• Plachý (Kaňka, Střecha) 40. minuta
  • Gregar (Kunstmüller) 42. minuta
  • Kotlík (Gregar, Vítek) 49. minuta

Komentář k zápasu - web SKLH Žďár nad Sázavou

Diváci na Bouchalkách museli první polovinu úvodní třetiny sledovat, jak Plameny čelí značnému tlaku Moravských Budějovic. Ten přinesl nejprve vyloučení na straně domácích a následně využitou přesilovku Žihadel z hole Lukáše Dostála po nahrávkách Nahodila a Kovalského – 0:1. V 9. minutě zvyšoval s asistencí Telesze Petr Zahradník již na 0:2.

Žďárští začali cítit, že jim teče do bruslí a jali se zvyšovat obrátky. Výsledkem bylo snížení v početní převaze. Ve 12. minutě napálil kotouč ze středového kruhu Střecha těsně vedle Helešicovy branky a k odraženému puku od zadního mantinelu přilétl Luboš Kunstmüller a dorazil jej za bezmocného gólmana – 1:2.

V samotném závěru úvodního dějství na sebe poprvé výrazně upozornila veteránská první formace. Plachý našel křižnou přihrávkou před budějovickým brankovištěm hůl volného Michala Kaňky, který neměl problém pohotově uklidit puk do poloodkryté hostující klece – 2:2.

Od druhé třetiny již byl zápas především v domácí režii. Vedoucí a vítěznou branku vsítil ve 26. minutě Jiří Dítě po vynikající souhře s Kunstmüllerem, který pokryl kotouč za brankou a počkal na najetí svého spoluhráče, jenž propálil z blízkosti Helešice – 3:2.

Tři minuty před druhou sirénou zvýšil vedení Plamenů jejich kapitán Jiří Plachý, když dorazil do prázdné klece puk, jenž propadl Helešicovi po střele Beneše a Hamanově přihrávce – 4:2. A elitní žďárský útok šest sekund před koncem třetiny předvedl ještě jednu parádičku. Jiří Plachý si skvěle najel do střelecké pozice před brankou, kde ho po Střechově nahrávce neomylně našel Kaňka – 5:2.

Jak Sobotkovi svěřenci zakončili druhou periodu, tak zahájili i tu třetí. Jan se v brankových úspěších vystřídaly generace a ke slovu se dostali mladíci. Po necelých dvou minutách vystihl soupeřovu chybnou rozehrávku ještě devatenáctiletý Martin Gregar a trefou do pravého horního rohu Helešicovy branky zvýšil již na 6:2.

Do šancí se však dostávali i hosté, ale Sláma byl opět velmi pozorný a bravurními zákroky nedával Žihadlům šanci. Brankový účet zápasu uzavřely v polovině závěrečné části opět mladé pušky. Nastřelený kotouč od Martina Vítka vybojoval u mantinelu Gregar a zadovkou našel mezi kruhy úplně volného Dana Kotlíka, jenž nekompromisně rozvlnil síť budějovické branky – 7:2.