HC Tábor HC Tábor
6 : 1 (0:1, 4:0, 2:0)
Hockey club Moravské Budějovice 2019 Hockey club Moravské Budějovice 2019

Soupiska domácí

M. Novák (D. Novák) - Černý. Havelka, Skočovský, Radoš, Dvořák, Beran, Bouška - Bárta, Zayml, Heřman - Prášek, Trummer, Seidl - Pejchal, Kadilák, Matějka - Přívozník, Pechánek, Pípal.

Rozhodčí

Květoň - Šimánek
Kubíček

Soupiska hosté

Vacek (Kocák) - Peroutka, Šána, Pelikán, Chlubna, Pípa, Dudáček, Konečný, Trnka - Horký, Krutiš, Svoboda, Tondl, Molnár, Procházka, Bulín, Alexa, Kratochvíl, Hačecký, Ludvík.

Vyloučení 1:4
Využití 0:0
V oslabení
Počet střel
Diváků 0
 • ROMAN ALEXA (Patrik Tondl, Milan Procházka) 14. minuta
  Branka hosté
 • RADEK PECHÁNEK (Jakub Pípal, Kamil Černý) 25. minuta
  Branka domácí
 • RADEK SEIDL (Patrik Zayml) 26. minuta
  Branka domácí
 • KAMIL ČERNÝ (Jakub Pípal) 31. minuta
  Branka domácí
 • JAN RADOŠ (Jakub Pípal) 34. minuta
  Branka domácí
 • RADEK PECHÁNEK (Jakub Pípal) 57. minuta
  Branka domácí
 • JIŘÍ BÁRTA (Patrik Zayml) 58. minuta
  Branka domácí

V utkání proti Žihadlům si odbyli premiéru v táborském dresu dva noví hráči, jmenovitě obránce Dominik Havelka (hrál s číslem 19) a útočník David Matějka (20). Oproti čtvrtečnímu střetnutí s juniorkou Motoru se do hry zapojili také zkušení Kamil Černý, Radim Heřman a navrátilec Radek Seidl. A ještě jedna zajímavost – v roli hlavního rozhodčího se divákům v Táboře poprvé představil velmi úspěšný odchovanec táborského hokeje a ještě nedávno aktivní hráč Lukáš Květoň.

Už v první části hry měli domácí hráči mírně navrch a ve výčtu gólových příležitostí svého soupeře předčili, přesto si odvezl do kabin jednobrankový náskok nově se tvořící tým hostů . Do vedení se dostal na konci 14. minuty, kdy se narodil závar před brankou hájenou Michalem Novákem, a přes enormní snahu táborského gólmana dopravili důslední hosté kotouč za brankovou čáru. Z autora šťastné vedoucí branky byl označen Alexa0:1. Na táborské straně se ocitli nejblíže ke gólu Pechánek a Bárta, ale prvně jmenovaný forvard budějovickou klec z dobré pozice minul a jeho spoluhráč si v samostatném úniku vylámal nadvakrát zuby na výtečném Vackovi.

Prostřední dějství si vzalo domácí mužstvo pod svou neochvějnou kontrolu a po zahřívacích možnostech v přesilové hře se jeho nadvláda náležitě promítla do skóre. Razantní obrat otevřel už po čtyřech minutách hry Pechánek, který zužitkoval vysunutí od Pípala a našel mezeru mezi betony hostujícího brankáře – 1:1. Jen o minutu později operovala před Vackem trojice Bárta, Zayml, Seidl a posledně jmenovaný se za svůj důraz odměnil první trefou po návratu z Milevska – 2:1. Kohouti ve druhé třetině na ledě nadále kralovali a brzy poté, co se zápas zlomil do své druhé poloviny, uštědřili soupeři další gólové direkty. V čase 30:14 vyslal opět Pípal na zteč Černého a neomylné zakončení zkušeného beka pod horní tyč znamenalo zvýšení domácího náskoku na 3:1. O tři minuty později postupovala dvojice Pípal, Radoš na jediného obránce Moravanů a sehrála své role znamenitě: Pípal si připsal třetí asistenci, Radoš druhý gól ve druhém utkání za Tábor – 4:1.

Jak podařená byla z pohledu táborských hráčů prostřední část, o to liknavěji přistoupili k úvodu té třetí. Hokejisté z Moravských Budějovic v něm byli pohyblivější i nebezpečnější. V polovině 46. minuty pomohla M. Novákovi po střele Horkého tyč a brzy poté mu konstrukce branky pomohla i při další velké šanci soupeře. Táborský kouč Arpád Györi na to zareagoval oddechovým časem a důrazně svým hráčům připomněl, že je třeba znovu přeřadit na vyšší stupeň píle a odpovědnosti. Průběh třetiny se rázem vyrovnal, ale skóre se dlouho neměnilo; domácí celek nevyužil další dvě přesilovky, budějovický Svoboda zase v největší šanci svého týmu ztroskotal na M. Novákovi. V závěru se kohouti dokázali vyburcovat ke konečné úpravě výsledku a umocnili spokojenost diváků. Na konci 57. minuty znovu zafungovala vazba Pípal – Pechánek a druhý jmenovaný přidal zblízka a chladnokrevně pátý gól, aby o minutu později dokonal Bárta společnou práci s Matějkou a Zaymlem vstřelením šesté táborské branky – 6:1.

 

Zdroj: http://www.hctabor.com

Tiper
sezóny
Rudys 90 b.
tento měsíc 50 b.
předchozí měsíc 35 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Marek Dostal 70 b.
3. hotovson 70 b.
4. Karlos222 70 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Chystáme nový fanshop.

Významný partner
Partneři
SHK Hodonín BK Havlíčkův Brod Draci Šumperk HC Slezan Opava HC ISMM Kopřivnice SKLH Žďár nad Sázavou Ďáblové Nový Jičín HC Bobři Valašské Meziříčí Onlajny.com Hokej.cz