Jekel (Vacek) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka "C", Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš "A", Hačecký, Rytnauer "A", Plachý, Bulín, Krutiš

O. Haloda (Venouš) – Vaněk, Gewiese "C", M. Haloda, Řezáč, Sedlák "A" – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek "A", Králík, Antonov, Blecha, Čuřík, Ostřanský

Diváků 608
  • Vladimír Antonov (Milan Ostřanský) 9. minuta
  • Daniel Hroch (Ivan Ďurač) 54. minuta
  • Karel Plášek 59. minuta

Zápas se Šumperkem absolvovala Žihadla již s novou posilou - útočníkem Tomášem Plachým, který do Moravských Budějovic dorazil z Pelhřimova (https://www.eliteprospects.com/player/170238/tomas-plachy). Zkušený třiatřicetiletý hokejista platí za dobrého střelce i nahrávače a tak byly hojně zaplněné ochozy moravskobudějovického stadionu natěšeny na to, co jim on, ale i ostatní hráči onou týmů předvedou

Zápas probíhal od prvních minut ve vysokém tempu, již na první pohled bylo, zřejmé, že se utkávají dva kvalitní celky. O něco aktivnější byli během úvodních minut Draci, kteří si i díky tomu vybojovali ve druhé minutě první početní výhodu. Při ní byl střelecky pohotový především obránce Sedlák, ten vyslal směrem k domácí svatyni hned několik jedovatých střeleckých pokusů, ale ty skončily buď mimo tři tyče a nebo si s nimi poradil brankář Pavel Jekel. Zahrozit, ale dokázala i Žihadla, neboť ve vlastní početní nevýhodě se ke střele prokličkoval právě novic Tomáš Plachý, leč brankář Ondřej Haloda jeho střelecký pokus zpacifikoval. První gól zápasu přišel přesně v čase 8:00, hostující hráči se vydali do rychlého kontru, přičemž jejich první střela zařízení netrefila, nicméně k puku se o zlomek vteřiny později dostal ruský forvard Vladimir Antonov, jenž dokázal již z nulového úhlu dostat touš odrazem o záda domácího brankáře do sítě. Hosté se tedy dostali do vedení 1:0. Moravské Budějovice měly šanci srovnat krok během následující početní výhody, jenže střela Daniela Kabelky se neujala a zbytek přesilovky dokázali šumperští spolehlivě ubránit. K další zajímavé příležitosti se tři minuty před koncem úvodního dějství dostal Filip Matějka, ale ani on neuspěl. Nutno říci, že brankáře hostí Halodu zastihl sobotní zápas ve skvělé formě. Do kabin se tedy šlo za příznivějšího stavu pro Šumperk.

Druhá perioda přinesla tlak Žihadel. Hned po úvodním buly se do přečíslení 2/1 řítili David Horký s Petrem Krutišem, ale druhý jmenovaný nedokázal svou střelu vměstnat mezi tři tyče, o chvilku později předvedl dobrý pohyb v útočném pásmu Roman Mikeš, ovšem jeho střílenou pobídku nikdo za záda a Ondřeje Halody neusměrnil. Do další kvalitní střelecké pozice se dokázal prodrat Marcel Juráň, ale ani on z mezikruží nedokázal odčarovat Ondřeje Halodu. Domácí se snažili, jenže ve velké šanci neuspěl ani velezkušený Ladislav Rytnauer, jenž se snažil svůj samostatný únik zakončit stejně jako v předešlém utkání proti Písku, tedy střelou na vyrážečku. Pak se o slovo opět přihlásil Tomáš Plachý, ten dokázal přistrčit puk do dalšího samostatného úniku Filipu Matějkovi, proti němu si však Ondřej Haloda povyjel a jeho střelu opět vyrazil. Když se neujaly šance Žihadel, zahrozili opět hosté, kteří se jinak snažili vycházet ze zabezpečené obrany. Jejich nejlepší pasáž během druhé třetiny přišla v její závěrečné pětiminutovce.  Nejdříve se matador Karel Plášek dostal k pokusu z bezprostřední blízkosti, pětačtyřicetiletý útočník sice dokázal přehodit beton Pavla Jekela a už už zvedal ruce nad hlavu, jenže kotouč zamířil těsně mimo branku. O dvě minuty později opět nebezpečně pálil Plášek, tentokrát zvládl Pavel Jekel puk jen ztlumit a ten posléze proskotačil brankovištěm, až se o něj postarali domácí obránci. Více se toho už před druhou přestávkou nestalo, diváci branku tedy ve druhém dějství neviděli, ale zajímavých situací se urodilo víc než dost.

Třetí dvacetiminutovka odstartovala početní výhodou Moravských Budějovic, ale Žihadla opět narážela na výborně chytajícího Ondřeje Halodu, kterého nepřekonali z kruhu střílející Tomáš Plachý, ani Roman Mikeš, jenž promáchl před odkrytou bránou. Do další příležitosti se dral David Horký - bez úspěchu. Za hosty mohl skórovat Romančík a po něm i Hroch, ovšem oba střelecké pokusy lapil Pavel Jekel. Byl to zápas brankářů, o tom není pochyb, oba maskovaní muži předvedli skvělý výkon. Rozhodující moment přišel 6 minut před koncem základní hrací doby. Nejprve byl Pavel Jekel zasažen pukem do masky a poté jej hostující hráč v brankovišti doslova zalehl. Sudí Slavka ale nechal dosti nepochopitelně pokračovat ve hře, načež Daniel Hroch uklidil kotouč do opuštěné branky – 0:2. Nic nepomohly ani vehementní protesty černožlutých hokejistů, kteří se slétli kolem pánů v pruhovaném jako opravdové vosy, gól platil. Je velká škoda, že právě tohle bylo rozhodujícím momentem jinak oboustranně skvělého zápasu. Moravské Budějovice se s výsledkem ještě snažily něco udělat a tak sáhly ke hře bez brankáře, to už byla, ale spíše křeč pramenící z frustrace a nepříznivého výsledku, což vyústilo ve třetí branku hostí, o kterou se postaral rutinér Karel Plášek, jeho střela do nechráněné brány dala výsledku definitivní podobu 0:3  z pohledu Moravských Budějovic. I přes výsledkově jednoznačnou porážku se však nemusí Žihadla za nic stydět, předvedla výkon založený na bojovnosti, který zdatně konkuroval ambiciózním Drakům, jenž se netají myšlenkami na postup do 1. ligy.

Nyní čeká na Moravské Budějovice venkovní dvojzápasový trip, nejdříve se družina Augustina Žáka představí v Havlíčkově Brodě, o pár dní později je na programu cesta do daleké Kopřivnice. Domácí mantinely se znovu rozduní až první prosincový den, to zavítají do Moravských Budějovic Bobři z Valašského Meziříčí. Takže 1.12.2018 od 17:00 hodin všichni na stadionu.