Ve středu přijede Havlíčkův Brod.

Jedno z posledních domácích utkání sehrají Žihadla už zítra. Do Moravských Budějovic dorazí rival z Havlíčkova Brodu, který momentálně bojuje o druhou příčku v tabulce, jež by mu zaručila přímý postup do semifinále. Potvrdí Bruslaři roli papírového favorita, nebo se budou radovat Žihadla? Začínáme zítra v 18:30 hodin

Brod je v krizi

Celek z Kotliny neprožívá snadné období. Svěřenci Richarda Cachnína staršího prohráli z posledních šesti zápasů hned čtyřikrát. Také proto se musí stále více a více obávat o druhou příčku v tabulce, která svému majiteli přisoudí přímý postup do semifinále. Poslední tři zápasy znamenaly pro našeho středečního protivníka dvě vítězství. Ty byly vzhledem k předešlým nezdarům v Kotlině potřeba jako sůl. Havlíčkobrodské pušky dokázaly zdolat Nový Jičín 6:3, následně prohráli na ledě Kopřivnice 1:3 a do třetice všeho dobrého přemohli Valašské Meziříčí na jeho ledě stejným poměrem, jímž dokázali vyhrát nad Novým Jičínem – tedy 6:3.  K tomuto triumfu pomohl Rebelům vydatnou měrou host z prvoligové Třebíče David Michálek.

Nejproduktivnějším Bruslařem je Luboš Voříšek

Brankářská jednička: Martin Holík (25 zápasů)

Nejproduktivnější hráč: Luboš Voříšek (17+22)

Nejproduktivnější obránce: Tomáš Semrád (9+20)

Nejlepší střelec: Luboš Voříšek (17 branek)

Nejlepší nahrávač: Miroslav Třetina, Luboš Voříšek (oba 22 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/- Tomáš Semrád (+15)

Žihadla inkasovala v Šumperku debakl, Bruslaři si poradili s Valašským Meziříčím

Poslední utkání se Moravským Budějovicím ale vůbec nepovedlo. Žlutočerná letka schytala tvrdý direkt, který se nakonec zastavil až na skóre 4:12. Nic nepomohl ani čtyřbodový příspěvek Davida Horkého.

DRACI PARS Šumperk – HC Moravské Budějovice 12:4

Branky a nahrávky: 3. Vachutka (Drtil, Milfait), 3. Hroch (Gewiese, Kofroň), 15. Milfait (Gewiese), 21. Spratek (Kofroň, Hroch), 23. Drtil (Milfait, Horký), 25. Sedlák (Müller, Antonov), 27. Kofroň (Spratek, Hroch), 30. Kofroň (Haloda, Spratek), 37. Horký (Scheuter, Wanecki), 39. Pokorný (Kabelka, Gewiese), 47. Jaroš (Milfait, Haloda), 57. Jaroš (Gewiese, Řezáč) - 40. Horký (Hovsepjan, Krutiš), 41. Hovsepjan (Krutiš, Horký), 51. Horký (Bazala), 54. Šebesta (Horký, Hovsepjan). Rozhodčí: Čuňočka - Čelechovský, Kráľ. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 1250. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 10:0, 10:2, 11:2, 11:4, 12:4.

Havlíčkův Brod dokázal zastavit výsledkový propad, a zvítězil na ledě Valašského Meziříčí 6:3.

HC Bobři Valašské Meziříčí – BK Havlíčkův Brod 3:6

Branky a nahrávky: 34. Vávra (Vaněk, Běhal), 50. Seidler (Vaněk, Weintritt), 53. Klímek (Romančík) – 6. Michálek (Semrád, Holík), 9. Kadlec (Kuchta, Semrád), 12. Michálek (Přidal, Vala), 13. Voříšek. (Cachnín, Mikeš), 36. Kuchta (Síla, Benák), 46. Třetina (Přidal, Michálek). Rozhodčí: Petr Blaha – Marek Pospíšil, Pavel Blažek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 36:34 (10:18, 19:7, 7:9). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6.

Sestavy z minulého utkání:

HC Moravské Budějovice: Vacek (27. – 40. Helešic) – Šána, Bazala, Šebesta, Rafaj, Trnka, Brabec – Krutiš, Špaček, Molnár, Sigmund, Svoboda, Hovsepyan, Podlaha, Sorger, Horký D.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Benák, Kliment, Semrád, Kulhánek, Dudycha, Vala (A), Dvořák – Síla, Cachnín, Přidal, Mikeš, Voříšek (A), Michálek, Kuchta, Třetina (C), Ludvík, Kadlec.

Poslední vzájemný zápas opanovali Bruslaři

Minulé vzájemné utkání Moravských Budějovic a Havlíčkova Brodu se neslo ve znamení jednoznačné dominance týmu z Kotliny. Rebelové totiž zvítězili 9:2.

BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 9:2

Branky a nahrávky: 3. Voříšek (Cachnín, Juráň), 9. Ludvík (Vala), 14. Juráň (Cachnín, Voříšek), 28. Třetina (Voříšek, Mikeš), 31. Kuchta (Pospíchal, Kliment), 46. Semrád (Pospíchal, Třetina), 48. Mikeš (Voříšek, Třetina), 56. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Kliment (Cachnín, Voříšek) – 7. Procházka (Krutiš, Horký), 51. Špaček (Krutiš). Rozhodčí: Nikola Marek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 338. Střely na branku: 41:32 (18:10, 10:14, 13:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 9:2.

Věděli jste, že?...

• Do středečního zápasu zasáhne v dresu Havlíčkova Brodu také Tomáš Plachý. Pro bývalého útočníka Žihadel to bude první zápas od 30. řijna.
  • Moravskobudějovická hokejová organizace schytala v Šumperku největší příděl letošní sezony.
  • David Horký v Šumperku řádil. Měl podíl na všech brankách Žihadel.