• Mikeš (Forman, Pěška) 51. minuta
  • Vlašín (Telesz, Paták) 54. minuta
  • Barták (Horký) 60. minuta

Komentář k utkání

Po úvodním vzájemném oťukávání se začala častěji do šancí prosazovat domácí Žihadla. Domácí hráči lépe bruslili a byli aktivnější i ve střeleckých pokusech. Odměnou jim byla vedoucí branka z hole Romana Bartáka, jemuž střeleckou pozici svým pohybem a přesnou přihrávkou připravil Jan Trojan – 1:0. Domácí hráli dále aktivně. Chvíli po polovině času vymezeného prvnímu dějství se k touši dostal Jan Trojan a z téměř nulového úhlu dokonale překvapil hostujícího gólmana – 2:0. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky. V největší šanci se objevil Šimek, ale jeho pokus i následnou dorážku pokryl Jiří Šťastný v domácí kleci. A tak opět udeřila Žihadla. Nepovedenou střelu Romana Sechovce přetavil v branku Patrik Přidal3:0.

Druhé dějství začalo kuriózně pozdním příchodem domácích hráčů, za což je hlavní sudí potrestal dvouminutovým trestem. A protože již na konci prvního dějství byl vyloučen domácí obránce, hrála Žihadla 3 proti 5. Hosté nabídnutou výhodu dokonale využili a snížili z hole Stanislava Eise3:1. Domácí hráči se jen těžko dostávali z útlumu a hostů bylo najednou plné hřiště. Avšak jejich střely se většinou nevešly mezi tři tyče nebo je zneškodnil domácí brankář. Domácí zvýšili aktivitu asi v polovině druhé třetiny a hosté se často bránili i za hranicí pravidel. Nabídnutou výhodu se domácím podařilo využít, když David Horký těšně před brankou tečoval střelu Romana Sechovce – 4:1. Před koncem třetiny udělali domácí obránci chybu na vlastní modré, ale Král tváří v tvář Šťastnému neuspěl.

Třetí třetina byla opět v režii Žihadel. Nejprve v akci 2 na 1 trefil Jan Trojan tyč, později se z otočky do tyče trefil i Patrik Přidal, později Tomáš Jakeš minul poloprázdnou branku. Skóre se měnilo až v polovině třetiny. Roman Mikeš sebral odražený puk, objel hostujícího brankáře a zavěsil do prázdné branky – 5:1. O chvíli později se ke stejné dorážce odraženého puku dostal Michal Vlašín6:1. Aktivita Žihadel neutuchala, Roman Mikeš byl faulován ve vyložené šanci, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Debakl hostů dovršil před koncem utkání ve vlastním oslabení Roman Barták7:1.

Žihadla byla po celých 60 minut lepším týmem a zaslouženě zvítězila. Získané tři body posunuly domácí do play – off.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jaroslav Brázdil (NYM) a Roman Mikeš (MBU).

O soupeři Žihadel v prvním kole play – off se rozhodne v posledních dvou kolech. První domácí utkání play – off sehrají Žihadla v pondělí 2.3.2015.