"Atmosféra byla výborná. Celý tým to hodně povzbudilo," říká útočník T. Sigmund

Po prvním domácím utkání nové sezony proti Havlíčkově Brodu vám přinášíme rozhovor s mladým útočníkem Žihadel Tomášem Sigmundem.


Tomáši, Jak bys hodnotil zápas s Havlíčkovým Brodem? Sice jste prohráli, ale výkon byl dobrý, co ty na to?

Já si myslím, že náš výkon nebyl špatný, ze začátku jsme byli trošku nervózní, do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, kde jsme hned na začátku dostali branku kvůli nedůrazu před bránou a další přišly kvůli zbytečným chybám v obraně.

Mě osobně zaujal styl vaší hry ve středním pásmu. Věnujete se právě tomuhle na trénincích hodně?

Ano, trenér nás na trénincích učí, jak bránit střední pásmo, abychom nenechali soupeře rozjet do plné rychlosti, a také jak přistupovat k hráčům.

Nicméně ve třetí třetině jste tam několikrát propadli, byl z toho i druhý gól ve vaší síti. Čím to? Může to být ztráta koncentrace?

Tak hlavně jsme se nedrželi toho, co jsme si řekli v kabině a udělali chybu v obraně a přečíslení 3 na 1 zkušení hráči Havlíčkova Brodu využili. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, hrát jednoduše, přesněji si nahrávat a poslouchat a plnit rady trenérů a zkušených hráčů.

Jak se tobě hraje na úzkém moravskobudějovickém kluzišti? Je to velký rozdíl oproti standardním rozměrům?

Na tréninkách ve Znojmě nám hřiště zmenšili, abychom si trochu zvykli na rozměry kluziště v Moravských Budějovicích, a to mne i většině klukům, kteří tam nikdy nehráli určitě pomohlo. Já už párkrát hrál na moravskobudějovickém kluzišti, ale i tak je to velký nezvyk oproti hřišti ve Znojmě, je více soubojů a hráči rychleji přistupují, není moc času, a proto musí chodit rychle puk od hokejky.

Když se ještě vrátím k začátku sezony. První zápas ve Valašském Meziříčí se vám vůbec nepovedl, ale další dvě střetnutí byla velice slušná. Zdálo se, jako by na ledě byl jiný tým. Co jste změnili?

Tak hlavně jsme začali hrát jednoduší hokej a plnit to co jsme si říkali v kabině a co nám říkal trenér. Nebyli jsme tolikrát na trestné za zbytečné fauly, jako v prvním zápase.

Vaším trenérem je Miroslav Vybíral. Jde o přísného kouče? Na co klade největší důraz?

Ano, hrál jsem pod ním 2 roky ve Znojmě a hlavně vyžaduje, abychom byli důrazní, jak před brankou soupeře, tak i před naší, aby hráči nemohli dorážet na gólmana.

Co podle tebe může být vaší největší devízu v dalším průběhu sezony?

V týmu máme mladé hráče, ale také i hráče se zkušenostmi, kteří nás mohou hodně věcí

naučit, a také zkušeného trenéra a dobrého gólmana.

Jak sis užil atmosféru na domácím zápase?

Atmosféra byla výborná, přišlo přes 600 diváků a výborně fandili, a to hodně povzbudilo celý tým, jen je škoda, že jsme nedokázali vyhrát.

Nyní máte volný los a příští středu vás čeká Hodonín. S Drtiči jste se už utkali během přípravy, může to být výhoda? Co od zápasu čekáš?

V přípravě jsme s nimi hráli dva vyrovnané zápasy. V týmu mají zkušené hráče a dá se od nich očekávat tvrdý a rychlý hokej. Budeme si muset dávat pozor na zbytečné chyby a určitě zabojujeme o první domácí výhru v soutěži a potěšíme fanoušky.

Děkuji za rozhovor

Tiper
sezóny
Rudys 90 b.
tento měsíc 50 b.
předchozí měsíc 35 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Marek Dostal 70 b.
3. hotovson 70 b.
4. Karlos222 70 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Významný partner
Partneři
SHK Hodonín BK Havlíčkův Brod Draci Šumperk HC Slezan Opava HC ISMM Kopřivnice SKLH Žďár nad Sázavou Ďáblové Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí Onlajny.com Hokej.cz