Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín, Sobotka.

Mgr. Ivan Čuňočka
Ing. Pavel Obadal – David Urubčík
Bc. Jan Kleprlík

Soupiska hosté

Novák (Marek) – Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Michálek, Beneš, Kuchta, Chlubna, Šuhaj, Ludvík, Kozlík.

• JAN BULÍN (Peter Pucher st., Roman Čermák) 46. minuta

K druhému utkání semifinále druhé hokejové ligy dorazil na led Žihadel k třaskavému derby tým BK Havlíčkův Brod a bylo nač koukat. Na stadion si našlo 1135 platících diváků a i přes prohru domácích 4:5 mohli odcházet s hokejem spokojeni. Na obou stranách byl vidět hokej plný šancí a tentokrát trochu i netradičně se to na obou stranách odehrálo bez zbytečných zákeřností. Nutno říci, že předvedená hra jen potvrdila důležitost utkání. Jen výsledek tolik nepotěšil. Domácí i přes těžký program posledních dní bojovali až do konce a hlavně ve třetí třetině soupeře výrazně přehrávali.

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně a rozhodně ani jeden z nich nečekal na chybu soupeře, ale aktivně se snažily si vytvářet šance. První střelu utkání si připsal po půl minutě hry Luboš Voříšek, ale bekhendem minul. Dalších 10 minut ale patřilo spíše domácím. Po necelých dvou minutách šikovně tečoval střelu Petr Krutiš a Čeněk Novák měl přes zakrytý výhled co dělat. Krátce poté střílel z kruhu na branku domácích Miroslav Třetina, ale Jan Brož byl pozorný. V polovině 3. minuty pálil jen těsně nad bránu Bruslařů Roman Čermák. Ke konci 4. minuty zkoušel štěstí Ladislav Rytnauer, ale Čeněk Novák byl připraven. Až ke konci 6. minuty se hosté dostali do brejku, ale ani nadvakrát netrefili bránu domácích. Na počátku 8. minuty dostali domácí první výhodu přesilové hry, ale střela Filipa Matějky skončila v náručí gólmana hostí a další pokusy blokovali výborně bránící hráči hostů. I po přesilové hře ale domácí nepolevili a dočkali se také zasloužené odměny. V čase 9:55 zachytil Jan Bulín rozehrávku hostující obrany a ocitl se s Filipem Matějkou téměř sám před hostujícím gólmanem, nezazmatkoval a zkušeně přihrál Filipu Matějkovi, který měl stále možnost puk vrátit či střílet, ale ten volil střelu a stadion jásal poprvé – 1:0. Nadějný stav ale domácím nevydržel dlouho. Již v čase 11:56 se Bruslařům podařilo dostat do dalšího z brejků, kdy střelu Miroslava Třetiny ještě Jan Brož dokázal betonem vyrazit, ale odražený puk skončil u zcela nekrytého Patrika Přidala, který neměl problém poslat puk do odkryté brány – 1:1. Ke konci 13. minuty to zkoušel z úhlu Petr Krutiš, ale gólmana hostí tím nepřekvapil. Do obrovské šance se v polovině 14. minuty dostal David kozlík, ale Jan Brož svůj tým podržel. Další studená sprcha pro domácí přišla v čase 16:20, kdy se Miroslav Třetina dostal až před Jana Brože a bekhendem poslal puk do sítě – 1:2. Druhý gól vzal domácím evidentně vítr s plachet a hosté se nikam nehnali.  Až ke konci třetiny se hráčům Žihadel podařilo zavřít soupeře v jeho třetině. V čase 19:45 se puk dostal až před Martina Sobotku, který pohotovou střelou rozvlnil síť brány hostí – 2:2. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu a nutno říci, že domácí měli více ze hry. Bohužel hosté tvrdě trestali každé zaváhání.

Do druhé třetiny vstoupili domácí opět v plném nasazení a již po půl minutě hry pálil Peter Pucher, ale Čeněk Novák byl opět na svém místě. Tlak domácích zbrzdil faul Jiřího Peroutky, který dostal do hry Bruslaře. Z přesilové hry hostí nakonec byla však jedna vážnější střela Luboše Voříška, se kterou si Jan Brož poradil. Na druhé straně se naopak do šance dostal Ladislav Rytnauer, ale minul. Další výhodu přesilové hry dostali hosté v čase 24:12. V oslabení se však podařilo bodnout domácím Žihadlům. Petr Krutiš se dostal do úniku a na dvakrát se mu podařilo skórovat – 3:2. Na začátku 27. minuty opět čaroval Jan Brož, který si poradil s osamoceným Lukášem Endálem. Bohužel hosté začali touto šancí pomalu, ale jistě, přebírat otěže zápasu. Vše pramenilo v čase 27:50, kdy se po velké hrubce dostali do šance dva na brankáře Tomáš Semrád a Lukáš Endál, a takoví hráči se většinou v podobných situacích nemýlí. První jmenovaný přihrával a Lukáš Endál zakončoval – 3:3. Další rána pro domácí přišla v čase 29:02. Lukáš Endál se z ničeho dostal do šance, kdy se mu i s trochou štěstí podařilo obhodit domácího beka a pak již zkušeně zavěsil a Jan Brož se mohl jen smutně podívat do své klece – 3:4. Po čtvrtém gólu hostí se domácí přeci jen zvedli a začali opět aktivně napadat, ale dostali se pouze k jediné střele z hole Tomáše Pelikána od modré, ale s tou si hravě poradil Čeněk Novák. Naopak domácí musel ve 34. minutě dvakrát podržet Jan Brož při únicích Mirolava Třetiny a Jana Milfaita. Bohužel další chybu domácích trestal v čase 38:22 Patrik Přidal3:5. Do kabin tedy šli rozhodně spokojenější hosté, kteří byli ve druhé třetině lepším týmem.

Ve třetí třetině se dlouho hrálo bez větší šance a oba gólmani nemuselo řešit nic vážnějšího. Až ke konci 43. minuty musel zasahovat Jan Brož proti Tomáši Chlubnovi, kterému trestuhodně namazali domácí hráči přímo před vlastní bránu. Další průběh třetí třetiny ale již patřil vyloženě domácím hráčům. Ke konci 45. minuty pálil od modré mimo Marcel Juráň. O minutu později jen těsně mimo Peter Pucher. V čase 45:56 našel Peter Pucher dobře postaveného Jan Bulína a ten rozpoutal radost domácích – 4:5. Odměnou mu byl pivní pozdrav hostujícího kotle, který si zápas bez vhozeného piva na led zřejmě představit nedokáže. Gól vlil do domácích novou sílu a ti se začali tlačit dopředu. V čase 48:14 pálil Roman Čermák, ale Čeněk Novák odolával. Na počátku 51. minuty vyzkoušel pozornost Jan Brože Jan Milfait. Ke konci 51. minuty dostali domácí výhodu přesilové hry a již po půlminutě se do obrovské šance dostal Jan Bulín, který stál dobře postaven u pravé tyče brány hostí. Po jedné ze střel se k němu dostal skákající puk, ale ten se mu bohužel nepodařilo trefit. Ke konci přesilové hry pálil Michla Kliment, ale Čeněk Novák opět svůj tým podržel. Ke konci 55. minuty pálil Jan Salák, ale betony gólmana hostí byly opět na místě. Přesně o minutu později pálil Filip Matějka, ale Čeněk Novák opět pozorný. V čase 56:34 byl celý stadion blízko infarktu, a to zřejmě i fanoušci hostů. Při velkém tlaku domácích se puk dostal k Janu Bulínovi, který z prostoru mezi kruhy nastřelil horní tyč brány Bruslařů. Další velká šance domácích přišla v čase 58:11, kdy měl Čeněk Novák hodně práce s tečovanou střelou, kterou vůbec neviděl. Po této šanci si domácí vzali oddechový čas a poté zkusili hru v 6, ale ke gólu to nevedlo a Bruslaři si tak odvážejí cenné vítezství a v sérii hrané na 3 vítězné zápasy vedou 2:0.

Další zápas série je na programu již tento čtvrtek 29. 3. 2018 v Havlíčkově Brodu. Fan Club pořádá autobusový výjezd a každý zájemce má šanci vyrazit (více viz FB). Vítáni jsou samozřejmě i fandové cestující po vlastní ose. Každý hlas bude potřeba. No a jelikož všichni víme, že kluci na to mají, tak jen připomínám, že pokud to ve čtvrtek naši borci urvou, tak v sobotu 31. 3. 2018 od 17.00 hod. tu máme opět představení….. Takže ať to vše klapne a všichni na značkách !!!!!!!!!!!!!!!!!