• KAMIL ČERNÝ (Rousek) 40. minuta
  • JIŘÍ WASSERBAUER 41. minuta
  • RADEK PROKEŠ (Rousek) 42. minuta
  • JAN BŘEZINA (Prokeš) 60. minuta

Domácí družina vyrukovala na obávaného a nevyzpytatelného protivníka s osvědčeným budějovickým pomocníkem Radkem Prokešem, v jehož formaci se navíc táborským divákům poprvé představil jiný forvard Tomáš Rousek.

Kohouti se hned v úvodu vrhli na moravského soupeře jako hladoví vlci, paradoxně se ovšem sami stali jeho potravou. Už po čtyřiapadesáti vteřinách totiž zbytečně propadli v obranném pásmu a Matějka je za to ihned vytrestal – 0:1. O šest a půl minuty později se hosté vyvázali z aktivní hry Tábora podruhé a pro domácí tým to mělo znovu fatální dopad. Tentokrát navíc přispěchalo Žihadlům na pomoc štěstí a za záda brankáře Klestila se překulil odražený puk tak smolně, že se podobných okamžiků moc nevídá. Autorem branky byl Pelikán  – 0:2. Doposud velmi dobře hrající táborské hokejisty nepřízeň osudu načas poznamenala a ve 14. minutě odvrátil jejich klinickou smrt Klestil, který zneškodnil samostatný výpad Krutiše. Po několika minutách se ale na domácí střídačku vrátil potřebný klid, a sním i odhodlání nepříjemný vývoj otočit. K radosti většiny diváků v ochozech (s výjimkou skupiny moravskobudějovických fandů) se to po zásluze podařilo. V 15. minutě nadvakrát využil Matušíkovu výzvu důsledný Blažek a na konci 18. minuty zakončil kolotoč před brankou gólmana Brože obránce Dvořák – 2:2.

Divácky atraktivní partie našla své pokračování i ve druhé části hry, na jejíž kvalitě se podílely oba celky. Ten táborský pokračoval ve stoprocentním úsilí a nátlakové hře. Z ní se rekrutovaly další brankové příležitosti, ale vedoucí trefou neskončila ani šikovná akce Prokeše, ani další „gólová“ dorážka Dvořáka. Na druhé straně ledové plochy nebylo rušno tak často, ale když se Moravané dokázali v útočném pásmu zabydlet, vykazovali obrovskou herní vyzrálost a představovali pro domácí defenzívu velké nebezpečí. Za dřinu a aktivitu se ale nakonec přece jen odměnili Jihočeši. Na konci 32. minuty zapadla za Brože střela obránce Pípal od modré čáry a domácí soubor se poprvé ocitl ve vedení – 3:2. Když už to vypadalo, že se s takto chudou, leč cennou výslužkou spokojí, vytryskl v hale další gejzír nadšení. Pouhých devatenáct sekund před druhou sirénou kapituloval Brož z dělovky obránce K. Černého pod horní tyč, na kterou už předtím zadělal parádní individuální akcí Rousek – 4:2.

Jak radostně pro táborské mužstvo skončila druhá třetina, tak smutně vstoupil do té závěrečné. Časomíra z ní odkrojila pouhých padesát vteřin, když při pokračující početní převaze Moravských Budějovic skončila za zády Klestila tečovaná střela Wasserbauera – 4:3. Sudí Mertl navíc signalizoval další vyloučení a záhy posla za katr táborského beka Havrana. Ještě než se ale zavřely dveře obou střídaček a jejich obyvatelé „dohráli“ předchozí situaci, narodil se možná zlomový moment celého střetnutí. Hostující gólman Brož se hotovil k rozehrávce za svou brankou, kde ho však načapal Prokeš a pohotově zasunul kotouč do odkryté klece. Pouhých deset vteřin od kontaktního gólu soupeře… - 5:3. Po divokém úvodu se obraz hry vrátil do původního rámu a kvalitní duel pokračoval, jen šancí přece jen ubylo. Pořádně horké chvilky postavila Táborským do cesty 51. minuta, kdy postupně usedli na domácí lavici hanby Pípal s Dvořákem. Jejich spoluhráči se ovšem dvojnásobné početní převaze Žihadel parádně ubránili a znovu uchopili zápas za správný konec. Výrazně jim k tomu pomohli i diváci, při jejichž bouřlivé podpoře trenéři téměř ztratili hlasivky. V čase 56:26 dostal jedinečnou příležitost uspat budějovické naděje Heřman, který ovšem nařízené trestné střílení za faul na svou osobu neproměnil. Hostům tak zůstala otevřená cesta k možnému obratu, a tak se v čase 57:53 rozhodli pro hru bez brankáře. Se zlou se však potázali – třiačtyřicet vteřin před koncem střetnutí vyslal puk na prázdnou klec soupeře Prokeš, jenž sice minul, ale sám ještě stihl „vyrobit“ gól pro spoluhráče Březinu – 6:3.