Pavelka, (Neužil) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec, Filip, Šťastný, Vlach, Bláha, Matějka, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Marks, Srnský

• Vlach (Jakubec, Filip) 33. minuta
  • Trojan (Dostál, Telesz) 39. minuta
  • Šťastný (Lenoch, Filip) 40. minuta

Komentář k utkání

Úvod utkání patřil Žihadlům. Domácí se tlačili do útoku a stříleli téměř z každé pozice. Soupeřem nabídnutou přesilovku Žihadla sice nevyužila, ale hned po jejím skončení otevřel skóre Marek Lupač  - 1:0. Několik dalších šancí na zvýšení vedení domácí hráči promarnili, když ve slušných pozicích netrefovali branku nebo byl proti dobře chytající Pavelka. Na druhé straně se několikrát blýskl Milan Máj při šancích Vlacha či Filipa. A tak se skóre již nezměnilo.

Druhé dějství začali aktivněji hosté.  Lépe bruslili a pohybem dostávali Žihadla pod tlak. Po ztrátě puku domácích hráčů ve střední třetině se přes útočnou modrou přehnal Tomáš Bláha a prostřelil Máje v domácí kleci – 1:1. O obrat ve skóre se o chvíli později postaral Daniel Vlach, když v přesilovce potrestal zbytečné Trojanovo oplácení – 1:2. Domácí poté zažehnali několik slibných šancí vrchlabského týmu a před koncem třetiny udeřili sami. Přesilovou hru využil pohotovou dorážkou Jan Trojan 2:2. Z vyrovnání se Žihadla dlouho netěšila, neboť o půl minuty později z brejku zařídil hostům opětovné vedení Tomáš Šťastný2:3.

Třetí třetina se nesla ve snaze domácích o vyrovnání, ale jejich pokusy končily buď mimo branku nebo v náručí pozorně chytajícího Jaroslava Pavelky. Hosté hrozili hlavně z rychlých protiútoků. Ale ani jim se nepodařilo skóre navýšit v svůj prospěch. Urbanovi v úniku sebral šanci Barták, další dvě téměř 100 % gólovky hostům překazil Milan Máj. Domácí se dvě a čtvrt minuty před koncem odhodlali k power play, ale ani hra se šesti bruslaři v poli k vyrovnání nevedla.

Domácí tak odešli popáté v řadě poraženi a tabulkou se dále propadají. Na poslední tým tabulky mají Žihadla k dobru již jen pouhých 5 bodů. O zisk bodíků do tabulky se domácí pokusí ve středu 3.12., když na svém ledě hostí HC Tábor.

Ohlasy trenérů

Josef Řeháček (HC Stadion Vrchlabí)

„Jsme spokojeni s třemi body. Začátek nám nevyšel. Hned bylo oslabení, inkasovali jsme na 0:1. Domácí hráli jednoduše, nahazovali to, dostávali nás pod tlak napadáním. Mezi první a druhou třetinou jsme si k tomu něco řekli, že musíme začít bránit už u domácích v pásmu. Myslím, že od té druhé třetiny se nám to dařilo. Dostali jsme se do vedení, soupeř v přesilovce vyrovnal, ale dali jsme důležitý třetí gól vlastně hned po vyrovnání, nevím, jestli to byla minuta, možná ani ne, jsme dali na 3:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to soupeř malinko otevře, a že ještě budou šance. Bohužel, ta jsme neproměnili, i když tam pár gólovek bylo. Ale ten závěr jsme zvládli a v power play jsme nedopustili, aby nás zavřeli ve třetině, a to bylo hodně důležitý.“

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Dneska po dlouhý době do toho kluci dali asi všechno. Jedna taková nepozornost na konci druhý třetiny, možná v euforii, kdy jsme srovnali na 2:2, měli jsme buly v útočném pásmu a nechali jsme si soupeře utéct do brejku. Soupeř využil přečíslení 3 na 2, a to rozhodlo zápas. Do šancí jsme se tlačili, bojovali jsme, ale furt je to málo, potřebujeme asi trošku víc štěstí.“