Branka hosté
  • Piskoř (Boček) 36. minuta
  • M. Brzobohatý (Jurča) 53. minuta
  • Benýšek (Havíř) 60. minuta

Dnes bylo na programu třetí utkání čtvrtfinále play-off, v němž se roji Žihadel po necelých dvou dnech opětovně postavila brněnská Technika, navíc v domácím prostředí. Duel se nesl v naprosto odlišných souvislostech nežli jehonpředchozí bratříčci. Do vedení šli tentokráte svěřenci Romana Kaňkovského a svůj pečlivě vybojovaný náskok si již nenechali vzít. Jelikož byli takřka po celý zápas aktivnějším celkem, ujali se vedení v sérii 2:1, čímž získali důležitý mečbol. Čtvrté utkání bude na programu v Moravských Budějovicích ve středu od 18:00 hod.

Mač započal odlišným způsobem nežli předchozí dva, a to náporem Sov. Již ve 2. minutě dostal Ondřej Stehlík pas zpoza branky Jiřího Šťastného, ale strážce naší svatyně jeho střelu dokázal vykopnout levým betonem. O minutu později musel svůj reflex prokázat při střele Petra Jurči i následné dorážce Karla Benýška, v obou případech ovšem uspěl na výbornou. Podobná situace se opakovala ve 4. minutě, kdy střela Jana Habrovce vypadla žlutočernému muži s maskou z lapačky, přičemž následně zlikvidoval i dorážku Dominika Piskoře. Drtivý tlak domácích však pokračoval i nadále. Opakovaná příležitost Stehlíkova se znovu neujala, leč v 8. minutě již gólově udeřilo. Střela Davida Havíře byla nejprve tečována vedle Šťastného klece, ale dotírající Petr JURČA odražený touš bez valných problémů zametl za jeho záda (1:0). Vzápětí mohl skóre navýšit Piskoř, ale nedokázal zamířit do prázdné brány. V 9. minutě Technika sice přidala druhý úspěch, avšak vzhledem k dosažení branky až po odpískání nemohla být tato uznána. Žihadla chytla druhý dech v přesilovce, ale i přes trvající tlak nevyrovnala. To se jim, bohužel, nevyplatilo. Jakmile se parta soustředěná kolem Romana Kaňkovského ocitla opětovně v plném počtu, začala na hosty vyvíjet narůstající tlak. Jeho výsledek se dostavil v 16. minutě, kdy nás opětovně rozesmutnil Petr JURČA, který zamířil přímo pod víko Šťastného klece. Našemu lapači celou situaci ztížil clonící Michal Brzobohatý (2:0). V 18. minutě mohl stejný forvard docílit čistého hattricku, ale tentokrát nedovedl akci do úspěšného konce. Touto nevyužitou příležitostí první perioda skončila a nutno uznat, že domácí si v ní vedení vybojovali zcela po zásluze.

Startovní výstřel do druhé části zastihl oba týmy v totožném rozpoložení. Útočné manévry se rozhodně nekonaly, přičemž příležitostné akce s poklidem pokryli oba brankáři. Z poněkud hluché fáze hry dokázaly jako první vykročit Moravské Budějovice. Ve 26. minutě si Roman Mikeš narazil s Lukášem PATÁKEM a ten po krátké forhendové stahovačce v poklidu překonal Pavla Jekela (2:1). Ve 28. minutě se ke slovu opět přihlásil dnešní všudybýlek Jurča, Šťastný byl však i tentokrát na svém místě. Karta utkání se v této pasáži rozhodně vyrovnala a jestliže v začátcích dnešního sportovního klání byly agilnější Sovy, nyní se jim Žihadla naprosto vyrovnala. Ve 30. minutě proběhla vzájemná potyčka mezi Patákem a Janem Bočkem. Zatímco domácí útočník za ni od hlavního arbitra obdržel dvouminutový trest, náš hráč se musel, po udělení trestu ve hře za úder hlavou, z kluziště poroučet definitivně. Ve 34. minutě mohl zvýšit vedení Sov Michal Brzobohatý, ale výborný Šťastný jeho bekhendový pokus parádně lapil. Pokračující početní výhoda ale nakonec přeci jen Technice sladké ovoce přinesla. Ve 36. minutě nejprve Strýček zablokoval střelu Ladislava Rytnauera, ale posléze nalezl Boček přesným pasem Dominika PISKOŘE a ten z brejku nezaváhal (3:1). O dvě minuty později z takřka totožné akce Bustin minul. V čase 38:56 dokázal Jekel skutečnost, že je mužem na svém místě. Filip Matějka obdržel pas do brankoviště, leč gólman Sov v poslední chvíli vykopl svůj beton a tím zabránil cestě puku za svá záda. Touto akcí byl scénář druhé dvacetiminutovky vyčerpán.

Třetí třetina jakoby neodpovídala útočné snaze snaze Žihadel pádit za vyrovnáním. Vyloučení Ondřeje Šťávy a Filipa Matějky jen poskytlo další střelivo do útočného kanónu domácích. Nabízené přesilovkové možnosti však černo-červeno-bílí zmařili, přestože svěřence Jiřího Recha mleli více než obstojně. Drtivou většinu přítomných fanoušků však konstatovaná skutečnost nemusela trápit příliš dlouho. Poté, co Moravské Budějovice nedokázaly v rovnovážném počtu hráčů na ledě proměnit svůj mimořádný tlak, Sovy nečekaně udeřily a tím definitivně rozsekly dění dnešního mače. V 53. minutě ujela dvojice v jejich barvách, Jurča v přečíslení nabil Michalu BRZOBOHATÉMU a ten neměl sebemenší problém s posláním černé pryže do prázdné brány (4:1). Takto získaný náskok domácí ještě navýšili v čase 59:55, když Havíř vystřelil od útočné modré a vyražený touš poslal pohotově za brankovou čáru Karel BENÝŠEK. Do čtvrtého boje tak vstoupí se svými spoluhráči s výhodou vedení v sérii.

Ostatní výsledky dnešních druhých čtvrtfinálových zápasů play-off skupiny Východ (v závorce stav série, hraje se na tři vítězná utkání):

HC Frýdek-Místek vs. HC Kopřivnice – 4:1 (3:0, vítězný tým postupuje do semifinále)

VHK Vsetín vs. HK Nový Jičín– 3:0 (3:0, vítězný tým postupuje do semifinále)

HC RT TORAX Poruba 2011 vs. SHK Hodonín – 7:5 (2:1)

Výsledky dnešního třetího zápasu předkola play-off skupiny Západ (v závorce stav série, hraje se na dvě vítězná utkání):

NED Hockey Nymburk vs. SKLH Žďár nad Sázavou – 1:5 (1:2, vítězný tým postupuje do čtvrtfinále).

BK Havlíčkův Brod vs. IHC Písek vs. - 2:0 na zápasy, vítězný tým již postoupil do čtvrtfinále.

Připomínáme, že play-out bylo ČSLH zrušeno a z druhé ligy se letos nebude sestupovat.