• Kříž (Bodnár, Král) 43. minuta
  • Kesner (Pěška, Telesz) 58. minuta
  • Matějka (rozhodující nájezd) 65. minuta

Komentář k utkání

Oba týmy vstoupily do utkání zostra a s velkým nasazením. Na úvodní branku nečekali diváci příliš dlouho. Hned ve druhé minutě využili hosté přesilovou hru a Ondřej Kříž střelou od modré čáry poprvé rozvlnil síť domácí branky – 0:1. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, ale jejich snaha byla narušována častými vyloučeními. V největší šanci první třetiny se ocitl David Horký, který si položil brankáře hostí, ale bekhendem nasměroval puk těsně mimo prázdné poloviny hostující svatyně. Možnost navýšit vedení dostal Jan stehlík, na kterého domácí obránci pozapomněli, ale z mezikruží však netrefil domácí klec.

Druhé dějství začali aktivněji Žihadla, ale první šanci na skórování měli hosté z Nymburka. Přečíslení 2 na 1 však využít nedokázali. Domácí i nadále svírali soupeře v jeho obranné třetině a odměnou jim bylo vyrovnání z hole Lukáše Kovalského 1:1. Nymburk se i nadále většinou bránil a jeho hráči vyhazovali touše ze své třetiny. Aktivní Žihadla v polovině utkání otočila skóre, když po obléhání Matouškovy branky nakonec trefil do černého opět Lukáš Kovalský – 2:1. Žihadla si aktivním napadáním vykoledovala faul hostujícího hráče, ale v nabídnuté přesilovce ujeli domácím obráncům dva soupeři. Ale ani tuto situaci 2 na 1 hosté nepřetavili v branku. A tak opět platilo „nedáš – dostaneš“, neboť tutéž přesilovku domácí využili k navýšení stavu, když se ve skrumáži před hostující klecí nejlépe orientoval Martin Vlček a zasunul touš potřetí za nymburskou brankovou čáru – 3:1. Když se zdálo, že Žihadla dohrají třetinu v pohodě v útočné třetině, přišla další chyba na útočné modré. Tentokráte již hosté přečíslení 3 na 1 bravurně využili a Martinem Šimkem snížili na rozdíl jediné branky – 3:2. Touto trefou však hráči Nymburka neřekli poslední slovo, zvýšili aktivitu a 3 sekundy před koncem třetiny se v brankovišti domácích nejlépe zorientoval Lukáš Král, který tečoval za záda Jirky Šťastného nabídku Jana Šimka – 3:3.

Úvod třetího dějství jakoby zkopíroval část první. Na jeho počátku hosté využili přesilovku z hole Ondřeje Kříže střelou od modré čáry – 3:4. Od této branky se hosté zatáhli do obrany a spoléhali na rychlé brejky. Domácí se snažili o vyrovnání, ale naráželi na dobrou obranu hostí, kteří se nikam nehnali a pouze vyhazovali puky z třetiny. Střely domácích končily buď mimo branku nebo v lapačce či výstroji dobře chytajícího Romana Matouška. Neujala se ani dorážka domácích útočníků po střele Romana Sechovce. Žihadla se dočkala až dvě a půl minuty před koncem třetiny. Ondřej Pěška vybojoval touš v útočné třetině a zpoza branky našel přesně hůl Karla Kesnera, který poslal puk k levé tyčce hostující branky – 4:4. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Největší šance pětiminutového nastavení si domácí nechali na poslední půlminutku. Nejprve Tomáš Latner netrefil z levého kruhu mezírku mezi betony Roman Matouška a pouhou sekundu před koncem stejný hráč nedokázal zvednout puk přes levý beton hostujícího gólmana. Rozhodlo se tedy v samostatných nájezdech.

Po prvních třech nájezdech svítil na ukazateli stav 2:2. Za hosty byli úspěšní Lukáš Král a Jan Stehlík; za domácí skórovali Roman Sechovec a David Horký. Rozhodlo se tedy ve čtvrté sérii. Zatímco Filip Matějka bravurní otočkou poslal puk do soupeřovy klece, na druhé straně Lukáše Krále vychytal Jiří Šťastný, a rozhodl tak o vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

Ohlasy po utkání

Pavel Bičiště (trenér NED Hockey Nymburk)

„Přijeli jsme sem hrát dobře odzadu, to se nedařilo, i přesto, že jsme vedli. Pak ten obrat na 3:1, kdy nás soupeř přehrál ve druhý třetině absolutně na střely, stejně jako v první. Podařilo se nám do třetí třetiny vlastně srovnat na 3:3. Pak jsme v přesilové hře zvýšili na 4:3, ale to nevydrželo po naší chybě v obranné třetině v závěru. Budějovicím se podařilo vyrovnat a zápas šel do prodloužení. Skončilo to až na nájezdy, kdy soupeř bral dva body, my jeden.“

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Konečně jsme bodovali, sice jenom za dva body, ale soupeř byl kvalitní. Utkání bylo vyrovnané, hlavně ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli a hodně přehráli, tak ten bod navíc jsme si zasloužili. Na konci druhé třetiny jsme si to trošku zkomplikovali, dvakrát jsme propadli. Někteří hráči soupeře tu kvalitu mají a dokázali toho využít. Musím klukům poděkovat, že v situaci, kdy se tenhle kalendářní rok tolik nevyhrává, dali do toho dneska srdíčko a ty dva body jsou odměnou. Věřím, že teď už se to zvedne a ještě nějaký vítězství uděláme.“