápas a s tím se v hokeji opravdu vyhrávat nedá. Důkazem jest i minulý zápas, ve kterém Orlová vybouchla na ledě Kopřivnice vysoko 4:10.

Poslední tři zápasy Orlové

HC Nový Jičín - HC Orlová 5:2

HC Orlová - HC Valašské Meziříčí 2:3

HC Tatra Kopřivnice - HC Orlová 10:4

Aktuální umístění v tabulce: 7.místo (0 bodů)

Po vyrovnaném průběhu si Žihadla přivezla tři body z Pelhřimova

V minulém kole zajížděl žlutočerný celek do nedalekého Pelhřimova s cílem potvrdit domácí výhru 7:0 nad David Servisem. Začátek střetnutí vyšel lépe, domácím, když Jakub Kadlec vsítil první branku zápasu. Žihadla na jeho trefu dlouho nemohla najít odpověď a tak na sebe vzal opět jako už tolikrát zodpovědnost matador Ladislav Rytnauer, který v polovině zápasu srovnal stav na 1:1.  Po této brance oba skvěle chytající gólmani zavřeli krám, takže stav 1:1 vydržel až do 57. minuty. V ní se opět o slovo přihlásil Ladislav Rytnauer. Jeho gól na 2:1 byl zároveň tím vítězným. Žihadla si tak z Pelhřimova odvezla důležité tři body do tabulky.

HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Moravské Budějovice 1:2

Branky a nahrávky: 10. Kadlec (Votápek) – 31. Rytnauer (Krutiš), 57. Rytnauer (Krutiš). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 298. Rozhodčí: Michal – Křivohlavý, Klouda.

Sestava Žihadel z posledního utkání: Jekel – Trnka, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Ferda, Říčka, Krutiš.

Sestava Orlové z posledního utkání: Kubáň (28. Svoboda) – Janiczek, Tomis (C), Spálovský, Puškár, Cypas, Štěpánek – Šindera – Ballner, Smrčka, Sladovský (A), Šmíd, Klíma, Golev, Bostanzhiev, Brodek, Dang, Achmetjanov, Hovsepjan (A), Kysučan.

Poslední vzájemné zápasy s Orlovou? Legendární kvalifikační série ze sezony 2011/2012

Poslední vzájemná utkání s Orlovou jsou již pořádně vousatá. Abyste na ně narazili musíte zpět do sezony 2011/2012. Tehdy se Žihadla a Orli utkali v kvalifikačním dvojzápase o právo vyzvat tehdejší nejhorší tým 2. ligy, kterým byla po zmíněné sezoně Poruba. Moravské Budějovice, jejichž dres hájili hráči jako Petr Zahradník, Jiří Prkna, Roman Sechovec, David Křenek či Lukáš Sobotka nebo současný trenér HS Třebíč Jaroslav Barvíř, vstoupily do série triumfem na domácím ledě v poměru 3:2. Vítěznou brankou se o něj postaral Jiří Prkna pár vteřin před vypršením základní hrací doby. Tehdejší systém kvalifikace zohledňoval skóre, takže před závěrečným střetnutím na severomoravském území byla Žihadla o jeden gól napřed. Bitvu v Orlové ovládli domácí hokejisté výsledkem 4:3 po 60 minutách hry, to znamenalo, že skóre z obou zápasů bylo vyrovnané. Muselo se tedy prodlužovat. V nastaveném čase se hrálo podle jednoduchých pravidel vítěz bere vše. Rozuzlení přišlo v 62 minutě, to se trefil Lukáš Sobotka a stal se moravskobudějovickým hokejovým hrdinou. Početný výjezd fanoušků tak mohl v Orlové oslavovat postup do vytoužené baráže o 2. ligu. Dodnes se tato série považuje za jeden z vrcholů hokeje v Moravských Budějovicích.

14.3 2012 HC Moravské Budějovice - HC Orlová 3:2

Branky a nahrávky: 4. Barvíř (Topol), 44. Zahradník, 60. Prkna (Sobotka) – 16. Hanzl (Hublík), 18. Milch (Hublík). Rozhodčí: Doležal – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení:8:10, navíc Kytka (O) 10 min. Diváků:600. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

17.3 2012 HC Orlová - HC Moravské Budějovice 4:4 po pr.

Branky a nahrávky: 8. Milch (Musil, Zákuťanský), 20. Szajter (Opravil), 31. Grepl (Novák J.), 53. Novák M. - 3. Sobotka, 13. Dostál (Sobotka, Křenek), 23. Křenek (Sobotka), 62. Sobotka. Rozhodčí: Škach - Dučák, Poláček. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 900. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4.

Věděli jste, že…?

- V letošním týmu Orlové jsou pouze dva hráči, kteří v něm byli i loni. Jsou jimi Petr Tomis a Marek Matějíček.

- Díky vítězství v kvalifikační sérii nad Orlovou v sezoně 2011/2012 Žihadla mohla vyzvat Porubu o právo účasti ve 2.lize. S Porubou sice Moravské Budějovice padly, ale 2. liga se na jihu Moravy od následující sezony stejně hrála, neboť vedení klubu odkoupilo licenci od Vodních Lvů Benešov.

- Orlová inkasovala v 6 zápasech letošní sezony celkem 36 branek

- Druhý vzájemný zápas odehrají Žihadla s Orly v rámci 25. kola 22. prosince na severu Moravy. Celková dálka trasy mezi Mor. Budějovicemi a Orlovou je přitom 258 kilometrů.

Delegace rozhodčích: Ing. Vojtěch Král, Bohuslav Maloušek, Martin Hubl

Adresa pro sledování textového onlajn přenosu z utkání: http://www.onlajny.com/match/index/date/2018-10-06/id/249340

Další program sobotních zápasů 2.ligy skupiny jih/východ

HC Lední Medvědi Pelhřimov - HC Tatra Kopřivnice

IHC Písek - Draci Šumperk

BK Havl. Brod - SHK Hodonín

SKLH Žďár nad Sázavou - HK Opava

HC Tábor - HC Nový Jičín

HC David Servis - HC Bobři Val. Meziříčí

Tiper
sezóny
pivson 120 b.
tento měsíc 65 b.
předchozí měsíc 55 b.
Tabulka dalších tiperů
2. thom 115 b.
3. Rudys 100 b.
4. Radim 95 b.
Hlasujte
v anketě
Na který hostující tým se letos těšíte nejvíce?
8 %
15 %
52 %
8 %
17 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
HC Tábor SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod HC Lední Medvědi Pelhřimov IHC Písek HC David Servis České Budějovice Draci Šumperk SHK Hodonín HC Orlová HC Slezan Opava HK Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí HC Kopřivnice Onlajny.com Hokej.cz