• Kanov 42. minuta
  • Přidal (Trojan) 42. minuta
  • Kelner 45. minuta

Komentář k utkání

Již od první minuty bylo zřejmé, že domácí hráči chtějí bodovat i v dalším utkání. Žihadla byla aktivnější, avšak střely buď míjely soupeřovu branku, nebo v cestě stál hostující brankář Panec.  Úvodní tlak domácích byl narušen sérií vyloučení na obou stranách. Soupeř hru vyrovnal a i nadále se hrál rychlý hokej. Po několika šancích na obou stranách udeřilo na straně hostů. Domácím se po rychlém výpadu podařilo vsítit úvodní branku zápasu z hole Michala Telesze – 1:0. Hosté po obdrženém gólu zvýšili aktivitu, ale do konce třetiny se jim vyrovnat nepodařilo, i přes několik slibných příležitostí.

Druhá třetina začala vyloučením hostujícího útočníka. Žihadla přesilovou hru sice nevyužila, ale chvíli po návratu hostujícího hráče domácí zvýšili své vedení. Roman Barták zpracoval na útočné modré dlouhou přihrávku od svého obránce, posunul na rozjetého Filipa Matějku, který blafákem překonal hostujícího brankáře – 2:0. Domácí pokračovali v aktivní hře. Soupeř se bránil někdy i za hranicí pravidel. Tentokrát nabídnutou početní výhodou Žihadla nepohrdla. Po zmatcích před brankou Pance se dosral puk k volnému Michalu Teleszovi, pro něhož nebylo problémem zasunout kotouč do poloprázdné svatyně – 3:0. Hosté se však nevzdali. Kelnerova teč orazítkovala pravou tyč Šťastného branky. Snížit na rozdíl dvou branek se táborským podařilo o dvě minuty později, když z nenápadné akce skóroval Jan Sladký – 3:1. Trenér hostí si vybral oddechový čas, ale ke vstřelení kontaktní branky to nepomohlo. Do konce třetiny se skóre nezměnilo, přestože hosté hráli více než minutu 5 na 3.

Třetí dějství započalo přesilovkou domácích za faul hostujícího hráče ještě na konci třetiny druhé. Žihadla sice přesilovku nevyužila, ale vteřinu po konci trestu hostujícího hráče rozvlnil síť za Pancovými zády Patrik Přidal4:1. Hosté však našli rychlou odpověď. Po 13 vteřinách snížili zásluhou Jana Kanova – 4:2. Žihadla zvýšila obrátky, což vyústilo v několik vyložených šancí. Petr Zahradník sám před soupeřovým gólmanem mířil těsně mimo a Jan Trojan netrefil prázdnou bránu. A tak platilo otřepané nedáš – dostaneš. Domácího strážce svatyně prostřelil David Kelner – 4:3. A tak bylo zaděláno na drama v závěru, zvlášť když táborští byli lepším týmem a navíc měli možnost hrát 1:52 dlouhou přesilovku 5 na 3. Hostům chybělo k vyrovnání i kousek štěstí, protože Kolomého rána se otřela o horní tyč domácí klece. V úplném závěru se hosté sami připravili o možnost závěrečného tlaku zbytečným vyloučením.

Žihadla tak uhájila domácí neporazitelnost a připsala si další tři body do druholigové tabulky.

Ohlasy trenérů

Tomáš Matušík (HC Tábor)

„Jsme smutný, že jsme prohráli, samozřejmě, ale ani nemám pocit, že jsme si zasloužili vyhrát. Za prvé jsem dvě třetiny tady prolajdali. Nešli jsme do toho jako domácí, ti měli nasazení, emoce. My jsme je neměli, my jsme je měli až ve třetí třetině, to jsme měli výraznou převahu. Jenže když dvakrát za zápas neproměníte přesilovku 5 na 3, která trvala minutu a půl, dvakrát, tak v podstatě ani nemáte právo vyhrát. To prostě tak je, to jsou takový zákony hokejový, že to prostě nejde. Takže jsme smutný, gratuluju domácím. Hezký prostředí tady máte. Je to škoda pro nás, ale tak to je. Sezóna je dlouhá, tak uvidíme, jak to bude dál.“

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Dnešní utkání, zase neznámá, ale s vědomím, že se vloni pokoušeli v baráži o první ligu, tak jsme se na to utkání připravili. Chtěli jsme překvapit na malým kluzišti aktivním bruslením a hrou do těla. První dvě třetiny z mýho pohledu super. Vstup do třetí třetiny taky dobrý, ale potom zase to bylo tak, jak jsem říkal minulý zápas - o hlavě. Prostě věci, který ve třetí třetině kluci předvedli, tak z toho moc velkou radost nemám. To je asi teď věc, na který musíme zapracovat.“