• Bula (Zahradník, Křenek) 24. minuta
  • Zítka (Křenek, Bula) 47. minuta
  • Plachý (Kunstmüller, Beneš) 59. minuta

Komentář zápasu

Domácí hokejisté vstoupili do svého posledního přípravného utkání lépe než soupeř a soustředěným tlakem se zasloužili o otevření skóre v brzkém čase 2:33. Manovu nahrávku zpoza branky zakončil Dan Kotlík přesně za Kousalova záda – 1:0. Poté se soupeř osmělil a vylezl ze své ulity, ale Opršal hájil svoji svatyni pozorně. Hlavně Jiří Man s Danem Kotlíkem, kteří zařídili první gól zápasu, hodně zlobili brankáře Kousala.

V polovině první třetiny tlak domácích dále narůstal a několikrát prověřili pozornost protivníkova brankáře, který však držel svůj tým. Tlak přibrzdilo až Opršalovo nechtěné vyhození kotouče do hlediště a následné vyloučení za zdržování hry. Žihadla se usadila v útočném pásmu se svojí přesilovkovou kombinací, ale znovu Dan Kotlík, který dnes odehrál parádní zápas, vystihl kombinaci a řítil se sám na Kousala. Ten si s jeho blafákem s potížemi dokázal poradit, ale s dorážejícím Ondřejem Březinou již nikoliv – 2:0.

V závěru úvodní třetiny dostali Žďárští dvě početní výhody včetně krátké přesilovky 5 na 3. Tuto šanci na získání tříbrankového náskoku však nedokázali využít. Naopak udeřilo na druhé straně. 22 vteřin před koncem první třetiny Žihadla zasadila domácím hokejistům jedovou ránu v podobě snížení. Až před Opršala celkem snadno proniklDavid Křenek a chladnokrevně zavěsil – 2:1.

Pouhých 24 sekund po příchodu ze šaten zvýšil akcie domácího týmu Luboš Kunstmüller, který po bleskové kombinaci s Plachým a Kaňkou prostřelil ještě nesoustředěného Romana Kousala – 3:1. Žihadla po tomto šoku začala hrát aktivněji. Hosté bojovali, ale rozhodčí pouze vyloučil Bartáka za nesportovní chování na 10 min. To mělo na jeho spoluhráče zázračný účinek. Převzali otěže zápasu, tlačili domácí obranu jištěnou brankářem Opršalem, který úspěšně držel dvoubrankový náskok.

Domácí trenér Martin Sobotka pak musel domluvit svým svěřencům, aby nehráli pasivně. Jako první zareagoval Michal Kaňka a začal vracet režii zápasu zpět Plamenům. Žďárští se však pokoušeli najít cestičku ke střeleckým možnostem marně a s přibývajícími minutami začali opět více bránit. Hlavně Zahradník s Křenkem dělali Plamenům výrazné vrásky, ale oproti první třetině již hosté skórovat nedokázali.

Nástup do závěrečné části patřil jednoznačně hostům, kteří hned ve čtvrté minutě snížili na rozdíl jedné branky. Po levém křídle ujel Zahradník a nahrál před bránu na neobsazeného Jana Bulu, který překonal bezmocného Opršala. O tři minuty později šly Plameny do oslabení, ze kterého dostaly vyrovnávací branku, kterou z bezprostřední blízkosti zařídil Petr Zítka - 3:3. Domácí trenér opět zvýšil hlas a Žďár zabral. Svoje dvě velké příležitosti však nevyužil.

Závěr utkání nezvládal domácí Kolda, který dostal levný trest za nebezpečně vypadající vražení na hrazení. Ale byly to naopak Plameny, které dokonce dvakrát ohrozily branku ve vlastním oslabení. I hosté si však v početní výhodě vytvořili dobré šance a byli také krůček od vítězné branky.

Nakonec jako správný kapitán ujel po pravé straně Jiří Plachý a krásnou ranou do růžku Kousalovy branky rozhodl o vítězství Žďáru. V závěru Žihadla získala ještě další přesilovku a při power-play 6 na 4 zavřela domácí v jejich třetině. Domácí hráči s pozornou Opršalovou podporou však již výsledek udrželi.

Plameny vybojovaly své první „plné“ vítězství a věřme, že nyní se jich fanoušci žďárského SKLH dočkají častěji. Příležitost k zisku prvních ligových bodů bude mít Sobotkova parta již tuto neděli, kdy zajíždí k letošní mistrovské premiéře do Nymburku.