Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, J. Matějka, Leška, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

• Marcel Juráň (Roman Mikeš, Aleš Heinrich) 15. minuta
  • Petr Krutiš (TS) 24. minuta
  • Daniel Kabelka (Michal Kliment, David Horký) 46. minuta
  • Petr Jurča (Matěj Charvát, Karel Benýšek) 57. minuta

Před začátkem utkání byl předán slavnostně šek z výtěžku Prvního plesu Žihadel, který činil celkově nádherných 90 000 Kč! Děkujeme ještě jednou všem za návštěvu plesu!

Ale teď už k hokeji...

Druhý čtvrtfinálový zápas série s Hodonínem se opět nesl ve velkém tempu a po skvělém výkonu se žlutočerným podařilo sérii srovnat na 1:1. 748 diváků vidělo souboj dvou výborných týmů, který by snesl i kritéria prvoligového zápasu. Méně spokojená byla zřejmě asi početná skupinka fanoušků Drtičů, ale takový už je hokej.

Začátek první třetiny nezastihl hráče Žihadel zrovna v dobré pohodě. Soupeř měl zpočátku navrch a výkon domácích byl matný. Hrálo se převážně v obranném pásmu Žihadel a i první střelu zápasu si připsali hosté. Po minutě a půl hry pálil Karel Benýšek, ale jeho střela šla nad domácí klec. S další střelou si již poradil o půl minuty Dominik Groh. Jen o pár vteřin pálil z rohu kluziště Jan Fišera, ale Dominik Groh se překvapit nenechal. Na počátku 4. minuty došlo k závaru před bránou domácích, ale nejrychleji se zorientovala domácí obrana a z následného protiútoku si první střelu domácích připsal Radim Ferda. Poté se však opět přesunula hra před bránu domácích a k radosti hostujících fans rozvlnil v čase 3:56 síť domácí klece Tomáš Franek0:1. Domácí hráče obdržený gól probral a tak postupně začali přebírat aktivitu. V polovině 5. minuty pálil od modré Michal Kliment a těsně po něm od modré i Jiří Peroutka. V obou případech byl Andreas Kubáň připraven. Jen o pár vteřin později pálil z dobré pozice Radim Ferda a gólman hostí puk vytlačil mimo brankovou konstrukci snad jen svým pohledem, puk totiž prosvištěl jen těsně vedle. To v čase 6:57 bouřil stadion poprvé. David Horký namazal Ladislavu Rytnauerovi, který mazácky rozvlnil síť – 1:1. Na konci 8 minuty dostali domácí borci první možnost přesilové hry, ve které to střelecky zkoušeli Roman Kadela a Tomáš Mlynář, ale v obou případech byla proti změně skóre skvělá lapačka Andrease Kubáně. Hosté se k bráně Dominika Groha probojovali až v polovině 11. minuty, ale ten si střelecký pokus Róberta Mikésky vychutnal. Stejně tak jako si schrupl o pár vteřin na teči Jaroslava Šaršoka. Na konci 11. minuty dostali výhodu přesilové hry i hosté, ale hráči Žihadel ji již tradičně skvěle odbránili. Pro domácí fanoušky byl klíčový čas 14:01. Žlutočerná letka, konkrétně lajna číslo 3 se dostala do rychlého brejku, který Roman Mikeš řešil nahrávkou na Marcela Juráně, který pohotovou střelou rozvlnil síť podruhé – 2:1. Jelikož už do konce třetiny kralovaly především lapačky obou gólmanů, tak se do kabin šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vlétla aktivněji Žihadla. Ke konci 22. minuty pálil z pěkné pozice Jiří Peroutka, ale jako již po několikáté v tomto zápase úřadovala lapačka gólmana drtičů. V čase 23:32 se do jasné gólové šance probojoval Petr Krutiš, ale byl faulován a hlavním rozhodčím bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný Petr Krutiš a ten si s naprosto ledovým klidem jinak skvělého Andrease Kubáně vykoupal skvělou kličkou a pak již nebylo těžké posunout puk do prázdné klece – 3:1. V 25. minutě dostali žlutočerní další výhodu přesilové hry a dobývání brány Drtičů mohlo pokračovat. Výborný Andreas Kubáň však držel svůj tým ve hře i nadále. Nejdříve si poradil s nepříjemnou tečí Petra Krutiše a v závěru přesilové hry i s pokusem Romana Kadely. Hosté se k útočným snahám dostali až na přelomu 27. a 28. minuty, ale to zase kraloval Dominik Groh, který zneškodnil pokusy Jaroslava Šaršoka i Jana Matějky a poradil si i s velkým závarem před svojí bránou. Další velká šance domácích přišla na počátku 29. minuty. Nejprve pálil Marcel Juráň do betonu gólmana Drtičů a i následný pokus Romana Mikeše byl gólmanem soupeře zkrocen. V polovině utkání se hrálo chvíli ve 4 na obou stranách a k pěkné střele se dostal na jedné straně Tomáš Franek a z protiútoku na druhé Jakub Čejka. Oba gólmani však nenechali nikoho na pochybách, kdo je vládcem brankoviště. Do akce 2 na 1 se v polovině 33. minuty dostali domácí borci, ale střela Jakuba Čejky opět skončila u skvělého Andrease Kubáně. V 36. minutě došlo na menší rohovnickou vložku Ondřeje Ševčíka s Jakubem Čejkou, kterou hlavní rozhodčí ocenil pro každého z účastníků trestem 2+2 minuty. Obrovská šance pro hosty se zrodila v 38. minutě, kdy se Marek Růžička ocitl sám před Dominikem Grohem. Ten ale za velkého aplausu domácího kotle řekl svým zákrokem jasné ne. Jen o pár vteřin později pálil na druhé straně David Horký. Jeho pokus sice síť rozvlnil, ale bohužel jen z boku. V závěru druhé třetiny se do obrovské šance dostal ještě Radim Ferda, ale ten nedokázal poslat neposlušný puk do poloprázdné klece a tak se do kabin šlo se zcela zaslouženým náskokem Žihadel 3:1.

Třetí třetinu začali opět aktivněji domácí, ale k pořádné střele se dostal až ke konci 42. minuty Aleš Heinrich, ale beton strážce svatyně Drtičů byl na místě. O půl minuty později pálil velice nepříjemně zpoza obránce Adam Škutchan, ale ani ten si na Dominika Groha nepřišel. V polovině 44. minuty se do zajímavé šance probíjel aktivní David Horký, ale v poslední chvíli mu puk vyklepli obránci hostí. Kaňkou zápasu byl konec 45. minuty, kdy útočník Drtičů Jan Matějka zcela zbytečně a surově srazil Jakuba Čejku, který led opustil jen za přispění spoluhráčů a do zápasu již nezasáhl. Hráč Drtičů byl „odměněn“ trestem 5 + OK a nyní si je zřejmě dobře vědom, že svůj tým oslabil nejen v tomto utkání, ale i v dalším průběhu série. My jen doufejme, že náš štírek se dá brzo do kupy a v sérii si ještě nějaký gól připíše. Alespoň malý trest přišel velice brzo. Na světelné tabuli svítil čas 45:30 a stadion bouřil radostí. Daniel Kabelka dostal přesný pas mezi kruhy a pohotovou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. Běžel konec 47. minuty a pěkně pálil Michal Furch, ale jako již dnes po několikáté proti změně skóre byla hbitá lapačka borce v bráně Drtičů. Další obrovská šance Žihadel přišla na počátku 52. minuty. Tomáš Mlynář se probojoval do zakončení, které skončilo po jeho bekhendové střele na horní tyči brány Drtičů. Po dlouhé pasáži hry ve středním pásmu se v čase 56:09 dostali před bránu Žihadel i hosté. Petr Jurča dostal krásnou přihrávku mezi kruhy a pohotovou střelou propasíroval puk ve skulince výstroje Dominika Groha – 4:2. Kdo čekal, že domácí budou tvrdě bránit výsledek, byl na omylu. Žlutočerní neupustili od útočné snahy a v polovině 58. minuty se sám před Andrease Kubáně dostal Tomáš Mlynář, ale jeho klička skončila jen těsně mimo. Změnu skóre již nepřinesla ani závěrečná power play Drtičů a tak domácí borci po výsledku 4:2 zcela zaslouženě vyrovnali stav série na 1:1.

Další v pořadí 3. zápas série je na programu ve středu 6. 3. 2019 od 18.00 na ledě Hodonína, kam domácí fan club pořádá autobusový výjezd (viz FB). Každý hlas bude vítán. Již teď je jisté, že série se vrátí ještě jednou i do Moravských Budějovic, a to v pátek 8. 3. 2019, kdy v 18.00 bude vhozeno úvodní buly. Takže všichni na značkách!!! Žlutočerné peklo opět v akci. A jak každý ví: Jednou Žihadlem, vždycky Žihadlem!!!