• Kovalský (Sechovec) 32. minuta
  • Matějka (Kesner) 37. minuta
  • Kocar (Bárta) 41. minuta

Komentář k utkání (web KLH Vajgar Jindřichův Hradec)

První dvě minuty zápasu patřily hostům, kteří několikrát zaměstnali Ondřeje Bláhu v brance Vajgaru. Domácí se osmělili až v úvodu třetí minuty, konkrétně Kasalý s Kotrlou. Hra v tempu přinášela další šance domácích, neprosadili se Turek s Bártou a neuspěl ani bekend Luboše Voříška z osmé minuty. O dvě minuty si zahrál Vajgar přesilovou hru. Sehrála ji velmi dobře, Jiří Šťastný v brance Budějovic se měl co otáčet, ale změnu skóre nepřipustil. Jen o pár vteřin později putoval hostující Roman Barták znovu na trestnou lavici a tahle početní výhoda již přinesla změnu stavu. Domácí se tlačili do předbrakového prostoru a Jindřich Kotrla doklepl puk do branky – 1:0. Branka domácí nakopla, a tlak Vajgaru přinesl na konci osmnácté minuty. Latnerovo vyloučení Budějovice ustály, ale ihned po návratu provinilce do hry se prosadil střelou mezi betony Jiří Bárta – 2:0. Domácím zatrnulo v předposlední minutě, kdy měl chvilku času před Bláhou Zahradník, ale neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili domácí o jeden rychlostní stupeň pomaleji s dvoubrankovým náskokem v zádech. Ve 23. minutě puk sice skákal po hostující tyči po zakončení Eddieho Turka, neujala se ani akce Tomšíka s Kotrlou. Ve 24. minutě putoval za katr Maryška a o pár vteřin později i velmi přísně Josef Mazanec. Budějovice mají zkušené hráče na to, aby dvojnásobnou přesilovku zužitkovali. Roman Barták měl na konci moravskobudejovické souhry jednoduchou úlohu – 2:1. Tenhle moment hosty nakopl a najednou jich byl plný led. Na konci 29. minuty čistě atakoval Adam Popelka jednoho z hostů. Sudí Pražák však k překvapení všech vylučoval. Budějovice trestaly nekompromisně. Petr Zahradník si dojel svou střelu a se štěstím propasíroval puk kolem levé tyče do branky – 2:2. Utekly tři minuty, Lukáš Kovalský napřáhl víceméně z nouze od mantinelu a přesná střela, trochu na náhodu, zapadla za Bláhovy záda – 2:3. O dvě minuty později neuspěl na konci hradeckého brejku Stanislav Jasečko, a tak na druhé straně ve 37. minutě udeřil ex-vajgarský Filip Matějka, který svým bekendem navýšil hostující náskok – 2:4.

Do třetí třetiny vstoupil Vajgar dohrávanou přesilovkou. Netrvalo dlouho, konkrétně 43 vteřin a Jaroslav Kocar po přihrávce z rohu kluziště snížil – 3:4. Domácí trenér Kupka zredukoval sestavu a Vajgar tloukl zle na budějovická vrata. Šance domácích se střídaly, Šťastný v brance odolával výpadům Jaroslava Kocara, Stanislava Jasečka nebo Filipa Tomšíka. Tlak Vajgaru narušilo smolné vyloučení Josefa Mazance. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny putoval za katr Sechovec, Vajgar se tlačil do brány, ale hosté hodně tvrdě uklidili Kocara do branky a i další bránění hubeného výsledku se neslo v hodně tvrdém stylu. Minutu a půl před koncem třetí třetiny hráli hosté v šesti a Vajgar měl ještě jednu šanci na vyrovnání. Závěr zápasu se nesl v hodně nervózním duchu, 28 vteřin před třetí sirénou se strhla před Šťastným trma vrma, sudí vyloučili Kasalého s Kesnerem a sudí srovnali poměr sil na ledě dalšími dvěma minutami pro Adama Přibyla. Vajgar vyrovnat nedokázal, po závěrečném hvizdu se strhla bitka, ve které byl hodně aktivní brankář Jiří Šťastný.