• Sechovec (Matějka, Horký) 45. minuta
  • Trojan (Vantuch , Pelikán) 52. minuta
  • Telesz (Gottlieb, Lupač) 53. minuta

Komentář k utkání

Úvod utkání vyšel náramně Žihadlům. Do utkání vstoupili aktivně a hned úvodní početní výhodu proměnili ve vedoucí branku z hole Filipa Matějky1:0. Ovšem dlouho se z vedení neradovali, neboť o chvíli později vymetl pavučinu v levém horním rohu střelou od modré čáry Jakub Zdeněk1:1. Nadále se hrál hokej, ve kterém útoky převažovali nad obranami, a tak se oba brankáři měli co ohánět. Škubal, na straně hostí zlikvidoval několik skrumáží a stoprocentních šancí, Dusík v domácí brance zase čelil několika samostatným nájezdům hostujících hráčů. A protože oba gólmani byli neomylní, skóre se do konce třetiny již nezměnilo. Kaňkou úvodního dějství byl hrubý a zbytečný zákrok hostujícího Kotova, za který byl po právu vyloučen do konce utkání.

Druhou část utkání začali lépe hosté. Po několika střelách a zmatcích v brankovišti Žihadel se gólově prosadil Jakub Procházka1:2. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, když byl v samostatném nájezdu faulován Gottlieb. Nařízené trestné střílení však neproměnil. Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich pokusy končily mimo tři tyče nebo ve výstroji dobře chytajícího Škubala. A když byl i hostující brankář překonán, staly v cestě puku tyčky jeho branky. Bílinští hrozili zejména z rychlých protiútoků, ale i jejich šance končily vlastními nepřesnostmi nebo na dobře chytajícím Dusíkovi.

Na počátku třetí části byla aktivnější Žihadla, ale paradoxně z první návštěvy útočného pásma skórovali hosté. Puk ležící pod betonem Dusíka dotlačil za brankovou čáru Štěpán Štěpánek1:3. Domácím ke zkorigování výsledku pomohla přesilová hra. Střela Romana Sechovce se otřela o tyč, ale tentokrát z vnitřní strany a zapadla do hostující svatyně – 2:3. Žihadlům zatrnulo v polovině třetiny, kdy po chybě Sobotky uháněl sám na domácí branku Petráš. Ale Dusík v domácí kleci byl na místě a maskou zachránil domácí od pohromy. A tak opět platilo, nedáš – dostaneš. V podstatě z protiútoku projel od vlastní modré až před branku hostí Pelikán, nahodil touš před branku, dorážka Vantucha opět rozezvonila tyč, ale následně Jan Trojan už mířil do černého – 3:3. To ještě nebylo od domácích poslední slovo. O chvíli později po nahozeném puku rozhodčí podle hybridního pravidla neodpískali zakázané uvolnění, touše se za brankou zmocnil Gottlieb, vyjel před ní a předložil tutovku Michalu Teleszovi4:3. Žihadla byla i nadále aktivní, ale navýšit vedení se jim nepodařilo. Naopak po nedůrazném vyhození z obranného pásma v podstatě nabídli vyrovnání Procházkovi. Jeho projektil však pouze rozezvonil horní tyč Dusíkovy branky. Možnost Bíliny vyrovnat v power play odmítl zbytečným faulem minutu před koncem hostující Brettschneider.

Nejlepšími hráči utkání byli po právu vyhlášeni oba brankáři – Jiří Škubal a Lukáš Dusík.

Po šesti utkáních bez výhry Žihadla konečně bodovala a vzdálila se o něco víc svým pronásledovatelům ze dna tabulky.

Příští domácí utkání sehrají moravskobudějovičtí ve středu 17.12.2014 od 18 hodin proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou.

Ohlasy po utkání

Rudolf Cakl - trenér HC Moravské Budějovice 2005

„Zápas se dneska samozřejmě hodnotí líp, protože se po dlouhých šesti utkáních vyhrálo. Vítězství se nerodilo vůbec lehce. Druhá třetina nám ukázala, proč jsme tam, kde jsme. Takový vyložený šance, který my nedáváme… tak vypadá ten hokej, snažíme se, bojujeme, ale prostě pokud nebudeme dávat ty góly, tak je to špatný. Ve třetí třetině si myslím, že soupeř odpadl fyzicky. Bylo otázkou času, kdy nějaký ten gól dáme, i když jsme si to na počátku zkomplikovali, dostali jsme na 1:3. Kluci ukázali, že chtějí tu nepříjemnou sérii ukončit, šli za tím celou dobu a nakonec se nám to povedlo. Takže kluci perfektně, diváci perfektně, dneska spokojenost s výsledkem, trošku nespokojenost s tím proměňováním šancí.“