Vacek – Konečný, Šána, Trnka, Pelikán, Bazala, Kruckovyč, Brabec, Chlubna – Procházka, Molnár, Kratochvíl, Krutiš, Sigmund, Alexa, Horký, Hačecký, Piš, Sorger

Rozhodčí

Daniel Reich – Jan Kleprlík
Henrich Kráľ

Soupiska hosté

Holík (Nedvěd) – Vála, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Trupl – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kadlec, Cachnín, Plachý – Kuchta, Holenda

Komentář k zápasu od trenéra Miroslava Vybírala a obránce Michala Kruckovyče

První domácí zápas sehrála znovuzrozená Žihadla proti Havlíčkově Brodu. V repríze loňského finále už mohl trenér Miroslav Vybíral počítat s uzdraveným Tomášem Hačeckým, který se hned zařadil mezi klíčové opory mužstva. Na místo činu s v dresu Rebelů vrátilo hned několik bývalých Žihadel. Jmenujme Michala Klimenta, Marcela Juráně a Romana Mikeše. Právě tihle zanechali během let nejvýraznější stopu v moravskobudějovickém hokejovém příběhu.

Začátek utkání přinesl svižný hokej z obou stran. Solidně zaplněné ochozy zimního stadionu viděly hned od počátku několik rychlých akcí. Svou vizitku poslal Davidu Vackovi Patrik Přidal, ale domácí brankář si s jeho projektilem poradil. Na druhé straně zahrozil Sigmund, avšak ani on červené světlo nerozsvítil. Ještě o poznání větší vyloženku měl na své holi Tomáš Hačecký. Ten pálil z kruhu, brankáře Holíka překonal a někteří diváci už měli ruce nad hlavou, jenže puk se nakonec odrazil jen od tyčky. Následná mela na brankovišti už k ničemu nevedla. Před Vackem se pro změnu objevil kapitán hostí Třetina, ani jeho průnik nicméně gólem neskončil, Oba celky si vyzkoušely hru v početní výhodě, ale ani jednou se vyloučený hráč nevrátil z trestné lavice předčasně. To platilo alespoň pro první periodu. Moravské Budějovice se prezentovaly dobrou hrou ve středním pásmu, přes kterou nebylo pro soupeře snadné přejít.

Co se nepovedlo během úvodního dějství, stalo se hned během úvodní minuty druhé třetiny. Hosté dohrávali přesilovku a dokázali ji bleskurychle využít. O gól se zasadila osvědčená spolupráce, Miroslav Třetina nahrával a Patrik Přidal zakončoval. 0:1. Žihadla však nepříjemný moment nepoložil. Moravskobudějovická letka neúnavně podnikala nálety do havlíčkobrodské defenzivy. Slušnou šanci měl Procházka, ke střele z dobré pozice se dostal Piš, ale zdálo se, že branka Martina Holíka je pro střelce zakletá. Utkání bylo však i nadále naprosto otevřené, další branky totiž nepadaly ani na druhé straně. Lví podíl na tom měl brankář David Vacek, gólman, který většinu loňské sezony strávil v Telči permanentně dokazoval, že jeho výkony jsou minimálně na druholigové úrovni. O tom se mohl přesvědčit Jakub Matušík, popřípadě Luboš Voříšek, ani jeden si na Davida Vacka nepřišel. S přibývajícím časem cítila Žihadla stále větší příležitost na bodový zisk. Svého soka začali svěřenci Miroslava Vybírala nepříjemně dohrávat, jemuž to často činilo nemalé problémy. Stav se do konce druhé dvacetiminutovky už každopádně nepohnul

Začátek poslední periody Moravským Budějovicím nevyšel. Okno v domácí obraně, kdy se na Davida Vacka řítili tři hráči hostí dokázal střelou do odkryté branky potrestat Marcel Juráň. 0:2 Opravdu nechytatelná kombinace. Žihadla cítila nutnost snížení. Nicméně střely Sigmunda ani Krutiše se neujaly. S blížící se polovinou závěrečné periody dostali domácí možnost přesilové hry 5/3. Nejdříve pálil z kruhu opět Krutiš, který si na Martina Holíka nepřišel. Až to na sebe vzal Michal Kruckovyč. Zadák se zkušenostmi z mezinárodní EBEL ligy dostal puk na nic nečekal a tvrdě vypálil. Jeho dělovka od modré čáry zapadla přesně do horního rohu havlíčkobrodské svatyně. 1:2. Černožlutí ožili. Do další dobré šance se dral agilní Piš, tradičně dobrý a bojovný výkon předváděl Horký, ale jemu nebylo v tomto zápase souzeno vstřelit gól. A když neuspěli ani Molnár s Hačeckým, přišel trest. Zmatku před domácí brankou využil opět důrazný Marcel Juráň 1:3. Bývalý hokejista Moravských Budějovic se tak pasoval do role hlavního kata bodových nadějí Žihadel v tomto utkání. Na zvrat už domácím nezbýval čas ani síly.  Zápas tedy skončil 1:3 ve prospěch Havlíčkova Brodu. Žihadla se každopádně za svůj výkon stydět rozhodně nemusí.

V sobotu má moravskobudějovická hokejová družina volný los. Další utkání nás čeká příští středu na domácím ledě, kdy přivítáme Hodonín