Šťastný (Helešic) – Latner, Sechovec, Sobotka, Tobola, Tichý, Prkna, Hobza, Dostál – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Pěška, Trojan, Vlček, Vlašín, Horký.

Rozhodčí

S. Kopeček – O. Polák
L. Rampír

Soupiska hosté

Hruška (Francisko) – Rohan M., Tomeček, Schusser, Parýzek, Ruprecht, Šik – Boušek, Kverka, Vaněk, Sýkora, Dobřemysl, Švec, Rohan T., Bauer, Hudák, Czamango, Račanský, Kašpar.

Komentář k utkání

Se šesticí hráčů vedených na soupisce extraligových Karlových Varů dorazil vedoucí tým druholigové soutěže HC Baník Sokolov k utkání 26. kola na led domácích Žihadel. Od prvních minut utkání se projevovala zkušenost hostujících hráčů, kteří měli častěji puk na hokejkách a tlačili se před domácí branku. Jiří Šťastný se v domácí svatyni měl co ohánět a několikrát i se štěstím zachránil čisté konto. Ale pouze do začátku šesté minuty, kdy Petr Račanský vyjel zpoza branky a nadvakrát překonal domácího gólmana. Druhá pohroma pro domácí přišla o chvíli později. Při vlastní přesilové hře nechali odjet Jaromíra Kverku a hráč s extraligovými zkušenostmi nedal Šťastnému nejmenší šanci. Žihadlům se podařilo ještě tutéž přesilovou výhodu využít ke snížení stavu. Jan Trojan našel přesnou přihrávkou přes útočnou třetinu Ondřeje Pěšku, který rozvlnil síť hostující branky. V dalším průběhu třetiny měli častěji touš na holích hráči hostů, ale ti puk za brankovou čáru nedopravili. Na druhé straně mohl vyrovnat Petr Zahradník. Trefil však pouze tyčku hostující svatyně.

Druhé dějství bylo herně vyrovnanější. Oba týmy dobře bránily a útočné pokusy likvidovali dobře chytající gólmani. Sokolovští byli mírně aktivnější, ale do vyložených šancí se nedostávali. Žihadla se stále častěji osmělovala a hra se vyrovnala. A tak se skóre měnilo až na konci třetiny. Domácím se nepovedlo střídání a hosté Ladislavem Boučkem využili přečíslení 3 na 2 k navýšení rozdílu ve skóre na dvě branky. Žihadla měla ještě šanci ke vstřelení kontaktního gólu těsně před koncem třetiny, ale Hruška a časomíra byli proti.

Na počátku třetí části mohlo být minimálně srovnáno. Petr Zahradník z otočky těsně minul, střelu Lukáše Kovalského vytěsnil hostující brankář špičkou brusle a neuspěl ani Roman Sechovec, když v samostatném nájezdu bekhendovým blafákem netrefil branku. A tak hosté trestali, když po krásné přesilovkové akci na jeden dotek navýšil jejich vedení Tomáš Rohan. Sokolovští poté svůj náskok zkušeně bránili, podnikali rychlé, ale nebezpečné protiútoky. Žihadlům nelze upřít snahu o zkorigování stavu. Jejich snažení vyústilo ve druhý gól v soupeřově brance, když se přesně trefil Michal Telesz. Žihadel bylo najednou plné hřiště a Hruška se měl co ohánět. Na druhé straně se několikrát vyznamenal Šťastný, při rychlých kontrech Sokolova.

Zkušenější hráči Sokolova si odvážejí tři body za vítězství. Domácí však předvedli bojovný výkon a poděkování více než čtyř stovek diváků si právem zasloužili.

Ohlasy trenérů

Antonín Mikoláš (HC Baník Sokolov)

„My jsme spokojeni. Tady je malý hřiště, takže se dalo čekat, že to bude zápas, který bude spíš plný soubojů, a to se i potvrdilo. My jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Vyzkoušeli jsme si nějaký věci. Musím říct, že soupeř hrál velice dobře, pro nás to byl těžký zápas a jsme doopravdy rádi, že jsme tady uhráli tři body.“

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Dneska jsme odehráli kvalitní utkání. Sice jsme ho prohráli, ale přijel Sokolov, to je mančaft, který určitě bude pomýšlet na baráž a postup, takže ta kvalita tam byla. Myslím si, že jsme se mu vyrovnali. Kdybychom využili některé šance na začátku třetí třetiny za stavu 1:3, tak jsme se dostali do utkání a myslím si, že bychom ještě hosty potrápili. Musím poblahopřát k vítězství, ale myslím, že dneska byli šťastnější, i když kvalitu měli.“