Bílek (Matoušek) – Bodnár, Zasidkovich, Cicvárek, Topič, Kuzďas, Herna – Procházka, Dvořák, Král, Stehlík, Šimek, Sirotek, Dulovec, Protivný, Chvojka, Tregl, Kříž

• Pěška (Barták, Trojan) 45. minuta
  • Stehlík (Sirotek, Kříž) 45. minuta
  • Horký (Kovalský) 57. minuta

Komentář k utkání

Úvod utkání vyšel dokonale hostujícím hráčům. Byli aktivnější a to jim vyneslo tři přesilové hry, když rozhodčí trestali důkladně všechny zákroky domácích. Ale z přesilovek hokejisté Nymburka vytěžili jen pár střel na branku, z nichž pouze jedna měla gólové parametry. Petr Helešic v brance domácích svůj tým dokonale podržel. Žihadla ohrozila Pavla Bílka až po polovině třetiny. V přesilové hře mohl poslat do vedení Michal Vlašín, jehož střela propadla Bílkovi, ale hostující gólman jej zastavil těsně před brankovou čarou. Žihadla zvýšila aktivitu. David Horký proskočil mezi třemi hráči soupeře na útočné modré, ale již neměl čas zvednout kotouč přes Bílkovy betony. Stejný hráč ujel v poslední minutě ve vlastním oslabení, ale i tentokrát byl s notnou dávkou štěstí úspěšnější hostující brankář.

Druhou část hry začali domácí aktivitou a také využitou přesilovou hrou. V polovině druhé minuty se po sérii rychlých krátkých přihrávek prosadil Michal Telesz – 1:0. Hosté notně přitvrdili a na ledě se začalo jiskřit. Domácí hráči se chtě nechtě museli přizpůsobit. V nabídnuté přesilovce se Nymburku podařilo srovnat z hole Jaroslava Sirotka – 1:1. Hosté i nadále hráli agresivně a jejich zákroky byli na hranici a většinou za hranicí faulů. V přesilové hře na konci druhé třetiny vytvořila Žihadla zmatek v brankovišti hostů, volný touš ležel před brankovou čarou, ale dřív než dorážka domácích se ozvala píšťalka rozhodčích.

Na počátku třetí třetiny domácí již neunesli tvrdé zákroky hostí, ale bohužel rozhodčí vylučovali pouze na straně Žihadel. Hosté sice dlouhou přesilovkou 5 na 3 pohrdli, ale podařilo se jim využít následnou výhodu 5 na 4. Přesilovkovým střelcem se stal Jan Stehlík – 1:2. Domácí se nevzdali a v podstatě z protiútoku vyrovnal Ondřej Pěška, když do sítě tečoval nabídku Romana Bartáka od levého mantinelu – 2:2. Žihadla se pak na dlouhé úseky usazovala v útočné třetině, hýřila aktivitou. Za aktivní hru byli domácí hráči odměněni vedoucí brankou. Lukáš Kovalský vystřelil téměř z nulového úhlu, Bílek vyrazil pouze před sebe a nikým neatakovaný David Horký poslal touš zpět za jeho záda – 3:2. Hosté neunesli rozdílovou branku a ještě více přitvrdili. Doplatili však na to sérií vlastních vyloučení, když na trestnou lavici postupně usedli klíčoví hráči Sirotek, Král a Kříž. Na vyrovnání již Nymburk nedosáhl. Nepomohla mu ani 21 sekund dlouhá hra bez brankáře.

Nymburk tedy končí v osmifinále, Žihadla čeká ve čtvrtfinále Kolín.

Pavel Soudský (trenér NED Hockey Nymburk)

„Samozřejmě to bylo utkání, které rozhodovalo o bytí a nebytí,  pátý zápas po vyrovnané sérii. I to utkání dnešní bylo vyrovnaný, typický „play – offový“ zápas. Ve vedení se střídaly oba týmy. Domácí ukázali, že měli v závěru více sil a v podstatě to dotáhli do vítězného konce. Musím jim pogratulovat, protože si to zasloužili i za celou sezónu, když byli na těch horních příčkách. Objektivně musím říct, že po právu postoupili. Jsem zklamanej z našich hráčů v poslední třetině, protože když jsme se dostali do vedení za stavu 2:1, ihned jsme inkasovali. To se mi teda nelíbilo. Ale obráceně gratuluju k postupu.“

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Samozřejmě jsme rádi, že jsme to poslední utkání zvládli. Myslím, že dneska jsme byli lepším týmem. Od začátku jsme se snažili hrát aktivně. Chtěl bych poděkovat první lajně,  v podstatě jsme ji obětovali na hlídání soupeře a odbránila to perfektně. Navíc dala ještě vítězný gól, takže na tom má velkou zásluhu. Jinak si myslím, že mančaft fungoval tak, jak má a konečně jsme začali hrát play – off