• Hudler (Fiala) 53. minuta
  • Mazanec (Skokan, Schmidt) 56. minuta
  • Kovalský (Jánský) 56. minuta

Komentář zápasu

První přípravný duel před startem historicky první sezóny ve II. lize sehrála Žihadla s druholigovým týmem KLH Vajgar Jindřichův Hradec, který ve svém posledním přípravném utkání porazil Milevsko 4:0.

V sestavě domácích se objevila řada nových tváří. V brance se představila posila z Chotěboře Roman Kousal.

Od úvodního hvizdu byla Žihadla aktivnější a již první střela utkání z hole Borise Kúna zazvonila o pravou boční tyčku hostující branky. Domácí byli stále aktivnějším týmem. Štěstí se však odklonilo i od Petra Zahradníka, který po samostatné akci trefil v 9. minutě břevno soupeřovy brány. Paradoxně se však o první brankový zápis postarali hosté, kteří ve 14. minutě otevřeli skóre brankou Ondřeje Jasanského. Domácí však nesložili zbraně a slepenými dvěma brankami otočili skóre. Na přesnou střelu Davida Křenka z 16. minuty navázal úspěšným zásahem Lukáš Kovalský v minutě 18. První třetina tak skončila vítězstvím Žihadel.

Nástup do druhé části utkání vyšel lépe hostům, kterým se po 23 sekundách podařilo vyrovnat gólem Aleše Skokana. Odpověď domácích na sebe nedala dlouho čekat a hned po dalších 67 sekundách poslal domácí tým do vedení Petr Zahradník. Poté se na branku hostů snesla smršť střel a domácí hráči tlačili soupeře před jeho branku, hosté se dostávali do šancí pouze sporadicky. Výjimkou byly dvě šance Jana Fialy, který v prvním případě netrefil horní roh domácí branky a druhou střelu bravurně zlikvidoval Roman Kousal. Výsledkem aktivity Žihadel byly další čtyři puky za zády hostujících gólmanů, neboť v polovině utkání vystřídal v brance hostů Tomáše Kubeše Daniel Krásný, stejně jako v domácí kleci se místo Romana Kousala představil Adam Havlík. Postupně se do hostující klece trefili dvakrát Lukáš Sobotka, jednou Karel Kesner a svoji druhou branku v zápase přidal i Petr Zahradník.

Poslední dějství zahájila Žihadla aktivněji než úvodní vteřiny části druhé a odměnou jim byla osmá branka, kterou vsítil nejaktivnější hráč domácích Marek Prokš. Poté domácí hráči zvolnili tempo a nechali vyniknout několika zákroky Adama Havlíka, který zneškodnil několik dobrých střel soupeřových hráčů. Ovšem na projektily Tomáše Schmidta (50. min) a Pavla Hudlera (53. min) ani on nestačil. Hosty snížení stavu nabudilo a tlačili se k brance domácích, což nabízelo Žihadlům možnosti úniků v rychlých brejcích. Jeden z nich při přečíslení 3 na 1 úspěšně zakončil Lukáš Kovalský. Poslední slovo v brankových hodech však měli hosté, kterým se 4 minuty před koncem utkání podařilo upravit Josefem Mazancem na konečných 9:5.

V prvním přípravném utkání si naši hráči s chutí zastříleli a před zraky asi 250 diváků zaslouženě zvítězili a vstoupili úspěšně do přípravy na novou sezónu.