Moravec (Brázdil) - Nedbal, Skokan, Pýcha, Hanzl, Barták, Špringl, Malý, Šafránek, Kadlec, Morkes, Mejzr, Pospíšil, Ježek, Cerk, Kubát, Vágner, Nekvasil

• Peroutka (Novák) 42. minuta
  • Jánský (Kundela, Kovalský) 52. minuta
  • Barták (Kovalský, Novák) 59. minuta

Komentář zápasu

Do první třetiny vstoupili lépe hosté. Vytvořili si územní převahu a z ní vyplynulo několik šancí, z nichž asi největší měl Martin Mejzr. Domácí se bránili a podařilo se jim přežít i první oslabení, když na lavici hanby usedl Petr Novák. Hosté sice početní výhodu nevyužili, ale i přesto dál tlačili na domácí obranu. Žihadla se osmělila až na počátku osmé minuty, kdy prověřil pozornost Františka Moravce v bradce hostů Lukáš Sobotka. Od poloviny první třetiny se hrál vyrovnaný, rychlý hokej, avšak s minimem gólových šancí. Na straně domácích měl možnost otevřít skóre Pavel Bulička. V signalizované výhodě se mu nepodařilo přehodit ležícího brankáře hostů. Na druhé straně se blýskl skvělým postřehem Roman Boška, který zlikvidoval nájezd Martina Ježka. První dvacetiminutovka skončila zaslouženě vyrovnaným skórem 0:0. I když branka nepadla, neznamenalo to, že by se nebylo na co dívat.

Druhou část hry začali domácí přesilovou hrou, ve které se jen s obtížemi dostávali do útočné třetiny. Oba týmy dobře bruslily a hráli se zabezpečenou obranou. A tak šance vznikali pouze po chybách obranných řad. Na straně jedné nedokázal chybnou rozehrávku hostí potrestat Roman Barták, jehož střela se nevešla mezi tyče hostující branky, na straně druhé zneškodnil nájezd Jiřího Kadlece po špatném střídání domácích Roman Boška.

První branka se tedy zrodila v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. V přesilové hře se podařilo domácím uzamknout Kozly v jejich třetině a pod víko Moravcovy svatyně se trefil Michal Telesz. Obdržená branka nabudila hosty k větší aktivitě a ve snaze o vyrovnání si vytvořili dvě gólové šance, ale Pospíšil ani Nedbal na skvělého Bošku nevyzráli. Když už se zdálo, že Žihadla jednobrankové vedení uhájí do konce třetiny, napřáhl ke střele Petr Pospíšil, jeho tečovanou střelu Boška vyrazil, ale proti dorážce Martina Mejzra už neměl nárok. A tak i po druhém dějství svítilo na ukazateli skóre zaslouženě nerozhodné skóre.

Stejně jako ve druhé třetině, i tu třetí začala Žihadla dohrávkou přesilové hry. A stejně jako v prostřední části se dlouho nedařilo domácím hráčům usadit v útočném pásmu. Ale i tak se domácí tým radoval z využité početní výhody. Pouhou vteřinu před koncem trestu hostujícího hráče dorazil Novákovo nahození za brankáře Moravce Jiří Peroutka. I nadále se hrál rychlý hokej, drobné náznaky šancí se střídali na obou stranách. Možnost vyrovnat měl hostující Jiří Kadlec, který však netrefil sám před Boškou prudkou přihrávku spoluhráče. Hosté se tlačili před domácího gólmana, Žihadla čekala na možnost rychlého protiútoku. Po jednom z nich skonči puk v rohu útočného pásma, tam jej vybojoval Lukáš Kovalský, od mantinelu přihrál levý kruh Marku Kundelovi, ten postavil hostujícího obránce do role diváka a nezištně předložil nahrávku na pravou stranu. Pro Martina Jánského nebyl problém trefit poloprázdnou branku. Vedení o dvě branky vneslo klid na hole domácích, kteří přežili i oslabení při vyloučení Romana Bartáka.

Hostům se nemohla upřít snaha o korigování výsledku. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny si vybrali oddechový čas a se šesti hráči v poli svírali Žihadla před jejich brankou. Výsledkem však byla jen střela Petra Pýchy do tyče, která ještě dlouho zvonila na zimním stadionu. Domácí chytře vyhazovali tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Jeden z vyhozených puků doputoval přesně na útočnou modrou na hůl Lukáše Kovalského. Lukáš puk podržel za modrou, neunáhlil se a našel mezi kruhy najetého Romana Bartáka, který střelou do prázdné branky pečetil výhru Žihadel.

Vyrovnané utkání skončilo vítězstvím domácích. V pohledném utkání měla Žihadla i trošku toho pověstného štěstíčka. Za výkon zejména ve třetí třetině si body domácí zasloužili, avšak prohra o tři branky je pro Kozly poměrně krutá, vzhledem k předvedenému výkonu.

Za zmínku stojí i excelentní výkon trojice rozhodčích, kteří zvládli utkání naprosto s bravurou a přehledem.

Žihadla nyní čeká "trojboj" na hřištích soupeřů, postupně zajíždějí na led Techniky Brno, Vajgaru Jindřichův Hradec a Spartaku Pelhřimov. Na domácím ledě se představí až ve středu 7.11.2012, kdy hostí SHK Hodonín.