Gába (Kubeš) – Jindra, Procházka, Kotaška, Zich, Šanda, Tržil Jasečko, Popelka – Mazanec, Lazorišák, Milotinský, Šperger, Voříšek, Trummer, Brabec, Dvořák, Tomšík, Jasanský, Košťál.

Dusík (Šťastný) – Jakeš, Sobotka, Prkna, Peroutka, Sechovec, Vlašín, Latner, Forman, Kadela, Trojan, Dostál, Matějka, Barták, Paták, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Kesner.

Počet střel 27:25
Diváků 558
  • Telesz (Horký) 25. minuta

Komentář k utkání (web KLH Vajgar Jindřichův Hradec)

Oba soupeři se v úvodu lehce oťukávali a vyložené šance na sebe nechaly dlouho čekat. Ve 3. minutě měl plné ruce práce David Gába v brance Vajgaru, když puk poskakoval po jeho výstroji a masce. Hosté se sice dožadovali branky, ale na tu si museli ještě  chvilku počkat. Více ze hry měli opticky domácí, ale pokusy Kotašky nebo Brabce si cestu za záda Lukáše Dusíka nenašly. V jedenácté minutě dvakrát pálil Josef Jindra, ale ani on neuspěl. V téže minutě se před branku Budějovic nacpal Trummer. Čtyři minuty před první sirénou ujel hostující obraně Michal Milotinský, ale Dusík nekapituloval ani tentokrát.

Optická převaha domácích byla patrná ve 23. minutě, ale Dvořák s Tomšíkem trmu vrmu nevyužili. Rozhodující okamžik nejen druhé třetiny přišel ve 25. minutě. David Horký upaloval sám na Davida Gábu, který puk vytěsnil mimo tyče, ale na dorážku MICHALA TELESZE by nestačil ani kouzelník – 0:1. V půlce zápasu to zkoušel Lazorišák, o pár okamžiků později Brabec nebo Josef Jindra.
I ve třetí třetině měli domácí navrch, ale ani tentokrát neměla žádna ze šancích Vajgaru nálepku gólová nebo tutová. V poslední destiminutovce zápasu měli domácí tlak jako hrom, ale střely z dálky v podání Roberta Procházky a Josefa Jindry, nebo dořážky zblízka Michala Milotinského nebo Josefa Mazance, nic se neujalo. Vajgar to zkusil v samotném závěru bez brankáře, ale ani hra šest proti pěti vyrovnání nepřinesla a Hradec doma letos poprvé padl.
Hosté hráli to, co domácímu Vajgaru nevyhovovalo a jediná branka stačila ke tříbodovému zisku. Domácí hráči si za celý zápas nedokázali vypracovat tutovou šanci, která by byla brankou alespoň cítit.

Autor: Jan Wirkner