• Hadrava (Adam) 32. minuta
  • Kesner (Zahradník, Latner) 53. minuta
  • roz. nájezd Sechovec 65. minuta

Komentář k utkání

Úvod utkání byl zcela v režii domácích Žihadel. Moravskobudějovičtí byli aktivnější a hra se odvíjela hlavně před hostující svatyní. Domácí skvělý vstup do zápasu korunovali dvěma rychlými brankami. Nejprve se přesně trefil Ondřej Pěška a po půldruhé minutě i Filip Matějka. Žihadla hrála i nadále aktivně, ale několik slibných šancí neproměnila. Hosty dostala do zápasu paradoxně přesilovka domácích. Medvědi měli v oslabení několik příležitostí a jednu z nich přetavili v kontaktní gól z hole Miroslava Kopice. Branka hosty povzbudila, tlačili se do útoku a Petr Helešic v domácí kleci se měl co ohánět, aby neinkasoval podruhé.

Druhé dějství ovládli Medvědi. V průběhu celých dvaceti minut byli herně lepší, přesnější a vytvořili si množství brankových šancí. Petr Helešic v domácí svatyni místy téměř čaroval, ale na dvě přesilovkové střely hostů bylo i jeho umění krátké. Na počátku třetiny vyrovnal Jiří Kubát a chvíli po polovině utkání poslal Medvědy do vedení Martin Hadrava. Hosté i nadále určovali tempo utkání. Po Novotného střele se rozezvučela levá tyč domácí klece a v předposlední minutě Petr Helešic zázračně tečovanou střelu PetraVotápka.

Třetí třetina započala sérií vyloučení na obou stranách. Domácí se snažili tlačit do útoku, ale vlastními nepřesnostmi se často připravovali o puk. Hosté hráli se zabezpečenou obranou, nikam se nehnali a spoléhali na rychlé brejky. Profesorská hra se Medvědům vymstila v 53 minutě, kdy ztratili touš na své obranné modré, a po sérii krátkých přihrávek našel skulinu mezi betony hostujícího gólmana Karel Kesner.  Snaha obou týmů o tříbodové vítězství pak narážela zejména na dobře a jistě chytající gólmany.

Prodloužení duelu začala aktivněji Žihadla. Ale v první šanci rozhodnout se ocitl hostující Radek Novotný, ale Petr Helešic jeho pokus vyrazil. Na druhé straně měl slibnou příležitost Karel Kesner. Netrefil však odkrytý kout branky. A tak o přidělení bodu navíc rozhodly samostatné nájezdy.

Hned úvodní nájezd proměnil střelou do růžku branky Roman Sechovec. Hostující Pavlík ani domácí Petr Zahradním neuspěli. Blízko srovnání byl Plachý, který trefil pouze tyč Helešicovy branky. Atak o vítězství domácích rozhodl Michal Telesz forhendovým blafákem.

Příští domácí utkání sehrají Žihadla v sobotu 30.11.2013 od 18 hod s HC MIlevsko 2010.

Ohlasy trenérů

Martin Meloun (trenér HC Lední Medvědi Pelhřimov)

„Domácí měli dobrý vstup do zápasu, dali ze dvou šancí dva góly, vedli. Pak myslím jsme hru vyrovnali, dostali jsme je místy pod tlak a dali jsme góly. Dostali jsme pak špatnej gól na 3:3 a pak v prodloužení byli domácí šťastnější. Vyhráli za dva body.“

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Do zápasu jsme vstoupili perfektně, třetí minuta a dva nula. Někdy brzký góly jsou spíš na obtíž, což se ukázalo, protože nás to uspokojilo. Trošku jsme polevili. Výsledek toho bylo, že jsme v naší přesilovce dostali gól na 1:2. Ve druhý třetině byl soupeř lepší, museli jsme faulovat a hosté se dostali do vedení 3:2 díky přesilovkám. Za třetí třetinu musím klukům poděkovat, že se o ten výsledek porvali, zabojovali, hra se trošku vyrovnala a se štěstím tam ten puk propadl na 3:3. Nájezdy – už máme zažitý tři hráče, o kterých víme, že jsou schopni ten gól dát. Dva ze tří dali, byli jsme úspěšnější a díky tomu máme o bod víc.“