HC Tábor HC Tábor
6 : 1 (0:1, 4:0, 2:0)
Hockey club Moravské Budějovice 2019 Hockey club Moravské Budějovice 2019

Soupiska domácí

M. Novák (D. Novák) - Černý. Havelka, Skočovský, Radoš, Dvořák, Beran, Bouška - Bárta, Zayml, Heřman - Prášek, Trummer, Seidl - Pejchal, Kadilák, Matějka - Přívozník, Pechánek, Pípal.

Rozhodčí

Květoň - Šimánek
Kubíček

Soupiska hosté

Vacek (Kocák) - Peroutka, Šána, Pelikán, Chlubna, Pípa, Dudáček, Konečný, Trnka - Horký, Krutiš, Svoboda, Tondl, Molnár, Procházka, Bulín, Alexa, Kratochvíl, Hačecký, Ludvík.

Vyloučení 1:4
Využití 0:0
V oslabení
Počet střel
Diváků 0
 • ROMAN ALEXA (Patrik Tondl, Milan Procházka) 14. minuta
  Branka hosté
 • RADEK PECHÁNEK (Jakub Pípal, Kamil Černý) 25. minuta
  Branka domácí
 • RADEK SEIDL (Patrik Zayml) 26. minuta
  Branka domácí
 • KAMIL ČERNÝ (Jakub Pípal) 31. minuta
  Branka domácí
 • JAN RADOŠ (Jakub Pípal) 34. minuta
  Branka domácí
 • RADEK PECHÁNEK (Jakub Pípal) 57. minuta
  Branka domácí
 • JIŘÍ BÁRTA (Patrik Zayml) 58. minuta
  Branka domácí

V utkání proti Žihadlům si odbyli premiéru v táborském dresu dva noví hráči, jmenovitě obránce Dominik Havelka (hrál s číslem 19) a útočník David Matějka (20). Oproti čtvrtečnímu střetnutí s juniorkou Motoru se do hry zapojili také zkušení Kamil Černý, Radim Heřman a navrátilec Radek Seidl. A ještě jedna zajímavost – v roli hlavního rozhodčího se divákům v Táboře poprvé představil velmi úspěšný odchovanec táborského hokeje a ještě nedávno aktivní hráč Lukáš Květoň.

Už v první části hry měli domácí hráči mírně navrch a ve výčtu gólových příležitostí svého soupeře předčili, přesto si odvezl do kabin jednobrankový náskok nově se tvořící tým hostů . Do vedení se dostal na konci 14. minuty, kdy se narodil závar před brankou hájenou Michalem Novákem, a přes enormní snahu táborského gólmana dopravili důslední hosté kotouč za brankovou čáru. Z autora šťastné vedoucí branky byl označen Alexa0:1. Na táborské straně se ocitli nejblíže ke gólu Pechánek a Bárta, ale prvně jmenovaný forvard budějovickou klec z dobré pozice minul a jeho spoluhráč si v samostatném úniku vylámal nadvakrát zuby na výtečném Vackovi.

Prostřední dějství si vzalo domácí mužstvo pod svou neochvějnou kontrolu a po zahřívacích možnostech v přesilové hře se jeho nadvláda náležitě promítla do skóre. Razantní obrat otevřel už po čtyřech minutách hry Pechánek, který zužitkoval vysunutí od Pípala a našel mezeru mezi betony hostujícího brankáře – 1:1. Jen o minutu později operovala před Vackem trojice Bárta, Zayml, Seidl a posledně jmenovaný se za svůj důraz odměnil první trefou po návratu z Milevska – 2:1. Kohouti ve druhé třetině na ledě nadále kralovali a brzy poté, co se zápas zlomil do své druhé poloviny, uštědřili soupeři další gólové direkty. V čase 30:14 vyslal opět Pípal na zteč Černého a neomylné zakončení zkušeného beka pod horní tyč znamenalo zvýšení domácího náskoku na 3:1. O tři minuty později postupovala dvojice Pípal, Radoš na jediného obránce Moravanů a sehrála své role znamenitě: Pípal si připsal třetí asistenci, Radoš druhý gól ve druhém utkání za Tábor – 4:1.

Jak podařená byla z pohledu táborských hráčů prostřední část, o to liknavěji přistoupili k úvodu té třetí. Hokejisté z Moravských Budějovic v něm byli pohyblivější i nebezpečnější. V polovině 46. minuty pomohla M. Novákovi po střele Horkého tyč a brzy poté mu konstrukce branky pomohla i při další velké šanci soupeře. Táborský kouč Arpád Györi na to zareagoval oddechovým časem a důrazně svým hráčům připomněl, že je třeba znovu přeřadit na vyšší stupeň píle a odpovědnosti. Průběh třetiny se rázem vyrovnal, ale skóre se dlouho neměnilo; domácí celek nevyužil další dvě přesilovky, budějovický Svoboda zase v největší šanci svého týmu ztroskotal na M. Novákovi. V závěru se kohouti dokázali vyburcovat ke konečné úpravě výsledku a umocnili spokojenost diváků. Na konci 57. minuty znovu zafungovala vazba Pípal – Pechánek a druhý jmenovaný přidal zblízka a chladnokrevně pátý gól, aby o minutu později dokonal Bárta společnou práci s Matějkou a Zaymlem vstřelením šesté táborské branky – 6:1.

 

Zdroj: http://www.hctabor.com

Tiper
sezóny
Rudys 470 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 5 b.
Tabulka dalších tiperů
2. hotovson 410 b.
3. sobul 400 b.
4. Alda 370 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Dres žlutý
1 190

Významný partner
Partneři
SHK Hodonín BK Havlíčkův Brod Draci Šumperk HC Slezan Opava HC ISMM Kopřivnice SKLH Žďár nad Sázavou Ďáblové Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí Onlajny.com Hokej.cz