• Kment (Vorláb, Molnár) 30. minuta
  • Horký (Barták, Jakeš) 41. minuta
  • Filipovský (Hašek) 64. minuta

Komentář k utkání

Utkání nezačali domácí vůbec dobře. Nejprve při signalizované výhodě využil hru 6 na 5 Michal Oliverius0:1 a o chvíli později při klasické přesilovce zvýšil náskok hostí Tomáš Faigl0:2. Žihadlům se naštěstí rychle podařilo snížit. Po půlminutě hry se prosadil David Horký1:2. Za necelou minutu poté již bylo vyrovnáno po přesném zásahu Patrika Přidala2:2. Domácí byli na koni a spálili několik slibných šancí. Skóre se jim nakonec podařilo otočit na svoji stranu, když po polovině třetiny trefil do černého Filip Matějka3:2. Domácí diváci ještě oslavovali vedení, když se hostům podařilo vyrovnat z hole Jana Kmenta3:3. Děčín pak mohl opět jít do vedení, ale forhendový blafák Oliveriuse v samostatném nájezdu Šťastný bravurně zlikvidoval.

Ve druhé třetině se oba týmy střídaly v útočných akcích, ale příliš nebezpečí pro oba brankáře z nich nehrozilo. Skóre se měnilo až při hře 5 na 4. Další přesilovou hru využili hosté k získání vedení ne svoji stranu. Autorem přesilovkové trefy byl opět Jan Kment3:4. Hosté byli blízko další brance, ale touš z hole Oliveriuse zastavila spojnice levé tyčky a břevna domácí svatyně. Před koncem třetiny měli možnost vyrovnat i Žihadla, ale nabídku Kadely před poloprázdnou brankou minul Gottlieb.

Třetí dějství zahájili domácí přesilovou hrou 5 na 3. Tuto výhodu dokonale využili k vyrovnání. Mezi kruhy si sjel David Horký a srovnal stav – 4:4. Pokračování třetiny nenabídlo příliš pohledný hokej. Ani jeden z týmů svého soupeře ničím nepřekvapil. Až v samotném závěru při další přesilovce a i po ní zavřeli děčínští Žihadla v jejich obranné třetině. Domácí se v posledních třech minutách v podstatě nedostali z obranného pásma.

V prodloužení měli první velkou šanci hosté. Po chybě domácích obránců se sám před brankou zjevil Kuchyňka, ale na domácího gólmana nevyzrál. V polovině nastaveného času vyhodil hostující obránce z vlastního obranného pásma puk mezi diváky, rozhodčí však tento přestupek přehlédli, čímž upřeli domácím početní výhodu 4 na 3. Hosté rozhodli utkání minutu před koncem prodloužení z hole Jana Filipovského4:5.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Kment (HC Děčín – 2+0) a David Horký (HC Moravské Budějovice 2005 – 2+1).

Žihadla si tak dále komplikují boj o postup do play off.

Ohlasy po utkání

Karel Chládek (trenér HC Děčín)

„Po bláznivý první třetině se hra hodně vyrovnala, v závěru jsme byli šťastnějším mužstvem. Asi jsme si trošku víc zasloužili vyhrát, protože šancí jsme měli víc. Myslím si, že pro diváky to bylo zajímavý a pěkný utkání. „

Roman Barták (útočník HC Moravské Budějovice 2005)

Co bys řekl k dnešnímu utkání?

„Chyby byla, že jsme na začátku první třetiny prohrávali 2:0, sice jsme to dokázali ještě otočit, ale individuální chyby nejen v obraně, ale i v útoku. Ty individuální chyby nás potopily.“

Dnešní prohrou se situace v tabulce zhoršila, jak dál?

„Teď musíme vyhrát v Klatovech, nic jinýho nám nezbývá, abychom je nechali dole a byli trochu v klidu.“

Trošku problém v přesilovkách, moc se nedaří?

„Přesilovky, nevím kolik jich bylo. Pět na tři jsme využili, ještě jednu stejnou jsme nevyužili. Nedaří se, musíme víc střílet na bránu a dorážet.“

Soupeř prochází obranou poměrně hladce, čím to je?

„Tak je to věc obránců i útočníků. Dneska Děčínu hrála jedna lajna zkušených hráčů, Oliverius, Hašek, Vorláb, ale ta to bohužel rozhodla.“