Sláma (Opršal) - Staněk, Šír, Beneš, Jícha, Smejkal, Doležal - Plachý, Kaňka, Vítek, Dítě, Kunstmüller, Kotlík, Man, Ježek, Kočan, Hron, Štěpánek.

• Barták (Sechovec, Jánský) 38. minuta
  • Jánský (Zahradník, Kovalský) 42. minuta
  • Kunstmüller (Smejkal, Man) 53. minuta

Komentář zápasu

V neděli přivítala Žihadla druhý tým druholigové tabulky SKLH Žďár nad Sázavou. V případě jakéhokoli bodového zisku by si domácí zajistili postup do play off.

Utkání začalo opatrně na obou stranách, což až na pár ojedinělých šancí, vydrželo hráčům obou družstev až do konce první dvacetiminutovky. Hrálo se sice ve velmi dobrém tempu, ale touš se převážně pohyboval mezi modrými čarami. Jako první se osmělili domácí, ale Lukáš Dostál ve slibné šanci přestřelil hostující svatyni. Na druhé straně neuspěl Jiří Plachý, ani později Michal Kaňka, který bekhendovým blafákem netrefil branku. Před koncem třetiny měl ještě slibnou šanci Adam Pometlo, ale v poslední chvíli svoji chybu napravil hostující bek pádem do střely domácího útočníka. A tak 350 diváků na moravskobudějovickém zimním stadionu se v prvním dějství gólu nedočkalo.

Druhá třetina začala náporem hostujícího týmu. Hosté zlepšili pohyb a dostávali se do šancí. Avšak Petr Štěpánek, Jiří Dítě ani Luboš Kunstmüller na vynikajícího Jirku Šťastného v brance Žihadel nevyzráli. Zhruba v polovině utkání sice hostující útočníci dostali puk do branky domácích, avšak ta již nestála v předepsaném postavení a tak pozorný hlavní rozhodčí zcela správně gól neuznal.

Hosté se však dočkali o minutku později, kdy po kombinaci na jeden dotek vyšachovali domácí obranu a Michal Kaňka doklepával puk do prázdné branky domácích – 0:1.

Domácí Žihadla však zbraně nesložila a na hráčích byla znát touha po vyrovnání. Dopomohla jim k tomu i přesilová hra při vyloučení Martina Jíchy. Byli to ale paradoxně hosté, kteří mohli pojistit vedení, ale osamocený Ondřej Ježek nedokázal zasunout puk za Šťastného záda. A tak trestali domácí. Dvě vteřiny po skončení přesilové hry tečoval střelu Romana Sechovce Roman Barták a bylo vyrovnáno – 1:1.

Po dalších 24 vteřinách se domácí radovali znovu. Po zmatcích v obraně hostů posla domácí tým do vedení Martin Sobotka – 2:1.

Do konce třetiny viděli diváci ještě po jedné šanci na každé straně. Hostující Luboš Kunstmüller nedokázal trefit odkrytý roh branky a na druhé straně otřel svoji střelu o horní tyč Lukáš Dostál.

Třetí dějství začali lépe opět hosté, ale šanci Michala Kaňky bravurně zlikvidoval Jirka Šťastný. Na druhé straně měl smůlu Martin Jánský, když jím tečovaný puk rozezvonil horní tyč hostující branky. Martin Jánský si vše vynahradil o chvíli později, Jím vystřelený puk propadl výstrojí Jiřího Slámy a zastavil se asi 10 cm za brankovou čarou (z mého pohledu bylo vše zcela jasně vidět). Hlavní rozhodčí, po krátké poradě s čárovým, branku zcela správně uznal – 3:1.

Hosté se snažili vývoj skóre zkorigovat a vrhli všechny síly do útoku. Domácí se dobře bránili, ale Plamenům se dařilo svůj tlak stále stupňovat. Pomohla jim k tomu také nedisciplinovanost domácích hráčů, kteří zahřívali trestnou lavici hned třikrát. V největší šanci se ocitl Ondřej Ježek, ale sám před domácím gólmanem netrefil branku.

Žďárští sice přesilovky nevyužili, ale snížení stavu se přeci jen dočkali. Z nevinné akce prostřelil Šťastného Luboš Kunstmüller – 3:2.

Hosté se stále více tlačili do útoku, což umožňovalo domácím hrozit z rychlých brejků. Po jednom z nich při přečíslení 2 na 1 vytáhl po střele Ondřeje Pěšky skvělý zákrok Jiří Sláma. V závěru třetiny nevyužili hosté přesilovou hru. Necelou minutu před koncem třetiny odvolal hostující trenér brankáře, ale o možnost vyrovnání se hosté připravili sami, když si nerozuměli při střídání a v jednu chvíli jich bylo na ledové ploše sedm, což neuniklo pozorným sudím.

Vítězství si Žihadla při premiérové druholigové sezóně zajistila účast v play off, kde se již určitě potkají s týmem SHK Hodonín.

V neděli 24.2.2013 zajíždí moravskobudějovičtí na led kolínských Kozlů a na domácím hřišti se představí v posledním utkání základní části ve středu 27.2.2013 proti Technice Brno.