Štekr (Kříž) – Polata, Parýzek, Hřebíček, Hanus, Červinský, Herr, Turek, Pašek – Sýbek, Doktor, Medek, Koupal,Ciboch, Novák, Drda, Pouch, Strnad, Rod, Jiřinec

• PETER PUCHER st. (Roman Čermák) 13. minuta
  • PETR KRUTIŠ (Marcel Juráň, Filip Matějka) 40. minuta
  • JAN BULÍN (Roman Čermák, Marcel Juráň) 47. minuta
  • JAN BULÍN (Marek Lupač, Marcel Juráň) 55. minuta

Po delší pauze zaviněné odloženým utkáním s Pelhřimovem se do druholigových bojů vrátili hráči Žihadel v domácím utkání 10. kola proti hokejistům IHC Písek. Byla tak zahájena druhá čtvrtina soutěže. Delší pauza se na výkonu domácích borců neprojevila a ti před 515 fanoušky dokráčeli ke krásnému vítězství 6:0.

Hráči Moravských Budějovic vtrhli do utkání aktivněji a již v čase 0:22 potěšili své fandy poprvé. Chybnou rozehrávku hostí vystihl napadající David Horký a poté již domácí kapitán Peter Pucher blafákem do bekhendu nedal gólmanovi hostí šanci – 1:0. Domácí byli aktivnější i nadále a k pěkné střele se dostal chvíli po prvním gólu Roman Čermák, který však ještě tentokrát na Jonáše Štekra v bráně Písku nevyzrál. Aktivní hra domácích přinesla po chvíli první vyloučení hostí, a to již domácí trestali. V čase 3:59 poslal nádhernou přihrávku přes brankoviště Filip Matějka a pro Petra Krutiše již nebyl problém uklidit puk za brankovou čáru – 2:0. Tento gól hosty evidentně rozhodil a jejich kouč proto nezvykle brzo sáhl po oddechovém čase. I nadále to však byli domácí borci, kdo určoval tempo zápasu. Hodně vidět byli především aktivní Peter Pucher a Jan Bulín, kteří se dostali do pěkných šancí. V čase 12:55 se již domácí kapitán mohl radovat podruhé. Roman Čermák zavezl puk až před bránu hostí, kde jeho střelu dokázal Jonáš Štekr ještě pokrýt, ale na dorážku Petera Puchera již byl krátký – 3:0. V čase 14:15 došlo k velké tlačenici před bránou Písku a puk skončil jen těsně před brankovou čárou. Během přerušení došlo v bráně hostí ke střídání a do brány nastoupil Richard Kříž. Zbytek první třetiny již změnu skóre i přes šance na obou stranách nepřinesl a tak do kabin šli spokojenější domácí.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí a do šancí se postupně dostávali Filip Matějka, Peter Pucher a David Horký, který jen těsně minul bránu hostí. Do zápasu se ale pomalu začali dostávat i hosté, ale jednalo se spíše o ojedinělé šance, které kryl dnes skvěle chytající Jan Brož. Ten se vyznamenal v polovině třetiny především proti osamocenému Robinu Medkovi a o chvíli později i při těžké tečované střele. Krásný zákrok předvedl i 2 minuty před koncem třetiny proti Janu Sýbkovi, který se také nečekaně objevil sám před bránou Žihadel. V čase 39:22 přišel další zásah z hole domácích. Rychlou akci v přesilové hře zakončoval navrátilec do sestavy Petr Krutiš do polo odkryté brány – 4:0. Petr Krutiš tak skvěle oslavil svůj první zápas v sezoně, do které zatím nezasáhl z důvodu zranění.

Třetí třetinu si již domácí hlídali příjemný náskok a začali hrát trochu uvolněněji. I tak ale o zajímavé momenty rozhodně nebyla nouze. Hned zkraje třetiny přišlo vyloučení hostí, kdy nejprve pěkně od modré pálil Jiří Peroutka, jehož střelu lapil Richard Kříž do své lapačky. O chvíli později vyrážel střelu Daniela Kabelky a následná dorážka skončila jen těsně mimo brány. Poté přišly opět i chvíle Jana Brože, nejprve opět tváří v tvář sebral soupeři gól, který měl na holi osamocený Martin Koupal, a poté v přesilové hře hostí krásným zákrokem lapačkou zneškodnil i pokus od modré kapitána hostí Martina Parýzka. V čase 46:55 přišla odměna i pro dnes hodně aktivně hrajícího Jana Bulína, který při hře 4 na 4 objel bránu hostí a pod betonem jejich gólmana zasunul puk do sítě – 5:0. Zbytek utkání si již domácí hlídali a zodpovědnou hrou kráčeli k vítezství a hosté neměli moc prostoru pro korekci výsledku. V čase 54:50 se domácím podařilo své fanoušky rozbouřit ještě jednou- Nenápadné nahození na bránu vyrazil Richard Kříž pouze před sebe a k puku se dostal Marek Lupač, kterému se ještě zakončit nepodařilo, neboť gólman hostí stačil jeho dorážku pokrýt, ale na následný pokus Jana Bulína již nestačil – 6:0. Zbytek třetiny si již domácí ohlídali a zcela zaslouženě zvítězili.

Vstup do druhé čtvrtiny se tedy Žihadlům vydařil na výbornou. O branky se rovnoměrně postaraly všechny tři lajny a vše podpořil výborný výkon Jana Brože v bráně. Dnes tak měli fanoušci možnost vidět krásnou pozvánku na jeden z nejočekávanějších domácích duelů letošní sezony. Již tuto sobotu 28. 10. 2017 totiž od 17.00 hodin přivítají naši borci BK Havlíčkův Brod, kterému máme z loňské sezony co vracet. Takže v sobotu všichni na značkách. Na tomto zápase nesmí chybět žádný hlas.