• Procházka (Zháňal, Novák) 28. minuta
  • Máša (Šidák) 37. minuta
  • Záborský 43. minuta
  • Jánský (Latner) 56. minuta

Od úvodního vhazování byli hosté aktivnějším týmem a nepustili Žihadla prakticky za červenou čáru. Výsledkem tlaku bylo i vyloučení domácího Martina Sobotky.  Přesilovka hostů byla přerušena výpadkem elektrické energie kvůli bouřce. Domácím neplánovaná přestávka pomohla a opticky vyrovnali hru. Hosté však byli i nadále nebezpečnější a ke konci třetiny se zaslouženě ujali vedení díky trefě Jakuba Nováka.

I druhé dějství probíhalo v režii břeclavských Lvů, kteří přestáli oslabení za faul svého brankáře. V následné vlastní přesilovce, když na lavici hanby seděl Lukáš Kovalský, se hostům podařilo skórovat z hole Tomáše Procházky. Následně břeclavští využili ještě jednu přesilovku, když faul Romana Bartáka potrestal Libor Máša. A tak si hosté do závěrečného dějství odnášeli náskok tří branek.

Třetí třetina začala zvýšenou aktivitou domácích. Hosté si v obranné činnosti pomohli nedovoleným zákrokem a nabídli Žihadlům hru v početní výhodě. Místo očekávaného tlaku však přišla hrubá chyba domácího brankáře, který nepřesnou rozehrávkou v podstatě daroval gól Matúši Záborskému. Domácí hráči od této branky opět přenechali otěže utkání hostujícím Lvům. Čisté konto hostujícímu brankáři  pokazil čtyři minuty před koncem střetnutí Martin Jánský, který tečoval střelu Tomáše Latnera.

Žihadla tak poprvé v přípravě prohrála. Břeclavští Lvi si z třebíčského ledu odvezli zasloužené vítězství v poměru 4:1.