• Zábojník 25. minuta
  • Fila (Šíma, Sobotka) 33. minuta
  • Barták (Zahradník, Latner) 34. minuta

Komentář zápasu

Šestá Žihadla přivítala na svém ledě předposlední tým tabulky HC Lvi Chotěboř. Kdo čekal jasné vítězství domácích, kteří v posledním vzájemném utkání rozstříleli chotěbořské na jejich ledě 10:3, byl zklamán. Sen o hladkém průběhu utkání pro domácí vzal za své již po 11 sekundách. Hned z prvního útoku a první střely se z branky radovali hosté. Jiří Půhoný prostřelil domácího gólmana Jirku Šťastného.

Žihadla se naštěstí z rychlého inkasovaného gólu rychle otřepala a po třech minutách bylo srovnáno. Lukáš Sobotka převzal puk na útočné modré, obkroužil branku a přihrál volnému Jiřímu Peroutkovi, kterého střelu zastavila až síť hostující branky.

Diváci poté sledovali průměrný hokej s minimem šancí. Hrálo se buď ve středním pásmu, nebo hráči proháněli touš po rozích u mantinelu. Z jedné takové nenápadné akce se podařilo Lvům skórovat podruhé. Filip Stoklasa se v rohu uvolnil, nahrál před branku Jiřímu Půhonému a ten svým druhým zásahem vrátil hostům vedení.

Snaha domácích o vyrovnání byla narušována vlastními nepřesnostmi nebo nedisciplinovaností a zbytečnými oslabeními. Hosté byli naštěstí v přesilovkách bezzubí. To domácí naložili s početní výhodou mnohem lépe. V poslední minutě v polovině přesilovky našel Tomáš Latner rozjetého Romana Bartáka, ten prosvištěl kolem pravé tyče hostující branky, tu objel a k levé tyči pohotově zasunul. Bylo opět vyrovnáno. V posledních sekundách prvního dějství byla aktivnější Žihadla, ale na víc než střelu Petra Nováka do boční sítě nezbyl čas.

Druhou třetinu začali domácí mohutným tlakem. Již po 22 sekundách trefil Roman Barták horní tyčku Horáčkovy branky. Hosté se jen stěží bránili a pomohli si také nedovoleným zákrokem. V následné přesilovce udeřila Žihadla potřetí. V jedné z mála pohledných akcí nahrál zpoza branky David Křenek Petru Zahradníkovi, ten posunul k druhé tyči Romanu Bartákovi, který neomylně trefil prázdnou polovinu brány.

Domácí pokračovali v aktivní hře a byli odměněni další přesilovou hrou. I tentokrát ji přetavili v přesný zásah do soupeřovy klece. Lukáš Zábojník si počkal na útočné modré na nedůsledné vyhození hostujících obránců a svoji šanci stoprocentně využil, když poslal puk mezi Horáčkovy betony.

Dvoubrankové vedení vydrželo Žihadlům do 33 minuty, kdy se i hostům podařilo potrestat vyloučení domácího hráče. I této brance předcházela nedůslednost při vyhazování kotouče z obranného pásma. Po zmatcích v třetině Žihadel sehrála trojice Ondřej Šíma, Roman Sobotka a Petr Fiala krásnou kombinaci na jeden dotek – posledně jmenovaný neměl nejmenší problém trefit poloprázdnou branku Jirky Šťastného.

Z kontaktního gólu se Lvi radovali přesně 32 sekund. Prakticky z protiútoku po kombinaci Petra Zahradníka a Tmáše Latnera se puk dostal k Romanu Batákovi, který završil svůj hattrick.

Zbytek třetiny byl narušen několika vyloučenými hráči na obou stranách. Za zmínku stojí akce Martina Jánského. Při hře 3 na 4 projel celé hřiště a trefil pouze horní tyčku soupeřovy branky. Na druhé straně teč Lukáše Patáka skončila jen těsně mimo domácí svatyně.

Třetí třetina se nesla v marné snaze hostů o snížení rozdílu ve skóre. Chotěbořští hokejisté však nedokázali využít ani téměř minutovou přesilovou hru 5 na 3. Domácí dobře bránili a čekali na chyby soupeře. Jejich chvíle přišla zhruba v polovině třetího dějství, kdy uzamkli hosty v jejich pásmu, ale Davidu Křenekovi, Petru Novákovi ani Marku Kundelovi se nepodařilo rozvlnit síť za Horáčkovými zády. Hosté se k poslednímu náporu dostali okolo 54 minuty, kdy Jirka Šťastný kryl několik jedovatých střel především hostujících obránců. Hostující trenér se nakonec ani neodhodlal hrát bez brankáře, přestože se v posledních dvou minutách několikrát vhazovalo v útočném pásmu hostů.

Po třech utkáních Žihadla opět naplno bodovala, hosté z Chotěboře prodloužili šňůru bez bodu již na pět soutěžních utkání. Příští domácí zápas Žihadel se uskuteční v neděli 25. listopadu 2012, kdy moravskobudějovičtí hostí od 17 hod. tým SKLH Žďár nad Sázavou.