• Sobotka (Trojan) 50. minuta
  • Potekhin (Mazanec) 58. minuta
  • Procházka (Potekhin, Lazorišák) 64. minuta

Komentář k utkání

V důležitém utkání dostali hned v úvodu domácí výhodu přesilové hry. Hosté dobře bránili a po chybě domácích obránců šli do vedení z hole Zdeňka Špergera – 0:1. Oba týmy se snažily být aktivní, ale mnohem nebezpečnější byly akce hostujících hráčů. Jak se využívá přesilovka, předvedli hosté a z dorážky se prosadil Josef Mazanec0:2. Žihadla do konce třetiny nevyužila ještě další přesilové hry, a tak do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Druhé dějství začali aktivněji domácí. Obráncům Vajgaru ujel Michal Telesz a po faulu na něj nařídil hlavní sudí trestné střílení. V souboji tváří v tvář však byl úspěšnější Hynek Kudela v brance hostů. V polovině druhé dvacetiminutovky měl stoprocentní šanci Jan Trojan, ale gólman hostí zázračně puk lapil. A tak platilo, nedáš – dostaneš, a o minutku později navýšil vedení Hradeckých Luboš Voříšek0:3. Po této brance vystřídal v brance domácích Jiřího Šťastného Milan Máj. Snad i střídání gólmanů Žihadla nabudilo, domácí zvýšili aktivitu a do konce třetiny Vajgar v podstatě k ničemu nepustili. Odměnou jim bylo vyrovnání stavu. Nejprve využil přihrávku zpoza branky Michal Telesz1:3, o minutku později se z dorážky prosadil Ondřej Pěška2:3. O srovnání skóre se postaral Marek Lupač, když tečoval do sítě střelu obránce – 3:3. Po druhém dějství se tedy v podstatě začínalo znovu.

Úvod třetí části patřil hostům, byli aktivnější a tlačili se do zakončení. Jejich snažení však uťal zbytečným zákrokem Martin Brabec, který napadl rozhodčího a vyfasovat trest ve hře. V pětiminutové přesilovce domácí otočili vývoj utkání. Nahození Martina Sobotky od modré čáry prošlo až za záda brankáře Vajgaru – 4:3. Hostům se nedala upřít snaha o vyrovnání, ale jejich střely končily mimo branku nebo v náručí domácího brankáře. Vajgar se vyrovnání dočkal v závěru třetiny, když v přesilové hře vymetl pavučinky v rohu branky Mikhail Potekhin4:4. V samotném závěru domácím divákům několikrát zatrnulo při akcích soupeře, ale branka již nepadla. Utkání došlo do prodloužení.

V nastaveném čase se do útoku více tlačili domácí. Ve slibných pozicích však hráči místo střely volili přihrávku, kterou ve většině případů hostující obránci přečetli. O tom, že se vyplatí střílet z každé pozice, přesvědčil hráče i diváky Robert Procházka, který zpoza branky nastřelil puk o betony brankáře a rozhodl o vítězství Vajgaru – 4:5.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Hynek Kudela (JHR) a Jan Trojan (MBU).