• Sobotka L. (Kundela, Jánský) 52. minuta
  • Vlašín (Zahradník) 52. minuta
  • Zahradník (Barták) 54. minuta

Kometář zápasu

Vajgar ukázal v tomto utkání obě své tváře. Ta lepší byla k vidění v první třetině, kdy dokázal vygumovat dvoubrankové vedení hostů a jít do vedení. Bohužel pro domácí dvouminutovka ve třetím dějství vzala Jihočechům vítr z plachet a hubený hradecký bodový zisk se nezvětšil.

Oba celky začaly sobotní utkání aktivně a jak Kubeš, tak i hostující Boška řešili několik slušných pokusů. Skóre se změnilo poprvé v závěru 6. minuty, Vajgar nedokázal vyhodit puk ze třetiny, Jan Bula se ho ujal, sjel si z mezikruží před brankoviště a forhendovou kličkou rozjásal hostující příznivce – 0:1. O půl minuty později fauloval Michal Gurka a Žihadla v nabídnuté výhodě bodla podruhé. Petr Zahradník si počínal zkušeně a na jeho kličku Kubeš neměl nárok – 0:2. Akcie Vajgaru v tento okamžik měly nulovou hodnotu. Jenže třetí hradecký útok si vypracoval tlak, Budějovice musely faulovat Matějku a po pár sekundách i Davida Kupce. Vajgar využil přesilovku pět na tři, když Boška neudržel Tupého pumelici od modré čáry a Aleš Skokan snížil – 1:2. Domácí využili i přesilovku pěti proti čtyřem, podobná situace, ale zakončovatelem Marek Dvořák– 2:2. Vajgar byl na koni, na konci 12. minuty Boška krotil puk na brankové čáře. Poté fauloval Josef Mazanec, ale domácí barvy to mrzet nemuselo, protože Eddie Turek ujel v oslabení a jeho bekend našel přesně levý horní růžek Boškovy branky – 3:2. Sudí Vokřál daroval hostům další přesilovku po vtipné situaci, kdy čároví mávli Skokanovi ofsajd a Patrik Vokřál tento verdikt povýšil na hákování. Hosté zahrozili na konci 16. minuty, konkrétně Petrem Vlašínem, ale jeho okamžiky v zápase měly teprve přijít.

Druhá třetina začala šancemi na obou stranách, ale hře dominovali oba brankáři. Od 23. minuty se hosté chopili otěží zápasu a domácí měli v obranné hře hromadu práce, ale domácí Eddie Turek ujel podél pravého mantinelu a jeho brejk skončil za Boškovými zády – 4:2. Bošku vystřídal Kousal a cena domácích akcií šla prudce vzhůru. Oba týmy si v dalším průběhu vytořily šance, ale žádná z nich nebyla cítit po gólu. Sudí Vokřál dopřával oběma týmům přesilové hry, ale ani ty nepohnuly s ukazatelem skóre. V závěru třetiny se hosté dožadovali uznání branky, ale hostující Sobotka byl evidentně v brankovišti s pruhovaní gól neuznali.

Třetí dějství zahájili hosté přesilovou hrou, po faulu Tomáše Tupého po skončení třetí třetiny. V oslabení vypíchl hostům kotouč aktivní Martin Mařík a upaloval směrem Kousal, ale ten si jeho počínání pohlídal. O dvě minuty později mohl pálil z mezikruží Michal Gurka, jenže jeden z hostujících obránců ho tvrdě zpracoval, což sudí nevyhodnotili jako přestupek proti pravidlům hokeje. Vajgar v polovině třetí třetiny přečkal i oslabení po faulu Ondřeje Chmela a přišla černá dvaapadesátá minuta. Obrana Vajgaru nebyla ve stoprocentní pohotovosti, Vlašín pálil do branky, která se lehce vychýlila ze své pozice - 4:3. Uběhlo 35 vteřin a Lukáš Sobotka střílel z jízdy z kruhu a bylo srovnáno – 4:4. Žihadla ožila a opařený Vajgar se bránil. Pomyslné KO udeřil Vajgaru Petr Zahradník, který vstřelil vítěznou branku a zakončil tak temnou dvouminutovku sobotního zápasu. Vajgar se hodně snažil vyrovnat, ale šance Maříka, Kupce, Skokana, Procházky nebo Mazance zůstaly jen v kategorii šancí.

Vajgar prohrál sedmý zápas v řadě i tentokrát o jediný gól. Rozehráno to měli domácí dobře. Vajgar si dnes body zasloužil, ale nestalo se tak.

Kometář trenéra Rudolfa Cakla

"Do utkání jsme vstoupili dobře, celkem zodpovědně. Dali jsme dva góly, ale potom si to hráči v hlavách nějak nesrovnali - v domění, že jsme je třikrát porazili, že vedeme 2:0 a že se nemůže nic stát, tak jsme trošku polevili a soupeř toho využil. Pak Vajgar využil dvě přesilovky, poté i naší nedisciplinovaností v naší přesilovce. To nás stálo spoustu sil. Po zbytek zápasu jsme už byli lepší, bylo jen otázkou času, kdy tam ten kontaktní gól padne. Naše úsilí se v poslední třetině vyplatilo.Taky to stálo kluky jednou tolik sil.... Diky za podporu fanoušků, že dorazili a byli hodně slyšet."