"Byla to pro mě nejlepší sezona v dresu Žihadel," říká kapitán Jiří Peroutka

Závěrečný posezónní rozhovor patří kapitánovi Jiřímu Peroutkovi. Dlouholetý pilíř zadních řad Moravských Budějovic se v něm ohlíží nejen za letošní sezonou, ale i za celým sedmiletým účinkováním Žihadel ve třetí nejvyšší soutěži.


Jirko, sezona je za námi. Jak se za ní ohlížíš?

Na začátku sezóny se nám pár zápasů nedařilo, ale s klukama jsme se stmelili a začali táhnout za jeden provaz. Z mého pohledu to byla nejlepší sezóna, kterou jsem v dresu Žihadel zažil. Sešli jsme se opět ve skvělé partě a doslova jsme VYBOJOVALI titul vicemistrů druhé ligy, o čem se nám před začátkem sezóny nikomu ani nezdálo. K tomuto úspěchu nám po celou sezónu hodně pomáhaly výkony všech brankářů.

Letos jste udělali největší úspěch v historii klubu, dá se říct, že mužstvo, které se tu budovalo několik let, právě během této sezony dozrálo?

Hodně kluků už za Žihadla hrálo několikátou sezónu, takže už jsme nebyli pouze bojovníci, ale také zkušený a sehraný tým. Jak říkáte, mužstvo dozrálo v pravou chvíli a rozloučili jsme se se zdviženou hlavou.

V čem byla vaše největší síla?

Asi bych největší sílu viděl v charakteru všech hráčů. Všichni chtěli vyhrávat a udělali by pro vítězství vše. Hnacím motorem po celou sezónu byli samozřejmě perfektní fanoušci, kteří za námi jezdili napříč celou republikou a za to jim patří obrovské dík!

Který moment z letošní sezony byl pro tebe ten, na nějž budeš nejraději vzpomínat?

Nezapomenutelné chvíle jsem prožil při skončení série se Sokolovem, kdy za námi na led přišli fanoušci, kamarádi a rodiny. V těchto chvílích jsme se cítili jako bychom byli vítězové právě my.

U Žihadel působíš v podstatě celou jejich druholigovou historii. Když bys tak měl bilancovat, jaké to pro tebe bylo období?

Řekl bych, že období plné zážitků, zkušeností a radostí. Před sedmi lety, když jsem začal do Budějovic jezdit na střídavé starty, jsem ihned věděl, že se budu vždy rád vracet. Všechna hodnocení, která jsem od kluků slyšel, byla vždy naladěna na pozitivní vlně. Hlavní důvod, proč si klubu všichni tak vážili, byl pan Zdenek Stojánek, který všem ukázal, jak může být člověk lidský a férový. Já osobně jsem zde poznal nespočet skvělých kluků, se kterými se budu, doufám, i dál stýkat. Prostě jsem si všechny ty roky užil naplno a budu na ně vždy rád vzpomínat.

Z těch celých sedmi let. Dokázal bys říct, který zážitek je pro tebe tím nejlepším?

Nejlepším zážitkem je celých sedm let v tomto klubu.

A naopak nejhorším…

Kromě antipatie ke klubu ze strany svazu nemám žádné špatné zážitky.

Působíš ve funkci kapitána. Jaké je nosit kapitánské céčko u tohohle týmu?

Nosit toto céčko po Pepém, který je hokejová ikona a v kabině měl vždy co předat, není jednoduché. Měl jsem to štěstí, že tým byl sehraný a zkušený, takže nebylo potřeba každý zápas komentovat.

Považuješ se za lídra, jenž je schopen v kabině zvýšit hlas, a vzít si slovo, když je třeba?

Se zvýšením hlasu nemám problém. Každopádně jsem na to nikdy nebyl sám. V takových situacích, kdy je týmu potřeba dodat drive, nebo je trochu zkrotit, mi pomáhal Láďa Rytnauer a David Horký.

S funkcí kapitána neodmyslitelně souvisí rovněž diskuze s rozhodčími. Jací arbitři jsou z tohoto pohledu ve 2. lize?

Každý rozhodčí je jiný. S některými se dá i žertovat a někteří zase nepromluví, kromě pozdravu. Každopádně jsem zjistil, že je vhodnější se s nimi rozumně domluvit než na ně vulgárně řvát, i když to je někdy docela těžké.

Zkus zmínit nějakou veselou příhodu z kabiny? Jak vznikala třeba pohádka Žihadel, kterou jsme sdíleli na našem Facebooku?

Pohádka vznikla při dlouhé cestě ze Sokolova. Jejím autorem je velký bavič a komik, který nezavře pusu celý zápas. Tomáš Pelikán.

Už proběhly oslavy letošního úspěchu?

Pro nás byl úspěch postup ze základní části i každé kolo play – off. Takže všechny byly řádně oslaveny.

Kdo měl největší výdrž?

Paní servírka v non-stopu vydržela nejdéle. (smích)

Co ty a příští sezona? Už máš nějaké plány? Pokud by Žihadla i nadále působila ve 2. lize, oblékal bys znovu žlutočerný dres?

Zatím nemám žádné plány a nevím, co bude příští sezónu. Teď si chci odpočinout a zdravotně se dát dohromady.

Poslední otázka. Chtěl bys něco komukoliv, jako kapitán tohoto týmu, vzkázat?

Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům za skvělé časy v kabině i na ledě, našim kustodům a vedení týmu, kteří do kabiny přinášeli skvělou náladu a humor. V neposlední řadě fanouškům za to, že nás nikdy neopustili a letos překonali několikrát návštěvnostní rekord. Poslední obrovský dík patří Zdenkovi Stojánkovi prostě za všechno.

Děkuji za rozhovor

Tiper
sezóny
Rudys 90 b.
tento měsíc 50 b.
předchozí měsíc 35 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Marek Dostal 70 b.
3. hotovson 70 b.
4. Karlos222 70 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Významný partner
Partneři
SHK Hodonín BK Havlíčkův Brod Draci Šumperk HC Slezan Opava HC ISMM Kopřivnice SKLH Žďár nad Sázavou Ďáblové Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí Onlajny.com Hokej.cz