Tipni si výsledek zápasu s týmem
SKLH Žďár nad Sázavou
Chci tipnout

Žihadla v domácím úlu skolila favorita

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
4 : 2 (2:1, 1:1, 1:0)
BK Havlíčkův Brod BK Havlíčkův Brod

Soupiska domácí

Jekel (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka (C), Kabelka, Kliment – Matějka, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Caha, Ferda, Bulín, Říčka, Krutiš

Rozhodčí

Jiří Ondráček - Martin Musil
Jiří Roupec

Soupiska hosté

Marek (Novák) – Horák, Kulhánek, Kopic, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka.

Vyloučení 5:5
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Počet střel
Diváků 592
 • David Horký (Petr Krutiš, Daniel Kabelka) 11. minuta
  Branka domácí
 • Tomáš Chlubna 14. minuta
  Branka hosté
 • Radim Ferda (Tomáš Hačecký, Jakub Čejka) 15. minuta
  Branka domácí
 • Tomáš Ludvík (David Michálek, Petr Kuchta) 23. minuta
  Branka hosté
 • Ladislav Rytnauer (David Horký, Tomáš Pelikán) 26. minuta
  Branka domácí
 • Ladislav Rytnauer (Filip Matějka, Daniel Kabelka) 60. minuta
  Branka domácí

Desáté kolo letošního druholigového ročníku přineslo moravskobudějovickým fanouškům Žihadel střetnutí na které se všichni těšili už od zveřejnění soutěžního rozlosování.  K třaskavé bitvě totiž dorazili Bruslaři z Havlíčkova Brodu, mužstvo, jenž během posledních dvou sezon pokaždé vystavilo svěřencům Augustina Žáka stopku. V obou letech se tak stalo v semifinále soutěže, přičemž obě série byly velmi vyhrocené a vyhecované. Nebylo tedy sporu o tom, že i středeční bitva bude pikantního rázu. Černožlutí se museli obejít bez bojovníka Marka Lupače, ten se zápasu nezúčastnil vlivem pracovních povinností. Augustin Žák mohl naopak počítat se službami třebíčského forvarda Robina Cahy.

Téměř šest stovek diváků sledovalo už od úvodní minuty hokej kvalitních parametrů. Začátek utkání se odehrával v režii hostů, ti zasypali Pavla Jekela sprškou střel, talentovaný gólman nicméně všechny pochytal. Nejblíže k jeho překonání byl v této fázi zápasu havlíčkobrodský Beneš, který obkroužil  domácí svatyni, ale svůj pokus namířil pouze do tyče, kus černé gumy následně poskakoval po brankové čáře, to už, ale Pavel Jekel spolu s obránci vyřešil. O pár okamžiků později dostali Bruslaři výhodu přesilové hry, ale ani tuhle příležitost nedokázali hosté zužitkovat ve svůj prospěch. Žihadla hrála svou první přesilovku v 10 minutě, neboť za katr usedl Bruslař Ludvík, jenž z trestné lavice provinile sledoval úvodní gól zápasu. Postaralo se o něj jak jinak první útočné komando Moravských Budějovic, Daniel Kabelka zachytil tauš na modré čáře, posunul jej k Petru Krutišovi, který předložil do předbrankového prostoru Davidu Horkému. Domácí útočník s číslem 14 už nabídnutou šancí nepohrdl, obhodil si vystrčenou hůl brankáře hostí a neomylně zavěsil puk do levého horního rohu brány - 1:0. Hostující družina se dočkala vyrovnání o tři minuty později. Radim Ferda chyboval při rozehrávce, čehož využil Tomáš Chlubna. Ten se před bránou zmocnil puku a svou střelou nedal gólmanovi šanci - 1:1. Další změna skóre přišla o minutu a půl později. Ústřední roli hrál v této situaci hříšník předešlých vteřin Radim Ferda, jenž se dostal do přečíslení dvou proti jednomu spolu s Jakubem Čejkou, který zvolil nahrávku právě na Ferdu a ten dokázal procedit kotouč kotouč za záda Davida Marka - 2:1. Vrátit stav do rovnovážně podoby mohl ještě před první sirénu David Michálek Pavel Jekel byl, ale proti. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 ve prospěch Žihadel.

Na začátku druhé části hry nejdříve střílel David Horký a posléze na druhé straně Jan Milfait, co obou případech se, ale branková síť nerozvlnila. To se změnilo, když na světelné tabuli svítil čas 22:26, hlavní zásluhu na tom měl hostující Ludvík, jenž přebruslil domácí zadáky a svou střelu nalezl mezírku mezi betony gólmana - 2:2. Moravské Budějovice, ale vyrovnávací branka na kolena nedostala - právě naopak, černožlutí totiž hnáni hlasitými fanoušky dále pokračovali v aktivní, sympatické hře, jejíž plody sklidili ve 26 minutě. Znovu u toho byla nejobávanější letka našeho týmu Ladislav Rytnauer sice ještě svou první vyloženou šanci před brankářem Markem neproměnil, tentýž hráč, ale dostal po pár vteřinách šanci na reparát a tentokrát už se nemýlil, jelikož svou buldočí zarputilostí dotlačil kotouč do sítě - 3:2. Jak se později ukázalo byl to gól vítězný. Další trefy totiž dlouho nepřicházely. Neprosadil se agilní Rebel Milfait ani na druhé straně chytře střílející Juráň Druhá perioda končila za stavu 3:2 pro Žihadla.

Třetí třetina znamenala dobrý taktický výkon svěřenců Augustina Žáka. Ti kvalitní defenzivou nepouštěli svého soka do výraznějších šancí. Jednu z mála příležitostí měli hosté paradoxně při vlastním oslabení, ale Beneš svou možnost nevyužil a když samostatný únik nepřetavil v gól ani Milfait, začínalo být čím dál jasnější, že Žihadla směřují k zaslouženému vítězství. Závěrečný nápor zorganizovali Bruslaří minutu před koncem základní hrací doby, když kouč Čelanský odvolal brankáře a zkusil hru se šesti muži v poli. Moravské Budějovice se, ale srdnatě bránily, poslední velkou příležitost tak měl až pár vteřin před koncem kapitán hostí Třetina, i jeho pokud ovšem dokázal výborný Jekel zlikvidovat. Následně se touš dostal do středního pásma kde jej vybojoval Filip Matějka, který ještě nahrál Ladislavu Rytnauerovi, načež domácí matador přidal uklidňující čtvrtý gól. Bylo jasno. Žihadla si po, hokejově řečeno, odmakaném výkonu připsala naprosto zasloužené tři tabulkové body. Znamenalo to už 5 vítězství z posledních 5 zápasů.

Další možnost vidět Žihadla v akci budou mít moravskobudějovičtí diváci v sobotu 27. 10. 2018, kdy do vosího hnízda dorazí Kohouti z Tábora.

Komentáře k zápasu:

Augustin Žák (trenér HC Moravské Budějovice 2005): „Poslední zápasy se zvedáme. Kluci si poslední zápasy věří, ale stále musíme lépe bránit. Máme dobrého gólmana, ale stále je potřeba hrát lépe v obraně. Třetí třetina byla z naší strany vynikající. Brod je dobrý, musím říci favorit, ale my jsme lépe dnes bojovali. Je třeba uznat, že dnes byl rozhodčí vynikající. Pískal dobře. My jsme chtěli hrát hokej a to se povedlo. Kluci bojovali a musím říct, že i kluci z Třebíče skvěle zapadli.“

Pavel Jekel (HC Moravské Budějovice 2005): „Já musím říct, že od té doby, co jsem zde, tak kluci makají, hrají výborně, hrají srdíčkem, dřou do poslední kapky. Takže bomba. Hlavně domácí zápasy jsou tady super. Je tady výborný fan club.“

 

Tiper
sezóny
pivson 120 b.
tento měsíc 65 b.
předchozí měsíc 55 b.
Tabulka dalších tiperů
2. thom 115 b.
3. Rudys 100 b.
4. Radim 95 b.
Hlasujte
v anketě
Na který hostující tým se letos těšíte nejvíce?
8 %
15 %
52 %
8 %
17 %
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Generální partner
Významný partner
Partneři
HC Tábor SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod HC Lední Medvědi Pelhřimov IHC Písek HC David Servis České Budějovice Draci Šumperk SHK Hodonín HC Orlová HC Slezan Opava HK Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí HC Kopřivnice Onlajny.com Hokej.cz