Dusík (Zvolánek) - Sobotka, Pecen, Zítka, Fibikar, Novotný - Paták, Milfait, Dolínský, Blažek, Varga, Havelka, Eis, Hospodka, Kesner, Chudoba.

• Pěška 14. minuta
  • Kovalský (Bula, Zábojník) 18. minuta
  • Jánský 47. minuta

Komentář zápasu

Utkání dvou celků ze spodní části tabulky začala lépe domácí Žihadla. Po půl minutě hry dostal Zahradník přesnou přihrávku před branku soupeře, ale svoji šanci nevyužil. Hned z protiútoku měli možnost skórovat hosté, ale Havelkův bekhend těsně minul domácí klec. V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, také díky vyloučení hostujících hráčů.

Ale ani hosté nebyli bez šancí. Po chybách domácích obránců na útočné modré uháněli dvakrát sami na Šťastného útočníci Chotěboře. Avšak ke smůle hostujícího týmu se domácí gólman dvakrát vyznamenal a hosty vychytal. Ve druhém případě hostům za faul na ujíždějícího útočníka rozhodčí odepřel trestné střílení.

Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu, střelci pálili většinou z úctihodné vzdálenosti. Ve 14 minutě se domácím podařilo na delší dobu uzamknout Chotěboř před jejich branku, k puku se dostal Ondřej Pěška, jeho střelu z mezikruží ještě hostující brankář vyrazil, ale na dorážku stejného hráče už nedosáhl – 1:0.

I nadále se hrál průměrný hokej, hostům nebylo možno upřít snahu o vyrovnání, k čemuž jim dopomohlo i zbytečné vyloučení Jirky Prkny. Hosté v přesilovce kombinovali v útočném pásmu, střelu hostujícího obránce tečoval spoluhráč, ale Jirka Šťastný vytáhl další ze svých bravurních zákroků.

Hosté přesilovou hru nevyužili, a tak udeřilo na druhé straně. Aktivita domácích v útočné třetině byla korunována druhým gólem v hostující síti. Lukáš Zábojník vystřelil od modré čáry, jeho ránu ze vzduchu srazil Jan Bula a snažení dokončil Lukáš Kovalský, který doklepl puk do soupeřovy branky – 2:0.

Druhé dějství začali lépe a aktivněji hosté. Hospodka sám před brankou nedosáhl na přihrávku spoluhráče. O chvíli později našel Fibikarův projektil v lapačce Šťastný, stejně jako střelu zpoza obránce další Hospodkovu střelu.

Domácí se poprvé mezi tyče trefili až v polovině třetiny, kdy Dusík v brance hostů likvidoval střelu Kastnera. A tak se domácí dostávali do šancí zejména po chybách hostů.

Hosté dvakrát chybovali ve středním pásmu a po následných faulech rozhodčí dvakrát nařídili proti hostujícímu týmu trestné střílení. Ale ani Roman Barták či ve druhém případě Lukáš Kovalský své šance neproměnili.

A když v lapačce domácího brankáře skončila i střela Vargy, skončila druhá třetina bez branek.

Třetí dějství začala aktivněji Žihadla. Hned po několika sekundách střílel od modré Sechovec. Ale mohlo udeřit i na druhé straně. Šťastnému propadla výstrojí střela obránce Pecena, naštěstí před brankovou čarou odklidili puk do bezpečí domácí obránci.

Více štěstí měl na druhé straně Martin Jánský. Vystřeli z téměř nulového úhlu a vyražený puk si před brankou dobruslil a poslal mezi Dusíkovy betony – 3:0.

Branka domácí nabudila. Pometlo projel útočným pásmem a zpoza branky předložil tutovku Latnerovi, který však mířil těsně mimo tyče.

Tříbrankové vedení domácí uklidnilo. Oba týmy znovu předváděli průměrný hokej se spoustou nepřesností. Do zápisu o utkání přibylo jen několik zápisů v kolonce trestů.

Domácí tak získali „povinné“ tři body. V boji o play off mají na devátý Jindřichův Hradec k dobru 8 bodů, mají však o zápas navíc.

Příští utkání na domácím ledě sehrají Žihadla v neděli 17.2.2013 od 17 hod proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou.