• Michal Nevyhoštěný (Tomáš Liška) 54. minuta
  • Ondřej Pěška (Patrik Přidal) 57. minuta
  • Jiří Tichý (Jiří Peroutka) 60. minuta

Komentář

Domácí začali utkání ve vlažném tempu. Bylo znát jejich desetidenní zápasový půst. Vlci z Jablonce Žihadlům nabídli tři po sobě jdoucí přesilové hry, ale ani ty nevedly ke zvýšení aktivity domácích hráčů. Jediným světlým okamžikem byla nastřelená tyčka jedním z domácích útočníků. Hosté hrozili zejména z rychlých protiútoků. Ale ani Vlci přečíslení 3 na 2 či 2 na 1 nedokázali přetavit ve vedoucí branku.

Druhé dějství plně ovládla domácí družina. Od úvodu zatlačila hosty v jejich obranném pásmu. Stačilo však jedno špatné střídání a hosté z rychlého výpadu otevřeli skóre z hole Marka Frka – 0:1. Žihadla však nepolevila a odměnou jim bylo rychlé vyrovnání, o které se zasloužil Martin Vlček – 1:1. Další aktivní hra Žihadel vedla k nečistým zákrokům jabloneckých. Tentokrát již domácí početní výhodou nepohrdli. Do vedení Žihadla poslal Patrik Přidal – 2:1. Domácí byli i nadále lepším týmem, avšak šance Lukáše Patáka ani Petra Zahradníka zvýšení vedení nepřinesly. Na druhé straně jen těsně minul nabídku spoluhráče před prázdnou branku Tomáš Liška. Zaslouženého navýšení náskoku se Žihadla dočkala ke konci druhé třetiny, když několikrát tečovaný touš skončil na holi Petra Zahradníka, který jej uklidil do hostující branky – 3:1.

Stejně jako skončila třetina druhá, začala i ta třetí. Domácí byli aktivnější. Na počátku čtvrté minuty vybojoval u bočního hrazení puk Petr Zahradník, vyjel do mezikruží a švihem nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 4:1. Zdálo se, že si moravskobudějovičtí výsledek pohlídají, ale jako již „tradičně“ přišly slabší chvilky domácích. Po nevyužité více než minutové přesilovce 5 na 3 přišla chyba obránců ve vlastní třetině. Hosté nabídnutou možnost využili ke snížení stavu Danielem Miškovským – 4:2. Zanedlouho bylo zaděláno na drama. Hosté dokonce ve vlastním oslabení vstřelili kontaktní branku po opakované střele Michala Nevyhoštěného – 4:3. Hostům se nedal zapřít snaha o vyrovnání. Proti však byl Ondřej Pěška, který doklepl volný puk v brankovišti Vlků za záda jabloneckého gólmana – 5:3. V závěru utkání při přesilové hře prostřelil vše co mu stálo v cestě Jiří Tichý a upravil výsledek do konečné podoby – 6:3.

Domácí Žihadla zaslouženě získala další tři body do druholigové tabulky, což je katapultovalo na průběžnou čtvrtou příčku. V dalším kole zajíždějí v sobotu 19.10.2013 moravskobudějovičtí hráči na led HC Baníku Sokolov. V domácím prostředí se Žihadla představí ve středu 23.10.2013, kdy hostí HC Klášterec nad Ohří.

Ohlasy trenérů

Jiří Kubsch (HC Vlci Jablonec nad Nisou)

„Utkání se pro nás začalo vyvíjet poměrně pozitivně. Dali jsme na začátku druhé třetiny branku, ale prostě naší nedůsledností a chybami jsme pustili domácí do brzkého vyrovnání a vlastně do vedení 3:1 po dvou třetinách. Naše hra ve druhé třetině po té vyrovnávací brance vůbec nebyla dobrá. O tom svědčí i poměr střel 19:3 pro domácí. Byli jsme neustále pod tlakem. Ve třetí třetině jsme se trochu zvedli, ale za 10 minut dobrého výkonu se prostě body nedávají.  Dali jsme kontaktní gól na 4:3, pak zase hrubá chyba v obranném pásmu a gól na 5:3 a tím se to všechno rozhodlo a zlomilo. Domácí vyhráli zaslouženě, protože my jsme opravdu hráli podle našich představ zhruba 10, 12 minut a hokej se hraje na šedesát minut.“

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Zápas jsme nezačali moc dobře. Chyběl nám trošku pohyb, ale to bylo dané tím, že jsme 10 dní nehráli, takže jsem to tak trošku očekával. Druhou třetinu jsme hru stáhli na tři lajny, obraz hry se úplně otočil, byli jsme aktivní, soupeře jsme skoro k ničemu nepustili, zaslouženě jsme se dostali do vedení. Třetí třetinu jsme si trošku zkomplikovali, ale myslím si, že soupeř ve třetí třetině neměl na zvrat. Byl hodněkrát vylučován a to ho stálo hodně sil, takže i když trošku s komplikacemi jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce. Myslím, že zaslouženě.“